Προς το περιεχόμενο

Oz - TV Series


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, κι εμενα μου φανηκε περιεργο, και το φιλτρο να βγαλεις απ' εξω, φαινονται ερασιτεχνικες οι σκηνες και λογω ερμηνειων, δεν εξηγειται αλλιως, το χουν κανει επιτηδες ετσι. Τελικως μου αρεσει κι αυτο.

 

Παντως μερικοι ηθοποιοι αποδεικνυονται πραγματικα καταπληκτικοι, βλεπω πραγματα που δεν τα περιμενα.

 

 

πχ ο κελλερ στη σκηνη που "ανοιγεται" στην Πίτερ μαρί. Επαθα μεγαλη πλακα με τις εκφρασεις του και την αποτομη μεταβολη τους, ακομα ανατριχιαζω οταν το σκεφτομαι, τί χιθ λέτζερ μου λες.

 

 

Α, ειμαι στην 4 σεζον. Ως το 6 επεισοδιο.

Ο σίλινγκερ, παροτι μου εκανε απο την αρχη εντυπωση σαν χαρακτηρας, ξεπερασε τις προσδοκιες μου!

Μεγαλος καριολης ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει πλάκα να δεις τους χαρακτήρες στο Oz και μετά σε αυτές τις διαφημίσεις για ασφάλειες

 

J.K. Simmons:

http://www.youtube.com/watch?v=F63JDvrXEQw

 

Dean Winters:

http://www.youtube.com/watch?v=oVngo_slWJ4

 

 

Ναι, κι εμενα μου φανηκε περιεργο, και το φιλτρο να βγαλεις απ' εξω, φαινονται ερασιτεχνικες οι σκηνες και λογω ερμηνειων, δεν εξηγειται αλλιως, το χουν κανει επιτηδες ετσι. Τελικως μου αρεσει κι αυτο.

 

Παντως μερικοι ηθοποιοι αποδεικνυονται πραγματικα καταπληκτικοι, βλεπω πραγματα που δεν τα περιμενα.

 

 

πχ ο κελλερ στη σκηνη που "ανοιγεται" στην Πίτερ μαρί. Επαθα μεγαλη πλακα με τις εκφρασεις του και την αποτομη μεταβολη τους, ακομα ανατριχιαζω οταν το σκεφτομαι, τί χιθ λέτζερ μου λες.

 

 

Α, ειμαι στην 4 σεζον. Ως το 6 επεισοδιο.

Ο σίλινγκερ, παροτι μου εκανε απο την αρχη εντυπωση σαν χαρακτηρας, ξεπερασε τις προσδοκιες μου!

Μεγαλος καριολης ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τελειωσα τη σειρα εδω και λιγες μερες, αλλα δεν εχω τί να πω γιατι τα λογια ειναι περιττα.

 

Αυτο ειχα να πω.

 

Εμενα μου έμειναν ακόμα 6 επεισόδια για να την τελειώσω.

 

EPIC σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι στο 4χ06, χ07 καπου εκει. Το παω αργα, διοτι ειμαι πολυ μπιζι δυστηχως. Να πω την αληθεια με εχουν κουρασει λιγο τα συνεχη καρφωματα μεταξυ τους, οπως και καποιες καταστασεις εχουν εξελιχθει προχειρα. Απλες παρατηρησεις, συνεχιζω και το βρισκω πολυ καλο. Απο καποιους χαρακτηρες που ελεγα οτι δεν μου αρεσουν, κυριως ο σαγιντ μου γυριζει τα σκωτια και ειδικα το body language του. Ο ο΄ραιλι ειναι κορυφης, ο σιλινκερ ειναι ο διαβολος ο ιδιος λολ. Ο μπιτσερ ειναι σαν χαρακτηρας στην σειρα αυτος που αναπτυσεται περισοτερο για να μη το πω αλλοιος. Ο αντεμπισι με χαλουσε λιγο στην αρχη, αλλα βγηκε αρχοντας. Μεγαλο μπραβο στην μπατσινα τη ξυνομουρα που τολμησε και εδειξε τετοια σαβροβυζια στην τηλεοραση λοοοολ. Αρε τιμ μακμανους σεξ μανιακ!! αααα και ο i want my son......γουοοοολτ....γουοοολλττ (λοστ referance) αν και παιζει πολυ καλα, με χαλανε λιγο τα ενδιαμεσα κλιπακια του.

 

Το γαματο ειναι το ποσοι πολλοι χαρακτηρες γνωστοι απο αλλες σειρες περνανε απο εδω και σε ενδιαφερον ρολους. Η πλακα ειναι οτι εβλεπα τη νοσοκομα και δεν ειχα καταλαβει οτι ειναι η λαγκουερτα!! Νομιζα οτι ειναι η τυπισα απο το scrubs. Και μετα απο καμποσα επεισοδεια σκαει μυτη και αυτη!! Παιζει το κονε λαγκουερτα με ανχελ να εγινε πρωτα εδω λολ.

 

κατι αλλο, ο σιλιγκερ εχει κατι περιεργο, σαν ουλη, σαν εξτρα δερμα στο ενα ματι, φανταζομαι δεν ειναι μεικ απ, ειναι κανονικα δικο του και τον κανει ακομα ποιο διαβολικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο, ο σιλιγκερ εχει κατι περιεργο, σαν ουλη, σαν εξτρα δερμα στο ενα ματι, φανταζομαι δεν ειναι μεικ απ, ειναι κανονικα δικο του και τον κανει ακομα ποιο διαβολικο!

 

 

Ναι αυτο ειναι επειδη αμα θυμασαι πιο παλια που ο μπιτσερ ειχε πεταξει την καρεκλα στην τζαμαρια και τραυματισε στο ματι τον σιλιντζερ.Δεν την ειχε απο την αρχη την ουλη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αρκετά περίεργη γλώσσα η σειρά και δεν νομίζω ότι θα βγάλω άκρη.

Η γλωσσα ειναι καπως δυσκολη για δυο ως 5 λεπτα ανα επεισοδιο. Μονο στα... τετοια, πως τα λενε, που ειναι σαν εισαγωγες.

 

Στα υπολοιπα, στην εξελιξη, δηλαδη, της ιστοριας, ειναι πολυ ευκολη η γλωσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ωραία μετά τα supernatural άλλη μια καταστροφή...

Πάω για σερί season 1 σήμερα.

Πολύ "δυνατή" σειρά.. Σε φάση το σκέφτομαι να την δώ ολόκληρη η όχι γιατί νιώθω εκνευρισμένος μετά απο πολλές σκηνές και δεν ξέρω κατα πόσο είναι "ψυχαγωγία" αυτό.

Αλλα εντάξει κλασσικό hbo. Μυρίζει το αριστούργημα απο μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...