Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο ορισμός της γάτας. :P Απλά υπάρχει, ψάχνει, κυκλοφορεί, δε δίνει σε κανέναν σημασία και είναι μόνιμα ανέκφραστη αλλά όταν πεινάσει είναι όλο χάδια.

 

Παρ' όλα αυτά τα βράδια την πιάνει η τρέλα και τρέχει μόνη της σε όλο το σπίτι. Το τί στιγμές γέλιου έχουν υπάρξει με την πάρτη της, δεν περιγράφεται.

post-300579-0-73279600-1417819896_thumb.jpg

post-300579-0-06343200-1417819907_thumb.jpg

post-300579-0-19417300-1417819920_thumb.jpg

post-300579-0-69994100-1417820049_thumb.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                       Ταΐζω τα αδέσποτα σημαίνει θεραπεύομαι!

Κοιτα ματακια το μικρο το φατσουλινη - θα τρελλαθω  :-)

 

 

Μεθαύριο, στο πρωτοχρονιάτικο τραπέζι, οι πιο τυχεροί θα έχουμε άφθονο φαγητό. Και σίγουρα, τα αποφάγια θα είναι μπόλικα. Ακόμα όμως και στους πιο στριμωγμένους οικονομικά, θα περισσέψουν κάμποσες τροφές κατάλληλες για τα αδέσποτα της γειτονιάς. Κρίμα δεν είναι να καταλήξουν σε μια σακούλα σκουπιδιών, όταν στους δρόμους περιπλανιούνται πεινασμένοι σκύλοι και γάτες;

Δεν είναι μεγάλος κόπος να βγάλουμε έξω ό,τι μπορεί να φαγωθεί από τα ταλαιπωρημένα αυτά τετράποδα. Κι ας μην ξεχάσουμε δίπλα να αφήσουμε ένα μπωλ με φρέσκο νερό. Όσο για το ψωμί που θα μείνει και θα μπαγιατέψει, αν το κόψουμε σε κυβάκια, μπορούμε να χορτάσουμε δεκαοκτούρες, σπουργίτια και περιστέρια.

Το να ταΐζουν ιδιώτες τα αδέσποτα ζώα, ακόμα και στο κέντρο μιας μεγαλούπολης είναι απόλυτα νόμιμη δραστηριότητα. Μόνο που πρέπει να αφήνουμε τα φαγώσιμα σε μέρος κατά το δυνατόν ασφαλές για τα ζώα και να φροντίζουμε ώστε να μην ενοχλούνται οι περίοικοι.

 

http://pettherapyblog.wordpress.com/2012/12/29/%CF%84%CE%B1%CE%90%CE%B6%CF%89-%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%8D%CE%BF%CE%BC/

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δώστου οι σάλτσες , τα κρεμμύδια , τα σκόρδα κλπ στα κεσέδια για τα ζώα της γειτονιάς , και νάσου μετά οι αναιμίες , οι διάρροιες και οι έμετοι στις γωνίες .

 

Καλύτερα ας μη δίνει καθένας ότι νάναι απο τα αποφάγια .

 

Απο το τίποτα , απο το να δώσει ανθρώπινες τροφές με πιθανό κίνδυνο για τα ζώα , καλύτερα να πάρει μια τροφή του κώλου  ( του στυλ κροκέτες 1-2 ευρώ το κιλό ) απο ενα μαγαζί και να τα δώσει στα ζώα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως περισσοτερο κανω εμμετο απο την σαπιλα και τον δηθενισμο της καθαρης μας κοινωνιας παρα απο τα μπολακια για τα αδεσποτα! κανεις δεν ειπε να βαζεις οτι αποφαγια  να'ναι και να τα πετας  οπου να'ναι !

αν ξερεις να το κανεις καντο σωστα αλλιως μην το κανεις καθολου - αυτο ισχυει παντου- οχι μονο στο να τα'ιζεις τα αδεσποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς το θέμα είναι οτι το "απόφθεγμα" "έλα μωρέ,σκυλί/γάτα είναι . όλα τα τρώνε αυτά" είναι αυτό που κυριαρχεί και βλέπεις συνέχεια μπριζόλες , μακαρόνια με κιμά/σάλτσες κλπ σε μπώλ έχοντας άγνοια του πιθανού κινδύνου για τα ζώα .

 

Χθες κιόλας μάζεψα και πέταξα στον κάδο ενα τάπερ με γεμιστά και ένα με μακαρόνια με σάλτσα που τα είχε αφήσει κάποιος για να φάνε τα ζώα .

Ξαναγύρισα και άφησα κροκέτες της προκοπής .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναγύρισα και άφησα κροκέτες της προκοπής .

ωραιος !! και γω εχω παντα ξηρα τροφη στο σπιτι - υπαρχει πλατεια εδω κοντα και εχουμε πολλα αδεσποτα γατακια !

 

ρε παιδες θα πω κατι ,  ειναι ασχετο αλλα δεν μπορω να μην το πω !

υπαρχει ενας veteranos123 που μου κανει συνεχεια  like και στο καπακι disklike !!  μου το εκανε τωρα παλι στα γατουλινια που ανεβασα και μου το κανει συνεχεια οταν ανεβαζω την Νταιζουλα μου !! ρε μεγαλε να σε ρωτησω κατι , ποσο χρονων εισαι ? αν δεν εισαι ανηλικος κοιταξε το λιγακι το θεμα σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος !! και γω εχω παντα ξηρα τροφη στο σπιτι - υπαρχει πλατεια εδω κοντα και εχουμε πολλα αδεσποτα γατακια !

 

ρε παιδες θα πω κατι , ειναι ασχετο αλλα δεν μπορω να μην το πω !

υπαρχει ενας veteranos123 που μου κανει συνεχεια like και στο καπακι disklike !! μου το εκανε τωρα παλι στα γατουλινια που ανεβασα και μου το κανει συνεχεια οταν ανεβαζω την Νταιζουλα μου !! ρε μεγαλε να σε ρωτησω κατι , ποσο χρονων εισαι ? αν δεν εισαι ανηλικος κοιταξε το λιγακι το θεμα σου ..

sorry απλά το κινητό κολλάει και κάνει ότι θέλει. Φυσικά και είναι σωστή κίνηση και διορθώνω το μπέρδεμα sorry και πάλι. Αν έχει γίνει και άλλες φορές ζητω συγνωμη γιατί αρκετες φορες μπαινω απο το κινητο το οποίο εχει αρκετο lag και σε συνδυασμό με την μικρή οθόνη υπήρξε αυτή η παρεξήγηση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπ δεν ηξερα οτι το κινητο κανει τετοια θεματα και νομιζα οτι το κανεις επιτηδες !

δεν το φανταστικα καν αυτο με το κινητο οποτε σου ζηταω συγνωμη και γω , ολα οκ φιλος !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπ δεν ηξερα οτι το κινητο κανει τετοια θεματα και νομιζα οτι το κανεις επιτηδες !

δεν το φανταστικα καν αυτο με το κινητο οποτε σου ζηταω συγνωμη και γω , ολα οκ φιλος !

Δεν υπάρχει θέμα και χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που φροντίζουν τα αδέσποτα. Αδεσποτη ήταν και η γατα της θείας μου και μια μέρα δεν έφευγε από το σπίτι και αποφάσισε να την κρατήσει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς το θέμα είναι οτι το "απόφθεγμα" "έλα μωρέ,σκυλί/γάτα είναι . όλα τα τρώνε αυτά" είναι αυτό που κυριαρχεί και βλέπεις συνέχεια μπριζόλες , μακαρόνια με κιμά/σάλτσες κλπ σε μπώλ έχοντας άγνοια του πιθανού κινδύνου για τα ζώα .

 

Χθες κιόλας μάζεψα και πέταξα στον κάδο ενα τάπερ με γεμιστά και ένα με μακαρόνια με σάλτσα που τα είχε αφήσει κάποιος για να φάνε τα ζώα .

Ξαναγύρισα και άφησα κροκέτες της προκοπής .

Αντί να λες πόσο ακατάλληλα φέρονται με το φαί που αφήνουν μερικοί, δεν λες καλύτερα ποιες συγκεκριμένα είναι οι τροφές που δεν κάνουν και γιατί, για να μάθουμε και κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να λες πόσο ακατάλληλα φέρονται με το φαί που αφήνουν μερικοί, δεν λες καλύτερα ποιες συγκεκριμένα είναι οι τροφές που δεν κάνουν και γιατί, για να μάθουμε και κάτι;

για τους σκύλους και για τις γάτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...