Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Vigor πάντως σε 2 ρουτερ με διαφορετικά fw δε γινοταν σε κανένα δουλειά με τα Huawei (X5 pro και x3)!

 

Ευτυχώς υπάρχει πανεύκολη λυση διαφορετικά θα παίρναν λογικά μπουλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Vigor πάντως σε 2 ρουτερ με διαφορετικά fw δε γινοταν σε κανένα δουλειά με τα Huawei (X5 pro και x3)!

 

Ευτυχώς υπάρχει πανεύκολη λυση διαφορετικά θα παίρναν λογικά μπουλο!

 

 

δεν φταιει το vigor οταν υπαρχει θεμα μονο με το android market.αυτο ειναι βλακεια της συσκευης και του android market οχι του vigor.οταν στο vigor παιζουν τα παντα εκτος απο αυτο δεν αλλαζεις το ρουτερ αλλα κραζεις αυτον που εφτιαξε το android market.και ειναι θεμα του android διοτι το κανει οχι μονο σε vigor αλλα και αλλου.οποτε αντι να πεις τον .... στο vigor πες τα βρισιδια στο huawei(κινεζια) kai se αυτον του android market.δεν θα συγκρινουμε και την ferrari με το fiataki επειδη ο καθε bot αποφασισε να ακολουθησει τα δικα του προτυπα στις ρυθμισεις ιντερνετ του android και να φτιαξει δικες του πατεντες.αυτοι ειναι ικανοι να σου πουν οτι δεν παιζει με tcp αλλα με netbeui πως λεγοταν και οτι φταιει το vigor:P που δεν εχει και υποδοχη για coaxial:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το market ειναι κατι παραπάνω απο γνωστό οτι ειναι λιγο δυσκοίλιο ας πούμε! Ολα να λειτουργούν τέλεια (surfing download π.χ) εκτός το market!

 

Δε μου λετε, μετα την αναβάθμιση (εχω την εντύπωση οτι τοτε εμφανίστηκε) δε μπορω να ανεβασω φωτογραφίες σε κάποιο host side, παιζει να ξεχασα κατι στις ρυθμησεις, κανενα firewall τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

who fuc... the market.μου φαινεται χλωμο να μην μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες.ουτε firewall ουτε κατι αλλο δεν πρεπει να σε επηρεαζει.δοκιμασε να ανεβασεις σε imageshack πχ αν και νομιζω για να παρεις το Link πρεπει να κανεις register.αλλα και παλι θα στην ανεβασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίποτα παντού τη imageshack, photobucket, box.com αλλα utorrent μια χαρα λειτουργεί! Απενεργοποιησα avast τιποτα, firefox τιποτα chrome τιποτα!!

 

Θα το βρω τη ειναι αλλα τωρα σκυλοβαριέμαι να ψάχνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

imageshack βγάζει popup κανένα αρχειο δεν ανέβηκε photobucket Upload failed for χχχ.png Error: Unknown Error

 

Το κανει κ απο το pc με lan και απο τα κινητά με wifi

 

EDIT: το βρηκα, οταν εκανα την αλλαγη fw πανω στο σεταρισμα διάβασα κάπου να ενεργοποιήστε στο firewall το Drop non-http connection on TCP port 80 καλυτερα κ εγω το εβαλα χωρις να το πολυψαξω ^_^

Επεξ/σία από GeorgT.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imageshack βγάζει popup κανένα αρχειο δεν ανέβηκε photobucket Upload failed for χχχ.png Error: Unknown Error

 

Το κανει κ απο το pc με lan και απο τα κινητά με wifi

 

EDIT: το βρηκα, οταν εκανα την αλλαγη fw πανω στο σεταρισμα διάβασα κάπου να ενεργοποιήστε στο firewall το Drop non-http connection on TCP port 80 καλυτερα κ εγω το εβαλα χωρις να το πολυψαξω ^_^

 

 

δηλαδη οταν ειναι ενεργοποιημενο κανει το προβλημα σωστα?

β.εσυ γιατι το ενεργοποιησεις και γενικοτερα γιατι ενεργοποιησες το firewall?πιο πολλα προβληματα κανουν παρα να βοηθησουν.ειδες τωρα παιδευτηκες χωρις λογο απο ενα firewall .και αντε να μην το εβρισκες ευκολα και να εψαχνες και να λες μηνπως φταιει το firmware κτλ.εκει ενταξει με Reset default θα εφτιαχνε αλλα γενικοτερα για μενα τα firewall για home use = sucks..οκ το εσβησα το post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το firewall σε default ρυθμίσεις ηταν ενεργοποιημένο αν δεν κανω λάθος, απλα κάπου σε ενα τοπικ για το Vigor-ακι διάβασα ενα ποστ που καποιος το ελεγε να ενεργοποιηθεί επιπλέον για καλύτερα αυτη η επιλογη κ εγω βαρεθηκα να το αναλύσω βάζοντας το!

 

Αν τραβούσε το θεμα το πρώτο που θα εκανα θα ηταν reset (κ θα έστρωνε) μετα θα έβλεπα Firmware κλπ αλλα στην ακρη του μυαλού ήξερα πανω κατω τη είχα αλλάξει μετα το φλασαρισμα οποτε θα το έβρισκα κ μονος! Απλα ηταν ζήτημα (τσάμπα χαμένου) χρόνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έχει αρκετές ημέρες να δημοσιευτεί κάτι στην παρούσα ενότητα.

Έτσι πήρα το θάρρος να θέσω ένα νέο ζήτημα:

Παρέλαβα πριν 5 ημέρες το vigor 2700 από το γνωστό κατάστημα και προσπάθησα να το κάνω να λειτουργήσει στην ISDN γραμμή του σπιτιού μου.Έκανα την απαραίτητη αναβάθμιση στο firmware χρησιμοποιώντας ANNEX B από το site της draytek.

Το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό.Δεν συγχρόνιζε με τίποτα.Για να μην σας κουράζω σας λέω ότι διάβασα τις 53 σελίδες για το σχετικό θέμα στο insomnia και άλλες καμιά 30αριά σε άλλα forums.Δοκίμασα όλα τα firmware annex b .Τίποτα.

Νόμιζα ότι είναι χαλασμένο ώσπου το δοκίμασα με annex a σε pstn γραμμή και δούλευε άψογα.Ξαναγύρισα σε annex b και έπαιξα με τις ρυθμίσεις. Και πάλι τζίφος.

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχει περασει κανονικα το annex b firmware?γιατι στην αρχη λεει να κανεις reset το router με καποιο αλλο αρχειο και μετα να περασεις το firmware για annex b.αυτα τα λεει προς τις τελευταιες σελιδες?επισης τι γραμμη εχεις και τι πακετο????οταν βαζεις annex b μετα βαζεις multimode??δοκιμασε καρφωτα adsl2+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι φαίνεται το annex b έχει περάσει κανονικά. Έκανα όλη τη διαδικασία που περιέγραφαν τα άλλα αγόρια.

Το ότι το firmware πέφτει σωστά φαίνεται απ΄το ότι συγχρονίζει σε γραμμή pstn όταν του φορτώνω το annex a.

Η γραμμή μου είναι 2 mbs connex. Είμαι αρκετά μακριά (5-6 χμ) από κέντρο οτε, αλλά με άλλα router συγχρονίζει σχετικά καλά.Τώρα έχω πάνω ένα airties (πολύ σταθερό αλλά συγχρονίζει χαμηλά):

 

Internet (WAN) Status

 

Connection Status Connected

Link Type DSL

Line Mode ADSL2+/Annex B

 

Downstream Upstream

ADSL Rate(Kb/s): 1251 467

Attainable Rate(Kbps): 1368 480

SNR Margin(dB): 6.8 6.1

Attenuation(dB): 51.1 38.8

Power(dB): 16.4 12.7

 

Το δοκίμασα με multimode αλλά και με όλα τα υπόλοιπα adsl, adsl+ , adsl 2 , κλπ...... τίποτις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...