Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παν ειναι υπομονη.και καλως η κακως εχω πιασει πολλα ατομα εναν εναν ειτε με Pm ακομα και πιο παλια απο τηλεφωνο για να κανουμε διπλο port forward.υπομονη θελει μην νευριαζεις που λες τα ιδια και τα ιδια.οσο μπορουμε βοηθαμε.

off topic .η ανταμοιβη θα ειναι να πει οτι το καταφερε.

Παιδια τα καταφερα κ περασα κ το δευτερο αρχειο.Τωρα προσπαθω να μπω ενσυρματα η ασυρματα αλλα μου βγαζει τα εξης:Ο διακομιστης DNS δεν ανταποκρινετε κ το δευτερο μυνημα οτι τα windows εντοπισαν μια διενεξη διευθηνσεων IP!Ενας αλλος υπολογιστης εχει την ιδια διευθυνση IP με αυτον.Εποικινωνηστε με τον διαχειριστη του δικτυου για επιλυση!

Τωρα τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Reboot To royter kai to pc kai ip sto aytomato sto tcp ip.kane kai ena hard reset Ton royter kai ua eisai ok

Τωρα αρχιζω να σκαω χαμογελο!!Αλλα πως θα τα κανω αυτα;Συγνωμη που σε πρηζω.Λιγο ποιο αναλυτικα(το κεφαλι μου απο χθες εχει γινει καζανι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.εχεις ανοιχτο το ρουτερ και πατας το reset button για 5-6 seconds μεσα.μετα το αφηνεις.κανεις το Pc ενα reboot .αυτα τα 2 για αρχη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα καταφερει.το βασικο ειναι να κανει το Update.αμα γινει αυτο τα υπολοιπα ειναι ευκολα.στην χειροτερη κανα teamviewer να τελειωνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα καταφερει.το βασικο ειναι να κανει το Update.αμα γινει αυτο τα υπολοιπα ειναι ευκολα.στην χειροτερη κανα teamviewer να τελειωνουμε

Τα εκανα αυτα που μου ειπατε αλλα παλι τιποτα!!Με εχει τρελανει με τον διακομιστη DNS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το κανεις hard reset θα μπεις μεσα στο ρουτερ και θα το ξανασεταρεις απο την αρχη.να βαλεις Username password vpi 8 vci 35.για αυτο σου ειπε ο bill kolias να ξανατρεξεις το wizard.οτι ειχες βαλει μεσα ειχε χαθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το κανεις hard reset θα μπεις μεσα στο ρουτερ και θα το ξανασεταρεις απο την αρχη.να βαλεις Username password vpi 8 vci 35.για αυτο σου ειπε ο bill kolias να ξανατρεξεις το wizard.οτι ειχες βαλει μεσα ειχε χαθει.

Δηλαδη ξανα 5-6 δευτερολεπτα και μετα πως θα μπω;Δεν θελει ιντερνετ κ να πατησω το 192.168.1.1

;Θα προσπαθησω να μπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελει internet.μπαινεις 192.168.1.1 μετα το hard reset και κανεις το setup με σκοπο να περαστουν μεσα τα στοιχεια σου και να συνδεθεις στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελει internet.μπαινεις 192.168.1.1 μετα το hard reset και κανεις το setup με σκοπο να περαστουν μεσα τα στοιχεια σου και να συνδεθεις στο ιντερνετ.

Δεν ξερω βρε φιλε μου τι να πω!Το εκανα πριν δω το μυνημα σου το τελευταιο κ εκανα hard reset

και μετα προσπαθησα με τον explorer να μπω βαζοντας τους αριθμους κ δεν με αφηνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν συνδεσεις πανω το vigor πηγαινε μενου εναρξη και γραψε cmd για να σε βγαλει σε command prompt κα μετα γραψε Ipconfig και πες μας τι σου βγαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν συνδεσεις πανω το vigor πηγαινε μενου εναρξη και γραψε cmd για να σε βγαλει σε command prompt κα μετα γραψε Ipconfig και πες μας τι σου βγαζει.

Το εκανα με εβγαλε στο μαυρο κουτι το εγραψα:

ρυθμιση παραμετρων ip windows

 

Επιθημα DNS συγκεκριμενης εκδοσης: 194.109.6.66

Διευθινση IPv4 αυτοματης ρυθμισης:169.254.211.210

Μασκα υποδικτυου: 255.255.0.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναισαν να μην εχει παρει Ip.σιγουρα το ρουτερ συγχρονιζει κανονικα και δενειναι brickarismeno?

Αυτην την στιγμη που το κοιταω το act αναβοσβηνει ελαφρα πρασσινο,το wlan σταθερο πρασσινο,κ οταν εχω το καλωδιο και αυτο πρασσινο.Οταν εκανα hard reset ekane to klik απο μεσα.Δηλαδη νομιζω ακουει.Λες να μην εγινε σωστα η εγκατασταση των αρχειων πριν;Τωρα που το λεμε μου φαινετε οτι το πρωτο αρχειο για την διαγραφη δεν εκανε τιποτα τσακ ας πουμε!Ουτε εσβησε το ethernet!!Δεν ξερω εχω μπλοκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...