Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα στα ρουτερ επειδη τυχαινει καποια ρουτερ να εχουν τον εξαερισμο απο κατω που ομως το κατω μερος εφαπτετε στο περιπου με το γραφειο η οπου το εχουμε εκει μπορει καποιος να του βαλει κατι στις ακρες για να στεκεται πιο ψηλα ειδικα τωρα το καλοκαιρι που βραζουμε εδω στην ελλαδα.πχ το thomson εχει εξαερισμο απο κατω ΚΥΡΙΩΣ και καποιος μπορει να το βαλει καθετα.στεκεται αρκετα καλα καθετα και η θερμοκρασια πεφτει παρα πολυ σε σημειο το ρουτερ να μην καιει καθολου.ενω αμα το βαλεις ξαπλωτο στο κεντρο απο κατω ζεστενεται αρκετα επειδη ειναι μικρο το κενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τότε που έγινε αναβάθμιση από 2mb σε 24mb γραμμή, το Yahoo αδυνατεί να φορτώσει τα ιμειλ (οι άλλες σελίδες οκ). Με το ZTE του ΟΤΕ φορτώνει γρήγορα και το YahooMail, οπότε κάποια ρύθμιση μου διαφεύγει, καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έγινε αναβάθμιση από 2mb σε 24mb γραμμή, το Yahoo αδυνατεί να φορτώσει τα ιμειλ (οι άλλες σελίδες οκ). Με το ZTE του ΟΤΕ φορτώνει γρήγορα και το YahooMail, οπότε κάποια ρύθμιση μου διαφεύγει, καμιά ιδέα;

α.να εχεις το τελευταιο firmware.

β.το ρουτερ να ειναι σε Pppoe/llc και οχι Pppoa.vcmux

γ.μετα δοκιμαζεις για αλλαγη Mtu.

αν ειναι ηδη Pppoe μπορεις να δοκιμασες και Pppoa /vcmux τυπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τελευταίο firmware έστρωσε, να είσαι καλά φίλε Πουλινο!

μια χαρα.μην περιμενετε γενικως να κανεις προβλημα για να αλλαξετε firmware>εγω με το που δω firmware κατευθειαν το περναω.δεν μου εχει βγει σε κακο μεχρι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Με το τελευταίο firmware έστρωσε, να είσαι καλά φίλε Πουλινο!

Που βρισκουμε το τελευταιο Firmware?Το εχω και καθεται 2 χρονια και λεω να του δωσω αλλη μια ευκαιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρισκουμε το τελευταιο Firmware?Το εχω και καθεται 2 χρονια και λεω να του δωσω αλλη μια ευκαιρα

στο site της vigor.θα βρεις το ιδιο firmware σε πολλες εκδοσεις.με διαφορετικα Modem codes δηλαδη.ξεκινας με το generic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο site της vigor.θα βρεις το ιδιο firmware σε πολλες εκδοσεις.με διαφορετικα Modem codes δηλαδη.ξεκινας με το generic.

Αυτα εννοεις?ftp://ftp.draytek.com/Vigor2700/Firmware/V2.8.3/ ποιο ειναι το generic?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αρχειο το Pdf σου λεει ποιο ειναι το generic και τι ειναι το καθε firmware.σου κανω copy paste το βασικο

"v2k7v_a_283.xxx" is used for modem code 121201. (Standard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που γραφει modem code ?

τεσπα δεν υπαρχουν update το μοντεμ ειναι παλιο.last update 2009!

αν δεν το βαλατε να καθεται αναποδα θα σας πρηξει με το wifi/crasharismata γιατι ανεβαζει θερμοκρασια! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα εννοεις?ftp://ftp.draytek.com/Vigor2700/Firmware/V2.8.3/ ποιο ειναι το generic?

Και ο λογος που το ειχα παρατησει τοσο καιρο ειναι παλι ΕΔΩ.Στο τορρεντ ενω με το Νetfaster wlan3 κατεβαζω με φουλ της γραμμης 1.1κβς με το vigor 500-600 και σε private tracker full seeders(100).To εικονιδιο ειναι πρασινο κανονικα και δεν μπορω να καταλαβω τι σκ@τ@ μπορει να φταιει.

Υπαρχει καμια ρυθμιση στο vigor?Bοηθεια Poulinos!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...