Προς το περιεχόμενο

"Σκληρό δίσκο" 120 petabytes κατασκεύασαν επιστήμονες της IBM


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όσο για τραγούδια... αυτα μην τα βάζεις μέσα.. δεν πιάνουν μια...

 

Μη παίρνεις κι όρκο!

 

Καθόμαστε και συγκρίνουμε τώρα ποιός χρειάζεται μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο...

Όποιος κατεβάζει και δεν περιμένει τα πάντα απο το ραδιο/youtube/τηλεόραση και ψάχνεται λίγο σίγουρα θα χρειαζεται μερικά terabytes...

 

Τώρα όποιος δε κατεβάζει και πολλά και δε χρησιμοποιεί πολλές εφαρμογές και παιχνίδια ακόμη και 200gb του φτάνουν για μια ζωή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε καλα, ταίνιες έχει το village καθε βδομάδα καινούργια.

Μουσική; έχουμε το ραδιόφωνο και το mp3.

Παιχνίδια; στα inet cafe και στο κινητό.

Ebooks; Τα βιβλία ξεκουράζονται στα βιβλιοπωλεία.

Περιοδικά; μόνο οτι έχει foldout και αυτά δανεικά.

Φωτογραφίες; τις καλες τις ανεβάσαμε στο facebook.

 

Κατά πως φαίνεται το PC το πήραμε για ποζερία και overclocking.. :shock: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε κολλήματα!! Οποτε αναφέρονται άρθρα με μεγέθη δίσκων κάπως έτσι καταλήγουν.. Τι να την κάνεις τόση χωρητικότητα και τέτοια.. Ε για να το φτιάξαν κάτι θα ξέρουν. Οσο για τα gigabyte του καθενός κάποιοι τα χρειάζονται κάποιοι οχι. Τι το παράξενο?

 

Και αυτό το "κάθε μέρα θα αλλάζουν δίσκους.." που ακούστηκε απο μερικούς.. που κολλάει? Εσείς αλλάζετε δίσκο κάθε μέρα? Γιατί να χρειάζεται κάθε μέρα αλλαγή? Ίσα ίσα οι δίσκοι που θα έχει θα είναι και σαφώς καλύτερης ποιότητας απο τον οποιοδήποτε blue-black-purple-pink..

 

Πάντως και γω θα ήθελα να δω εναν τέτοιο σε raid με άλλον ενα όπως είπε ο wash.. εκεί να δεις γλέντια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μόνο τα windows 9-10 να μην έχουν τέτοιου είδους απαιτήσεις σε αποθηκευτικό χώρο για να τρέξουν σωστά...

Σε 30 χρόνια πιθανό όμως και να έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχα εγω 1 pb θα ειμουν ευτιχισμενος....τα 6 τερα δεν μου φτανουν και οταν γυρισω απο διακοπες λεω να παρω κανα 13 τερα ακομα για να εχω....μεχρι τα χριστουγεννα :Ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας πω κατι ρε παιδια? ειμαι προγραμματιστης και στο pc μου εχω 120 gigabyte mono! και μου φτανουν ανετα!!!! τι στο καλο? τι θα βαλουν μεσα? ολα τα βιντεοπαιχνιδια που φτιαχτικαν ποτε? ¨ξ :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

immortal80s εγώ την βολεύω και με τον 80άρι (ssd βέβαια, δεν κάνουμε εκπτώσεις στην ποιότητα), δεν θέλω όχι 1pb, ούτε 1tb!

 

ε νταξ, δε με χαλάει που έχω και το blade-runner soundtrack σε flac να το ακούω όταν δουλεύω αλλά δε θα πεθάνω και χωρίς αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@immortal80s

Εσυ φαινεται οτι χρησιμοποιεις μονο γραμματα και αριθμους για να φτιαχνεις προγραμματα, ενώ "εμεις" ταινιες, σειρες, φωτογραφιες, βιντεο και χιλιαδες τραγουδια..

Τι νοημα εχει να λεει ο καθενας εγω γιατι χρησιμοποιω 10GB ενω εσεις 10TB ;

Αλλη χρηση κανω εγω, αλλη ενας ασκετος που το εχει για το facebook μονο το PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε απ΄τις σειρές που κατεβάζουμε νέα επεισόδια κάθε μήνα περί τα 10 γίγα...

 

Ταινίες ας πούμε κάποιες στα 4 γίγα (720ρ) και κάποιες στα 7-10 γίγα (1080ρ), οπότε, αν και δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός, πες χοντρικά 4 ταινίες το μήνα, 25 γίγα;

 

Παιχίδια, τα περισσότερα στα 5 - 7 γίγα αν δεν κάνω λάθος... Κι επειδή δεν είναι τόσο εύκολο να τα τελειώσεις όπως μια ταινία, συσσωρεύονται, συν ότι τα καλά τα κρατάς... μήπως και διδάξεις κανέναν αδαή...

 

Τσόντες... τεράστια κατηγορία... Άντε πες λίγα (30 γίγα μόνιμα)...

 

Νομίζω ότι 40 γίγα το μήνα, είναι το χρόνο ένας 500άρης δίσκος... Και συνήθως είναι και παραπάνω... Σύν ότι κρατάς και τα παλιά... εγώ κατεβάζω σερί από το 2003 που έβαλα την DSL...

 

Θέλω ρε παιδί μου όταν βάλω τον προτζέκτορα να βάλω να δω όσα έχω άχτι στο πανί... τί να κάνουμε... έχει κάτι μωρά απίστευτα στο X-art... άμα τα δεις στα 1080ρ και στις 100 ίντσες... δε θα είναι άλλο πράμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε απ΄τις σειρές που κατεβάζουμε νέα επεισόδια κάθε μήνα περί τα 10 γίγα...

 

Ταινίες ας πούμε κάποιες στα 4 γίγα (720ρ) και κάποιες στα 7-10 γίγα (1080ρ), οπότε, αν και δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός, πες χοντρικά 4 ταινίες το μήνα, 25 γίγα;

 

Παιχίδια, τα περισσότερα στα 5 - 7 γίγα αν δεν κάνω λάθος... Κι επειδή δεν είναι τόσο εύκολο να τα τελειώσεις όπως μια ταινία, συσσωρεύονται, συν ότι τα καλά τα κρατάς... μήπως και διδάξεις κανέναν αδαή...

 

Τσόντες... τεράστια κατηγορία... Άντε πες λίγα (30 γίγα μόνιμα)...

 

Νομίζω ότι 40 γίγα το μήνα, είναι το χρόνο ένας 500άρης δίσκος... Και συνήθως είναι και παραπάνω... Σύν ότι κρατάς και τα παλιά... εγώ κατεβάζω σερί από το 2003 που έβαλα την DSL...

 

Θέλω ρε παιδί μου όταν βάλω τον προτζέκτορα να βάλω να δω όσα έχω άχτι στο πανί... τί να κάνουμε... έχει κάτι μωρά απίστευτα στο X-art... άμα τα δεις στα 1080ρ και στις 100 ίντσες... δε θα είναι άλλο πράμα;

χαχαοχαοχοαοχοαοχαοχοα θα ειναι θα ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά είμαι ο μόνος που πιστεύει οτι η συζητηση εχει καταντήσει τερμα ηλίθια?3 καλα :shifty: comments,μισή σελίδα αστεία :D ,και 7 σελίδες συζήτηση που κάνουν τα πεντάχρονα για το ποσο:

 

α)Εύκολα

β)Γρήγορα

γ)Αποδοτικά

 

Δερνει ο πατερας του ενος τον πατερα του αλλου...

 

Το μόνο που θα με νοιαζε καπως στο συγκεκριμένο "δίσκο" είναι το σύστημα ψήξης οπως είπε ενα παλικάρι πιο πάνω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...