Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως τα εχει παιξει το firmware? :devil:

 

ετσι οπως τα εδιχνε το philips ειναι το πιο λογικο

 

 

 

Αν τα εχει παιξει το firmware θα λειτουργουσε τοσο αψογα το μοντεμ;

 

Πιθανον το philips τα εδειχνε λαθος μια που ηταν σε 2αρα γραμμη και αυτο.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν τα εχει παιξει το firmware θα λειτουργουσε τοσο αψογα το μοντεμ;

 

Πιθανον το philips τα εδειχνε λαθος μια που ηταν σε 2αρα γραμμη και αυτο.

 

 

 

 

 

δεν εννοει να τα παιξε το firmware με την εννοια να παθει κατι γιατι το firmware αν παθει κατι δεν θα bootarei ο ρουτερ.ουτε μπορεις να γραψεις πανω σε αυτο.απλα το αλλαζεις με αλλο.απλα εννοει οτι ισως

α.υπαρχει καποιο incompatibility με το dslam και τα διαβαζει λαθος.

β.εχει γινει λαθος εξαρχης στον κωδικα του firmware και γραφει το ενα στην θεση του αλλου.

σε 2 αρα γραμμη παντως το σωστο ειναι 31 margin 10 attenuation.για να εισαι 31 attenuation 10 margin πρεπει η γραμμη σου να ειναι τελειως χαλια η να εχεις κανει κατι λαθος στην καλωδιωση για να εχεις με 31 attenuation και 2 mbit 10 margin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

Κάτοχος του vigor και εγώ, έσβησα και το Altec filmware, και πέρασα της Draytec

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Στο σπίτι μου έχω ON Telecoms και το τελευταίο official filmware που βρήκα μου έκανε προβλήματα, και διάβασα στο adslgr μέσα πως για ΟΝ καλύτερο είναι το 131701

Πράγματι τα προβλήματα σταμάτησαν.

 

Στο σπίτι των γονιών μου που έχουν ΟΤΕ isdn (άρα πάω σε annex-b filmware) και θέλω να τους βάλω ένα ίδιο ρουτεράκι, ποια έκδοση filmware λέτε να βάλω? Έχει κανένας καμιά εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντο annex b μετα βαλε το τελευταιο firmware και δες πως θα παει.αν εχεις θεμα δοκιμασε αλλο modem code.αν παλι εχεις θεμα τοτε πηγαινε σε πιο παλιο.αλλαπρωτα δοκιμαζουμε αλλο modem code και μετα παμε σε πιο παλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επανέρχομαι δριμύτερος...

έχω σπίτι ΟΝ, έβαλα το Vigor, είχα το τελευταίο filmware, με ένα modem code και είχα προβλήματα,

συγκεκριμένα (είμαι always wifi btw) το παρατήρησα πρώτη φορά παίζοντας στο νετ, έχανα τη σύνδεση με το μόντεμ

έπεφτε το wifi του, έχανα το ίντερνετ και τέτοια πράγματα. random αλλά εκνευριστικά κρούσματα.

 

έβαλα άλλη έκδοση του τελευταίου fimware, και ενώ φάνηκε να διορθώνεται στη αρχή, τελικά ξαναέχω τα ίδια.

 

αυτή θα είναι η ζωή μου με αυτό το μοντεμ? θα ψάχνω να βρω το ιδανικό συνδυασμό filmware version και code version???

 

παρεμπιπτόντως, όχι δεν είχα τέτοια προβλήματα με το pirrelli της ΟΝ...

 

κρίμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επανέρχομαι δριμύτερος...

έχω σπίτι ΟΝ, έβαλα το Vigor, είχα το τελευταίο filmware, με ένα modem code και είχα προβλήματα,

συγκεκριμένα (είμαι always wifi btw) το παρατήρησα πρώτη φορά παίζοντας στο νετ, έχανα τη σύνδεση με το μόντεμ

έπεφτε το wifi του, έχανα το ίντερνετ και τέτοια πράγματα. random αλλά εκνευριστικά κρούσματα.

έβαλα άλλη έκδοση του τελευταίου fimware, και ενώ φάνηκε να διορθώνεται στη αρχή, τελικά ξαναέχω τα ίδια.

αυτή θα είναι η ζωή μου με αυτό το μοντεμ? θα ψάχνω να βρω το ιδανικό συνδυασμό filmware version και code version???

παρεμπιπτόντως, όχι δεν είχα τέτοια προβλήματα με το pirrelli της ΟΝ...

κρίμα?

οτι εχανες την συνδεση με το modem δεν εχει σχεση με το modem code το οποιο απλα αλλαζει τον τροπο συγχρονισμου.εφοσον εχεις θεμα με το wireless α.καινουριους drivers στην ασυρματη καρτα,δοκιμη αλλο καναλι και δοκιμη αλλο κλειδωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ναι δοκιμασε με καλωδιο.αν ολα πανε καλα φερτα πιο κοντα και το ρουτερ σε καλυτερο σημειο οσο γινεται.απο εκει και περα αν δεν παιξει καλα βαλε αλλο καναλι αλλο κλειδωμα.αν παιξει μια χαρα τοτε μαλλον φταιει η αποσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας!Εχω ξεχασει τον κωδικο προσβασης για να μπω στο vigor μου.Το πρωτο το ειχα αφησει σαν admin.To δευτερο ειχα αλλαξει.Τι να κανω για να μπω μεσα;Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως απο firmware σε firmware υπαρχει και log file που λεει τι διορθωνει η τι αλλαγες εχουν γινει απο το Previous firmware.τα modem codes ειναι για το adsl κομματι μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...