Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, ο πιγκουίνος πούλεψε, έμειναν τα άλλα 4.

Σήμερα έμαθα τι συμβαίνει σε αυτά τα οποία δεν εγκαταλείπονται ως αδύναμα: τους προκαλούν ασφυξία.

 

MOTHERHOOD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και τα δικά μας τα 3 kittens που έκανε η δικιά μου την πουλεψαν και τα 3. κάποια αρρώστεια θα είχανε μάλλον γιατί τους είχανε πρηστεί οι αφαλοί και βγάζανε πυο και στα 3 και στα 2 απ τα 3 είχε πρηστει και μεγαλώσει η μυτούλα τους.
Η γάτα-μάνα δεν την είχαμε εμβολιάσει αλλά μετα απο αυτό τον άλλον μήνα θα την εμβολιάσουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατοκόριτσο, τσιλ, δεν ήταν ατύχημα, ευθανασία ήταν.

 

 

Some kittens are born with abnormalities that humans cannot detect. For this reason they may not thrive, they may even act or smell 'wrong' to the queen. Where one or two kittens are either killed or abandoned, these kittens are often found to be somehow 'faulty'. The mother simply does not want to waste energy on raising kittens that have little chance of survival. In addition, she has expended a lot of energy during pregnancy and she may eat all or part of some of these kittens in an attempt to recoup some of those losses (just as she eats placentas) and to dispose of 'carrion' that could potentially lead predators to her nest. The same goes for kittens which have an illness - she can smell the problem, humans cannot.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Lucifer

κρίμα το κατσούλι... και εγώ έχω δει με τα χρόνια τέτοια και χειρότερα απ τη μαμά φύση 
ας μη τα γράψω γιατι θα ξενερώσετε μεσημεριάτικα .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και η lucifer μου!!!!!!!

 

3my4.jpg

 

ρατσα οτι ναναι. η μαμα ειναι λευκη σιαμ και ο πατερας πιο κοπρος πεθαινεις (κοινος μεσογειακος, μην προσβαλουμε τον μπαμπα)

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...