Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το δοκιμασες?

Το πάτησα και με έβγαλε σε εξωτερικό σύνδεσμο της paysafe με ελληνικούς χαρακτηρες. Δεν πήγα παραπέρα βέβαια γιατί δεν έχω καμία paysafe να δοκιμάσω αλλα πιθανόν πλέον να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πάτησα και με έβγαλε σε εξωτερικό σύνδεσμο της paysafe με ελληνικούς χαρακτηρες. Δεν πήγα παραπέρα βέβαια γιατί δεν έχω καμία paysafe να δοκιμάσω αλλα πιθανόν πλέον να γίνεται...

Δεν γίνεται. Το έχω προσπαθήσει στο πρόσφατο παρελθόν. Οι εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται η ελληνική paysafe βρίσκονται στην ιστοσελίδα της. Source.png Πηγή: εδώ βλέπεις ποιες συνεργάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Πειραιώς χρεωστική ψωνιζω εγώ απο g2a.

 

Δε σου έβγαλε ποτέ μήνυμα "Ενεργοποίησε την κάρτα σου για online αγορές"? Η κάρτα είναι ενεργοποιημένη, πήρα εισητήρια μέσω αυτής καθώς επίσης και πράγματα από public. Ζητούσε ενεργοποίηση στο Origin και το G2A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε σου έβγαλε ποτέ μήνυμα "Ενεργοποίησε την κάρτα σου για online αγορές"? Η κάρτα είναι ενεργοποιημένη, πήρα εισητήρια μέσω αυτής καθώς επίσης και πράγματα από public. Ζητούσε ενεργοποίηση στο Origin και το G2A

 

Αυτη ειναι ξεχωριστη ενεργοποιηση , μονο για online αγορες, την πρωτη φορα που την χρησιμοποιεις στο ιντερνετ σου ζηταει να δημιουργησεις εναν κωδικο ο οποιος θα σου ζητηθει παλι στο μελλον καποιες φορες (οχι ολες). Πρεπει να επικοινωνησεις με την τραπεζα σου στο τμημα καρτων , αν εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει αγορές τις τελευταίες μέρες ; Προσπαθούσα σήμερα με μια mastercard της Alpha Bank στο cdkeys. Αφού βάζω τα στοιχεία της κάρτας δεν προχωράει η αγορά και με ξαναπετάει στην εισαγωγή στοιχείων κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου έβγαλε ποτέ μήνυμα "Ενεργοποίησε την κάρτα σου για online αγορές"? Η κάρτα είναι ενεργοποιημένη, πήρα εισητήρια μέσω αυτής καθώς επίσης και πράγματα από public. Ζητούσε ενεργοποίηση στο Origin και το G2A

 

Αυτη ειναι ξεχωριστη ενεργοποιηση , μονο για online αγορες, την πρωτη φορα που την χρησιμοποιεις στο ιντερνετ σου ζηταει να δημιουργησεις εναν κωδικο ο οποιος θα σου ζητηθει παλι στο μελλον καποιες φορες (οχι ολες). Πρεπει να επικοινωνησεις με την τραπεζα σου στο τμημα καρτων , αν εχεις προβλημα.

 

Εγώ το έχω κάνει αυτό. Μετά ξέχασα τον κωδικό και τον έκανα λάθος πολλές φορές και μπλόκαρε. Πλέον μου βγάζει μήνυμα ότι έχω υπερβεί το ανώτατο όριο προσπαθειών για να κάνω login, παρ' όλα αυτά μου βγάζει επιλογή "συνέχεια" στο κάτω μέρος και συνεχίζω και ολοκληρώνεται η συναλλαγή κανονικά. Στο g2a όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά άκυρο το πρόβλημα. Δεν πέρναγε η πληρωμή γιατί έκανα ένα μικρό λαθάκι στα στοιχεία της κάρτας. Μόλις το πήρα χαμπάρι και το διόρθωσα, πέρασε κανονικά η πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το έχω κάνει αυτό. Μετά ξέχασα τον κωδικό και τον έκανα λάθος πολλές φορές και μπλόκαρε. Πλέον μου βγάζει μήνυμα ότι έχω υπερβεί το ανώτατο όριο προσπαθειών για να κάνω login, παρ' όλα αυτά μου βγάζει επιλογή "συνέχεια" στο κάτω μέρος και συνεχίζω και ολοκληρώνεται η συναλλαγή κανονικά. Στο g2a όλα αυτά.

 

Παροτι μπορεις να ολοκληρωσεις την συναλλαγη σου, θα πρεπει να επικοινωνησεις με την τραπεζα για να κανουν reset το password, σιγουρα θα σου χρειαστει στο μελλον. Μου ειχε τυχει και μενα.

 

 

Επισης θα ηθελα να προσθεσω μια χτεσινη εμπειρια απο αγορα στο www.simplygames.com.

Αγορασα το Borderlands-The Pre-Sequel με 5 λιρες (6.8 ευρω, με paypal balance, οι καρτες δεν περναγαν). Στην περιγραφη ελεγαν οτι περιεχεται το Shock Drop Slaughter Pit Pre-Order Bonus DLC. Στην παραγελια επισης ελεγε το ιδιο: 'Borderlands The Pre-Sequel! - Includes Shock Drop Slaughter Pit Pre-Order Bonus DLC'. Ενεργοποιησα το steam key που μου εστειλαν εντος ενος λεπτου και δεν ειχε το DLC. Επικοινωνησα μαζι τους και τους εξηγησα οτι ενας σημαντικος λογος που επελεξα το καταστημα τους για την αγορα του παιχνιδιου ηταν αυτο το extra DLC που εδιναν μαζι με το παιχνιδι. Σημερα μου απαντησαν ζητωντας συγνωμη, μου ειπαν οτι δεν εχουν να μου δωσουν steam key για το DLC και χωρις να το ζητησω μου εδωσαν full refund! Επισης αλλαξαν την περιγραφη στο site τους αφαιροντας το DLC. Ετσι εγω ουσιαστικα πηρα τζαμπα το παιχνιδι και αυτοι εδειξαν οτι ειναι επαγγελματιες που σεβονται τον πελατη.

Επεξ/σία από WizNick
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι μπορεις να ολοκληρωσεις την συναλλαγη σου, θα πρεπει να επικοινωνησεις με την τραπεζα για να κανουν reset το password, σιγουρα θα σου χρειαστει στο μελλον. Μου ειχε τυχει και μενα.

 

Ισχύει, είχα δοκιμάσει και σε κάποια άλλα site ελληνικά και δεν μπορούσα χωρίς τον κωδικό να κάνω αγορά. Αν και δεν έχω καταλάβει γενικά τι παίζει και που χρησιμεύει. Ειδικά αφού στα περισσότερα η αγορά συμβαίνει ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...