Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλι προβλημα...

Περναω isp name:ote,username:...,password:... αλλα δεν μπορει να συγχρονισει(το λαμπαkι adsl αναβοσβηνει πρασινο) και στο

status λεει disconected.

 

Τι κανω λαθος,μηπως δεν εγινε σωστα το ξεκλειδωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλι προβλημα...

Περναω isp name:ote,username:...,password:... αλλα δεν μπορει να συγχρονισει(το λαμπαkι adsl αναβοσβηνει πρασινο) και στο

status λεει disconected.

 

Τι κανω λαθος,μηπως δεν εγινε σωστα το ξεκλειδωμα?

 

 

το λαμπακι θα πρεπει να σταθεροποιηθει ανεξαρτητα απο τα στοιχεια.β.καντo Reset default.

γ.το firmware αν το βλεπεις να γραφει καπου το version η δεν βλεπεις της altec εχει πετυχει.αρκει να μην εχεις περασει για annex b .

η εκτος αν εχει θεμα η γραμμη η ασυμβατοτητα.πριν το firmware συγχρονιζε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει μια φορά να βάλω κατά λάθος ADSL2+ Annex M, να μη συγχρονίζει και να ψάχνομαι για αρκετή ώρα...

αν ειναι μονο annex m δεν θα συγχρονισει.ειναι μονο για εταιρειες που παιζουν και annex m .διπλασιο upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλαιότερα είχα αναβαθμίσει ένα της σειράς 80 κανονικά δικό μου ,οπότε προχθές παράγγειλα 1 για έναν φίλο μου ,χωρίς να έχω διαβάσει το νήμα με τις mac address και έπεσα στη σειρά 81 ,

η συσκευή στο βήμα μετά τον μηδενισμό 001.rst ,δεν ακούει λειτουργιά tftp mode με reset κτλ ,το περίεργο είναι ότι ανάβουν μόνο τα led adsl2+ και lan1 ,και δεν υπάρχει ανταπόκριση ,επίσης δεν ανάβουν πορτοκάλι όλα τα λαν leds όπως συμβαίνει στις συσκευές που είναι brick

κάτι άλλο είναι πως φαίνεται η λαν θήρες να βρισκωνται σε λειτουργιά γιατί όταν αλλάζω θήρα στο ethernet cable ανάβει το αντίστοιχο λαν !

υπάρχει κάποιος που το έχει επαναφέρει με jtag ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα reset default αλλα τιποτα,δεν εχω περασει annex b,λεει draytek και firmware κανονικα.

Η γραμμη το προβλημα που εχει ειναι οτι κανει αποσυνδεσεις σχετικα συχνα,δεν το ειχα δοκιμασει πριν το ξεκλειδωσω για να ξερω αν συγχρονιζε.

Ασυμβατοτητα vigor με connx εννοεις?Νομιζω εχω διαβασει οτι το δουλευουν και με connx.

:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...