Προς το περιεχόμενο

Η πιο κουφή ατάκα στο facebook


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε ντινάρα,μα τη παναγία...Θα τυπώσω μπλουζάκι που θα λέει "I kardoula Ntinaras".

 

Είναι το πιο ρισπεκτ ποστ που χω διαβασει τα τελευταια χρόνια.

 

Ζητώ την άδεια σου για αναδημοσίευση σε άλλο φόρουμ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Nantia

Σε θέλω τόοοοοσοοο.....!!!

 

Nantia

Η ζωή δεν έχει να κάνει με το να βρεις τον εαυτό σου, αλλά με το να τον δημιουργήσεις...!!♥ ♥

 

Tina

Δεν χρειάζεται να δίνεις εξηγήσεις...Οι εχθροί σου έτσι κι αλλιώς δεν θα τις πιστέψουν και οι φίλοι σου δεν τις χρειάζονται...!!

 

Ina

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΔΙΑΓΡΑΨΩ ΑΠΟ ΤΗΝΖΩΗ ΜΟΥ. ΠΑΤΑΩ

DELETE. ΦΟΡΤΙΖΕΙ...▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ 99%... ΛΑΘΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑΔΙΑΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ

ΜΑΣ ! ΣΗΜΑΙΝΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ !!! ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑΣΕ 10 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ

ΘΕΩΡΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ. ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ 5 ΠΙΣΩ... ΕΙΣΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ!!!

 

Tzinaki

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ...

ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ EΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ.

ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ!!!

92% ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ COPY PASTE ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ PROFILE ΤΟΥ.

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ 8% ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ!!!!!!!!!

 

Nina

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με κάποιον μαλάκα που ξαφνικά αποφάσισε πως τα πράγματα άλλαξαν και δεν αισθάνεται τα ίδια που αισθανόταν.

 

Και κάτω από το καθένα 10δες likes.

 

Είναι αστείο δεν λέω αλλά δεν σας νευριάζει λίγο που επιβαρύνουν τον κόσμο με την ύπαρξή τους αυτά τα άτομα?

Και είναι και ο μισός πληθυσμός και βάλε.

Το κακό είναι ότι πριν το fb υπήρχε και πάλι αυτή η διαχεόμενη βλακεία στην κοινωνία αλλά δεν αποτυπωνόταν κάπου γραπτώς τουλάχιστον. Τώρα κάνεις ενα κλικ και την βλέπεις μαζεμένη και ξενερώνεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτιάξει έναν λογαριασμό στο facebook πριν από 3-4 χρόνια αλλά βλέποντας τι παίζει και που το πάει τον ακύρωσα και έχω να μπω από τότε. Το τι γίνεται στο facebook βέβαια το ξέρω - είναι παντού γύρω μας. Αλλά όταν βλέπω αυτά που γράφετε, ειλικρινά ρε παιδιά έτσι μου έρχεται να ξαναμπω. Μόνο και μόνο να παρατηρήσω συμπεριφορές και δήθεν βαθυστόχαστα σχόλια. Νομίζω ότι θα είναι πολύ ενδιαφέρον. Και θα έχει και πλάκα. Αλλά δεν θα το κάνω. Γιατί παρασύρομαι εύκολα. Και ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να καταλήξεις με κάτι που ασχολείσαι καθημερινά. Μπορεί να σε "τρώει" σιγά-σιγά και να μην το παίρνεις χαμπάρι...

 

Γέλασα πολύ με τα σχόλια (ειδικά αυτό με το venue) και προβληματίστηκα με τις παρατηρήσεις σας. Αν έχετε κι αλλά σχόλια-καταστάσεις κτλ, παρακαλώ παραθέστε τα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα likes ειναι οτι χειροτερο για μενα.

 

Εδω και 10-11 μηνες γραφω καποια απο τα αστεια που εχω σκεφτει κατα καιρο στο facebook, κατα μεσο ορο 1.5-2 αστεια την μερα. Εχω στην λιστα μου 684 ατομα, που τα ξερω ολα προσωπικα (λογω δουλειας τα πιο πολλα). Αν απο αυτα τα 50 βλεπουν τι γραφω, και αρεσε στους 20, θα επρεπε να ειχα καποιο feedback 10 ατομων εστω. Και ομως, μηδενικη ανταποκριση, μονο απο κοντα οταν δω καποια ατομα θα ακουσω "μου αρεσουν πολυ αυτα που γραφεις, μου κανουν την μερα κλπ κλπ"

Ποσταρει ενας ωραιος γκομενος/μια ωραια γκομενα μια ακυρη φωτο, λεει μια χιλιοειπωμενη μαλακια, απο κατω σορος τα σχολια απο ατομα που νομιζουν οτι ετσι θα γαμησουν.

Πρωτοτυπια, η χειροτερη ολων των ιδεων...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλειά έχουμε ένα άτομο από αυτά που μονίμως αργούν, όλο κάτι τους συμβαίνει και πρέπει να φύγουν νωρίς και λοιπά. Όχι ότι κάνει και τίποτα όταν είναι στο γραφείο, αλλά τέλος πάντων. Παίρνει λοιπόν μια μέρα τηλέφωνο ότι είναι άρρωστη, δεν μπορεί, από χθες έχει πυρετό και άλλα ωραία. Έλα όμως που όσους μας έχει βρει από τη δουλειά, μας έχει κάνει και φίλους στο facebook. Οπότε, το ίδιο πρωί που είναι "άρρωστη", ανεβάζει φωτογραφίες από το προηγούμενο βράδυ, όπου γλεντούσε σε κλαμπ και με σχόλια τύπου "τα σπάσαμε χθες" και "τι κέφι ήταν αυτό". Πόσο ζώον;

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλειά έχουμε ένα άτομο από αυτά που μονίμως αργούν, όλο κάτι τους συμβαίνει και πρέπει να φύγουν νωρίς και λοιπά. Όχι ότι κάνει και τίποτα όταν είναι στο γραφείο, αλλά τέλος πάντων. Παίρνει λοιπόν μια μέρα τηλέφωνο ότι είναι άρρωστη, δεν μπορεί, από χθες έχει πυρετό και άλλα ωραία. Έλα όμως που όσους μας έχει βρει από τη δουλειά, μας έχει κάνει και φίλους στο facebook. Οπότε, το ίδιο πρωί που είναι "άρρωστη", ανεβάζει φωτογραφίες από το προηγούμενο βράδυ, όπου γλεντούσε σε κλαμπ και με σχόλια τύπου "τα σπάσαμε χθες" και "τι κέφι ήταν αυτό". Πόσο ζώον;

χαχχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα!

 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι καλύτερο να βλέπεις τηλεόραση (μη σου πω ακόμα και ειδήσεις!) από το να "facebookάρεις". Πρέπει να σε αποβλακώνει αρκετά τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toufa το παιχνιδι δεν παιζετε ετσι αποτι εχω μελετησει.Για παραδειγμα ακομα και αν συμφωνει ή αν θελει καποιος να πει κατι σε κατι που θα γραψεις ισως να μην το κανει γιατι αμεσα ξεκιναει το λεγομενο interacting with user το οποιο πολλοι δεν το θελουν ειτε γιατι μπορει να χουνε κατι χροννια να σε δουνε απο κοντα και να μιλησουνε κια να αισθανονται αμηχανια ειτε γιατι στην περιπτωση που ειναι γυναικα οι περισσοτερες νομιζουν οτι με το να πεις μια κουβεντα ή το αντιθετο νομιζουν οτι θελεις σωνει και ντε να τις γαμησεις.Γιαυτο επιλεγουν το feedback που θα δωσουν.Εγω απο την αλλη βγαζω ολη την καφριλα μου ωστε να τους ξενερωνω αντιστοιχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα το πιστευα αν δεν εβλεπα και τον αντιλογο απο αυτο που γινεται σε εμενα. 0 interaction με μενα, 100% με γκομενες.

 

 

Κalh evdοmada everybody!Ta kalutera erxontai!

27 June at 09:36 via 0.facebook.com · Like ·

 

58 people like this.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα!

Πωπω είναι απίστευτο το τι συμβαίνει εκεί μέσα. Το φαντάζομαι σαν ένα χωριό που τρέχει ο καθένας να προλάβει να βγει πρώτος... που;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο τα ειρωνικα status αξιζουν.. :P

 

«Καλημέρα φίλοι μου, τώρα πίνω τον πρώτο καφέ, βρήκα και μια μαρμελάδα σμέουρα μούρλια, σε λίγο θα ταΐσω τα αγαπημένα μου γατιά, μετά θα πάω στη λαϊκή της γειτονιάς μου για βιολογικά νεροκάρδαμα και το μεσημέρι θα ανοίξω μια σπάνια Amstel pulse. Δείτε τι ωραία πέφτει η βροχή στο μπαλκόνι μου, δεξιά στο βάθος ακούγεται η θάλασσα αλλά τώρα έχει παράσιτα, το βράδυ θα φάω κιουφτεδες και μετά θα πάω να παίξω με τα αγαπημένα μου ανηψάκια, τον Χιούι και τον Ντιούι, να και οι φωτογραφίες τους».
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Stormrain is beating his previous record for number of consecutive days alive! Wooo hoooo!

 

Eγω ολο κατι τετοια ακυρα γραφω για τον wtf factor και καποιες φορες ακομα πιο απαισια και μισανθρωπικα. Αλλα για να ειμαι ειλικρινης και εγω δεν λαμβανω τρελο feedback, συνηθως ειναι δυο τρεις συγκεκριμενες που κανουν like. Αλλα...

If it looks like I give a damn, please tell me.

I don’t want to give off the wrong impression.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ με πήρε μια φίλη τηλέφωνο κι έκλαιγε σαν υστερική. Όταν τη ρώτησα τι συνέβη, μου είπε πως ο άντρας που τη φτύνει επι 3 συναπτά έτη, τον παρακολουθεί κάτω απ' το σπίτι του, τον καταδιώκει, βομβαρδίζει το κινητό του με κλήσεις και sms, και του κάνει χαλάτρα με γκόμενες, τη διέγραψε απ' το facebook, και ήθελε να της πω ατάκα να βάλει στον τοίχο της ή όπως στον κόρακα το λένε, για να του μπεί στο μάτι.

 

Της είπα, να γράψει πως ο θεός λατρεύει τους ηλίθιους. Γι' αυτό άλλωστε δημιούργησε τόσους πολλούς.

Η ηλίθια, το έβαλε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Estelle, να θυμηθώ να μην μου γνωρίσεις ποτέ την φίλη σου!

 

Πάντως για το feedback, εμένα μου συμβαίνει το αντίθετο. Μια φορά τον μήνα ανεβάζω καμιά φωτογραφία ή γράφω καμιά κουβέντα και έρχονται 2-3 που τους έχω φίλους από -ψιλοεπαγγελματική- υποχρέωση και μου γράφουν "φανταστικά", "καλοπερνάς, ε", "σούπερ φαίνεται", "χαχαχα, πολύ καλό" και μου τη δίνουν στα νέυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δημιουργείτε μεγαλύτερη αναγούλα στο θέμα facebook.

 

Δεν καταλαβαίνω την ανάγκη υπαρξής του, και δε θα το ψάξω κιόλας.

Υπάρχουν μπόλικοι τοίχοι να γράψουμε εκεί.

 

Φίλιππε, γιατί ρε σύ. Θα έχεις τον προσωπικό σου stalker, ΚΑΙ θ' ανέβει και το feedback. (τι'ν τουτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...