Προς το περιεχόμενο

Ο Firefox 7 υπόσχεται μεγάλες βελτιώσεις στον τομέα διαχείρισης μνήμης


Obsidian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η Mozilla έχει χάσει καιρό τώρα το παιχνίδι. Δεν νομίζω ότι θα φτάσουν ποτέ τον Chrome

 

Σωστά αυτό πως να γίνει, να γυρίσει προς τα πίσω; :P :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ η αλεπού με τη θολούρα είναι αιώνες εξέλιξης μπροστά....!

Ο καθένας θα πετάει τώρα και ένα random δήθεν πρόβλημα.Ότι να ναι άπλα μερικών ο υπολογιστής αντέχει μόνο το νηπιακό chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Mozilla έχει χάσει καιρό τώρα το παιχνίδι. Δεν νομίζω ότι θα φτάσουν ποτέ τον Chrome

ε πως να μην το χάσει το παιχνίδι :rolleyes: , τον στήνω , βάζω 35178 προσθετά που κάνουν ακριβώς οτι θέλω τον αφήνω 15 μέρες ανοιχτό με 18 tab και μετά έχει memory leaks o άτιμος τσίπα δεν εχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας θα πετάει τώρα και ένα random δήθεν πρόβλημα.Ότι να ναι άπλα μερικών ο υπολογιστής αντέχει μόνο το νηπιακό chrome.

 

Οχι θα κάτσω γω να ξοδεύω άσκοπα λεφτά για hard και soft για να τρέχω firefox. Τη δουλειά μου την κάνω ανετότατα με xp (όπως και το 99% των χρηστών pc), γιατί να σπαταλάω λεφτά άσκοπα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θα κάτσω γω να ξοδεύω άσκοπα λεφτά για hard και soft για να τρέχω firefox. Τη δουλειά μου την κάνω ανετότατα με xp (όπως και το 99% των χρηστών pc), γιατί να σπαταλάω λεφτά άσκοπα ?

 

 

περιεργο.

 

τρεχω στο παναρχαιο acer laptop του αδερφου μου τον Firefox απο την εκδοση 4 με καμια 10αρια addons.Ειναι ταχιστος,σταθεροτατος και καταλαμβανει ελαχιστη επιφανεια οθονης,ενω προσφερει τις εξτρα λειτουργιες

,oπως ειναι πχ κατεβασμα και conversion youtube music, χωρις κανενα προβλημα.Και ολα αυτα με το Windows 7 64bit Ultimate ως λειτουργικο.

 

η πλακα ειναι οτι παλιοτερα οταν ειχα στο ιδιο laptop Win XP 64bit και Firefox 3.6 χωρις κανενα addon,τα memory crasheis ηταν συχνο φαινομενο,ενιοτε δεν ξεκιναγε καν ο browser,ενω το σερφαρισμα ηταν αργο και προβληματικο.

 

τι να πω,μαλλον κατι δεν εκανα σωστα.μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc της αρραβωνιαστικιάς μου έχω 1GB μνήμη, win7, ένα core duo και ένα green 320αρη (μισογεμάτο). Οταν ανοιγει ο ff πάντα non responding. Καλά αν έχει και word, excel αρχεία άστο. Μπλε κυκλάκι κανά 2λεπτο. Δεν το συζητάμε για μεταφορά αρχείων, ούτε καν ως σκέψη. Addons τα κλασσικά flashblock, adblock, noscript

 

Με το chrome (με τα ίδια addons) με τις ίδιες καρτέλες (20+) όλα κομπλέ. (Δεν ήθελε να περάσει τα xp).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc της αρραβωνιαστικιάς μου έχω 1GB μνήμη, win7, ένα core duo και ένα green 320αρη (μισογεμάτο). Οταν ανοιγει ο ff πάντα non responding. Καλά αν έχει και word, excel αρχεία άστο. Μπλε κυκλάκι κανά 2λεπτο. Δεν το συζητάμε για μεταφορά αρχείων, ούτε καν ως σκέψη. Addons τα κλασσικά flashblock, adblock, noscript

 

Με το chrome (με τα ίδια addons) με τις ίδιες καρτέλες (20+) όλα κομπλέ. (Δεν ήθελε να περάσει τα xp).

τραβα ενα πληρως unistall του firefox και ξαναπερασε τον γιατι δεν εξηγειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω όλα τα posts και γελάω...

 

Οι περισσότεροι εδώ θεωρούν ότι 10 tabs με 1ώρα youtube video είναι το ίδιο με 10 tabs "Hello World"

 

Το θέμα είναι απλό, ο κάθε browser αποδίδει ανάλογα με τη χρήση που του κάνεις όπως και ένα αυτοκίνητο...δεν είναι όλες οι σελίδες ίδιες,

όπως δεν είναι και όλα τα addons ίδια. Δηλαδή πόση ακόμα ταχύτητα στο render χρειάζεται ο μέσος χρήστης;

 

Πώς περιμένει κάποιος με 18 tabs ανοιχτά και τα μισά σε HD video να μην έχει 800MB στη μνήμη;

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει κάποιες ιδιαίτερες προτιμήσεις...πχ εμένα μου τι δίνουν τα settings του chrome, αλλά έχει φανταστικά developer tools.

 

Το σημαντικό είναι όλοι οι browsers να εξελίσσονται προς το καλύτερο και κάθε νέα έκδοση να έχει πραγματικά κάτι να προσφέρει και να μην είναι ένα απλό

marketing trick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραβα ενα πληρως unistall του firefox και ξαναπερασε τον γιατι δεν εξηγειται...

Και το πλήρες uninstall να είναι με το revo unistaller για να μην μείνει τπτ...Εξυπακούεται το backup σελιδοδεικτών που δεν πρέπει να χαθούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας θα πετάει τώρα και ένα random δήθεν πρόβλημα.Ότι να ναι άπλα μερικών ο υπολογιστής αντέχει μόνο το νηπιακό chrome.

 

Ο δικός μου ο υπολογιστής αντέχει τα Vista Ultimate x64, μάλιστα με εκπληκτικές επιδόσεις...

Τον Firefox περίμενε για να τα φτύσει!

Τι λέει μια παροιμία? "Της κοντής της π..." ξέρεις τι της φταίει...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...