Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιοδήποτε αρχείο και να στείλεις, η διαδικασία είναι αυτή.

 

Τα αρχεία θα τα στείλεις με αυτή τη σειρά:

1. v2k7v_AT_a1_001.rst

2. v2k7v_a_283.all

3. v2k7v_a_283.rst

 

Εφ'όσον λες ότι έστειλες το 1ο, δε χρειάζεται να το ξαναστείλεις. Συνέχισε από το 2ο.

Το εκανα αλλα δεν δουλευει το προγραμμα γιατι δεν εχω μαλλον ενσυρματο ιντερνετ.

Περιγραφω ποιο πανω τι ακριβως μου κανει το Upgrade Utility 3.6.3 Παταω το send,μου βγαζει οτι δεν ανταποκρινετε το προγραμμα,κ μετα μου βγαζει στα αγγλικα σε παραθυρακια τα ποιο πανω που σας εγραψα.

Τωρα που μπαινω εχω βαλει το baudtec του οτε με το καλωδιο κ εχω συνδεση.Μολις το αλλαξω κ βαλω το vigor200 παπαλα.φευγει η συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μισο λεπτακι.το ιντερνετ δεν το χρειαζεσαι για την διαδικασια αυτη.απλα θες το vigor το pc σου και το κιτρινο ethernet καλωδιο.οταν κανεις την διαδικασια δεν θα εισαι συνδεδεμενος ασυρματα πουθενα.μονο με καλωδιο με το vigor.επισης κλειστα firewall κτλ.το τηλεφωνικο καλωδιο δεν μας ενδιαφερει.και οπως ειπαν οχι βιαστικα.ανοιγεις το ρουτερ με πατημενο το reset περιμενεις για να μπει σε tftp και μετα βγαζεις τον στυλο.μετα θα πατησεις το send.μην βιαζεσαι να τα κανεις ολα μαζι και γρηγορα.δεν σε κυνηγαει κανεις.

 

δεν ξερω αν εχει νοημα να τα ξαναπερασει ενα ενα απο την αρχη τα αρχεια μηπως εχει κανει και κανα αλλο λαθος αλλα δυσκολο.λογικα ξεκιναει απο το δευτερο αφου εχει κανει το λαθος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισο λεπτακι.το ιντερνετ δεν το χρειαζεσαι για την διαδικασια αυτη.απλα θες το vigor το pc σου και το κιτρινο ethernet καλωδιο.οταν κανεις την διαδικασια δεν θα εισαι συνδεδεμενος ασυρματα πουθενα.μονο με καλωδιο με το vigor.επισης κλειστα firewall κτλ.το τηλεφωνικο καλωδιο δεν μας ενδιαφερει.και οπως ειπαν οχι βιαστικα.ανοιγεις το ρουτερ με πατημενο το reset περιμενεις για να μπει σε tftp και μετα βγαζεις τον στυλο.μετα θα πατησεις το send.μην βιαζεσαι να τα κανεις ολα μαζι και γρηγορα.δεν σε κυνηγαει κανεις.

 

δεν ξερω αν εχει νοημα να τα ξαναπερασει ενα ενα απο την αρχη τα αρχεια μηπως εχει κανει και κανα αλλο λαθος αλλα δυσκολο.λογικα ξεκιναει απο το δευτερο αφου εχει κανει το λαθος.

Λοιπον φιλε το δευτερο αρχειο (...all ) μαλλον το περασα.Δηλαδη ανοιξε η μπαρα πρασσινισε ολη κ μετα ξεκινησε η δευτερη!Μολις πρασσινισε λιγο πατησα το skin.Εκανα σωστα;

Τωρα ομως προσπαθω εδω κ ωρα να περασω το αλλο αρχειο αλλα μου βγαζει τα 2 εικονιδια(αγγλικα).

Τι λες ειναι θεμα πως θα το πιασει;Γιατι στην αρχη ο οδηγος λεει μεσα σε ενα λεπτο να τα κανω αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουυυφ

τα εχω γραψει ολα ξεκαθαρα στην 9τη σελιδα

Γιατι ρωτατε τα ιδια και τα ιδια? :mellow:

 

Που πας να το στηλεις το all? ειπαμε τα .all δεν κανουν τπτ...

Το οτι πρεπει να μπει χειροκινητα σε tftp mode πριν στηλουμε οποιοδηποτε αρχειο ελπιζω να εχει γινει κατανοητο :huh:

Δυο ειναι τα αρχεια που χρειαζοντα

1: Αυτο που εχω επισυναψει[για να σβισει το φιργουερ που εχει]

2:Το καινουριο φιρμγουερ

Ολα ειναι .rst

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουυυφ

τα εχω γραψει ολα ξεκαθαρα στην 9τη σελιδα

Γιατι ρωτατε τα ιδια και τα ιδια? :mellow:

 

Που πας να το στηλεις το all? ειπαμε τα .all δεν κανουν τπτ...

Το οτι πρεπει να μπει χειροκινητα σε tftp mode πριν στηλουμε οποιοδηποτε αρχειο ελπιζω να εχει γινει κατανοητο :huh:

Δυο ειναι τα αρχεια που χρειαζοντα

1: Αυτο που εχω επισυναψει[για να σβισει το φιργουερ που εχει]

2:Το καινουριο φιρμγουερ

Ολα ειναι .rst

Βρε φιλε ποιο πανω τα παιδια μου ειπανε για ολα τα αρχεια!Με τα πολλα περασα το ...v2k7v_a_283.rst αλλα δεν μου εκανε κλεισιμο το ethernet(η γραμμη).Περασανε κ οι δυο πρασσινες μπαρες ομως.Τωρα τι να κανω;Τι Χριστουγεννα βρε παιδια περναω φετος!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φιλε ποιο πανω τα παιδια μου ειπανε για ολα τα αρχεια!Με τα πολλα περασα το ...v2k7v_a_283.rst αλλα δεν μου εκανε κλεισιμο το ethernet(η γραμμη).Περασανε κ οι δυο πρασσινες μπαρες ομως.Τωρα τι να κανω;Τι Χριστουγεννα βρε παιδια περναω φετος!!!!!

Αυτο που εστηλες ειναι το φιρμγουερ ,ειναι τ τελεφταιο βημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε το δευτερο αρχειο (...all ) μαλλον το περασα.Δηλαδη ανοιξε η μπαρα πρασσινισε ολη κ μετα ξεκινησε η δευτερη!Μολις πρασσινισε λιγο πατησα το skin.Εκανα σωστα;

Τωρα ομως προσπαθω εδω κ ωρα να περασω το αλλο αρχειο αλλα μου βγαζει τα 2 εικονιδια(αγγλικα).

Τι λες ειναι θεμα πως θα το πιασει;Γιατι στην αρχη ο οδηγος λεει μεσα σε ενα λεπτο να τα κανω αυτα!

oκ μεσα σε ενα λεπτο αλλα το βασικο ειναι να μπει se tftp mode αλλιως ολα ειναι ακυρα.το skip γιατι το πατησες?το skip ειναι για ακυρωση ενος βηματος να το πω απλα σαν μεταφραση.αυτο που σου λεει aborted ειναι οτι δεν εστειλε το firmware.σαν να μην το ειχες βαλει σε tftp.

 

ουυυφ

τα εχω γραψει ολα ξεκαθαρα στην 9τη σελιδα

Γιατι ρωτατε τα ιδια και τα ιδια? :mellow:

 

Που πας να το στηλεις το all? ειπαμε τα .all δεν κανουν τπτ...

Το οτι πρεπει να μπει χειροκινητα σε tftp mode πριν στηλουμε οποιοδηποτε αρχειο ελπιζω να εχει γινει κατανοητο :huh:

Δυο ειναι τα αρχεια που χρειαζοντα

1: Αυτο που εχω επισυναψει[για να σβισει το φιργουερ που εχει]

2:Το καινουριο φιρμγουερ

Ολα ειναι .rst

 

bill το ξερω οτι τα εχεις γραψει αλλα για καντου ενα copy paste με ποια σειρα θα περασει τα αρχεια.

Αυτο που εστηλες ειναι το φιρμγουερ ,ειναι τ τελεφταιο βημα

 

δεν εχει κανει λογικα το δευτερο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οδηγιες

 

 

utility

http://www.draytek.com/user/DraytekGetFile.php?path=/.upload/Resource/1cd7e74e9797bf715a9162acbc1e0a0c.zip&filename=FirmwareUpgrade_v3.6.3.zip

 

 

firmware

ftp://ftp.draytek.com/Vigor2700/Firmware/V2.8.3/

 

v2k7v_AT_b1_001.rst

 

v2k7v_AT_a1_001.rst

 

 

ερασιτεχνικη δουλεια αλλα δεν πιραζει τωρα δνε μπορω να φτιαξω κατι καλυτερο...

 

Ας το παρει απο την αρχη γτ δν θα βγαλουμε ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oκ μεσα σε ενα λεπτο αλλα το βασικο ειναι να μπει se tftp mode αλλιως ολα ειναι ακυρα.το skip γιατι το πατησες?το skip ειναι για ακυρωση ενος βηματος να το πω απλα σαν μεταφραση.αυτο που σου λεει aborted ειναι οτι δεν εστειλε το firmware.σαν να μην το ειχες βαλει σε tftp.

 

 

 

bill το ξερω οτι τα εχεις γραψει αλλα για καντου ενα copy paste με ποια σειρα θα περασει τα αρχεια.

 

 

δεν εχει κανει λογικα το δευτερο ακομα

Αυτο το utility κολαει παιδια;Περναω το ip,το password,το αρχειο,παταω reset,ανοιγω το διακοπτη του ρουτερ,πρασσινιζουν ολα τα ethernet,μενει μονο αυτο που εχω συνδεσει το καλωδιο,τρεμοπαιζει το act,αφηνω το reset,παω κ παταω το send,παει να ξεκινησει το utility,αμεσως ομως μου βγαζει πανω στην ονομασια του οτι δεν ανταποκρινετε,μετα επανερχετε,ανοιγει η ενσωματωμενη μπαρα κατω και μετα μου πεταει τα δυο μηνυματα και τιποτα υστερα!!Αυτη ειναι η σειρα που τα κανω φιλοι μου.Ζηταω συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα δεν εχω κ καποιον φιλο που να τα ξερει αυτα.Τι αλλο να κανω;Εμπλεξα.

Εν τω μεταξυ εχω απενεργοπιησει το avast που εχω κ τον browser(mozila-explorer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα αλλο pc να κανεις δοκιμη?

Το ξαναεκανα απο την αρχη κ τελειωσα το πρωτο σταδιο με το πρωτο αρχειο!

Τωρα θα προσπαθησω να βαλω κ το δευτερο οπως δειχνουν κ οι φωτο.Ο Θεος βοηθος να τελειωνω.

Οχι δεν τον εχω ευκαιρο τωρα τον δευτερο.Για αυτο μπαινω κ βγαινω!!

 

Αυτο ειναι θεμα του pc

Το password για ποιο λογο το σιμπληρωνεις?

Λες να ειναι το λαπτοπ μου;Το password ετσι εδω το διαβασα καπου!!Τωρα με τις φωτο πιστευω να βγαλω ακρη φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ αναμενουμε.υπομομη bill

 

θα μπορουσε κατι να κοβει το File να ανεβει tftp αλλα λογικα δεν θα σου ανεβαινε ουτε το πρωτο αρχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λες να ειναι το λαπτοπ μου;Το password ετσι εδω το διαβασα καπου!!Τωρα με τις φωτο πιστευω να βγαλω ακρη φιλε.

 

Δεν χρειαζεται το pasword ισα ισα που θα σε βαλει σε μπελαδες αν το συμπληρωνεις τωρα...

 

Ξαναδοκιμασε με το pc που εχεις και χωρις pasword ,μπορει τοτε να μν σ μπλοκαρει

οκ αναμενουμε.υπομομη bill

 

θα μπορουσε κατι να κοβει το File να ανεβει tftp αλλα λογικα δεν θα σου ανεβαινε ουτε το πρωτο αρχειο

Nα γιατι δεν παμε μπροστα ρ πουλινο .

Αμα ηταν να πιανεις εναν εναν και να του τα λες ξεχωριστα βρασταα!

Οποτε ναιι υπομονη ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται το pasword ισα ισα που θα σε βαλει σε μπελαδες αν το συμπληρωνεις τωρα...

 

Ξαναδοκιμασε με το pc που εχεις και χωρις pasword ,μπορει τοτε να μν σ μπλοκαρει

 

Nα γιατι δεν παμε μπροστα ρ πουλινο .

Αμα ηταν να πιανεις εναν εναν και να του τα λες ξεχωριστα βρασταα!

Οποτε ναιι υπομονη ... :D

 

 

το παν ειναι υπομονη.και καλως η κακως εχω πιασει πολλα ατομα εναν εναν ειτε με Pm ακομα και πιο παλια απο τηλεφωνο για να κανουμε διπλο port forward.υπομονη θελει μην νευριαζεις που λες τα ιδια και τα ιδια.οσο μπορουμε βοηθαμε.

off topic .η ανταμοιβη θα ειναι να πει οτι το καταφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...