Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το 2014 μεσα προς τελη περιπου νομιζω οτι παιζει συνεχεια αυτη η τιμη ουτως ή αλλως και για καποιο διαστημα το εβρισκες και απο καταστημα σε αυτη την τιμη κουτατο.

 

Ιστορια χαμηλοτερη τιμη νομιζω πως εχει το Lightning Returns που πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που μπαινει και σε εκπτωση κιολας

Πιο ωραια δειχνει και εδω νομιζω http://www.allkeyshop.com/blog/buy-lightning-returns-final-fantasy-13-cd-key-compare-prices/

Παιδια δεν ξερω,εγω οτι παιχνιδι εχω αγορασει το εχω παρει απο steam,δεν εχω επεκταθει ακομα σε αλλα σαιτ.Σορρυ για την αγνοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια δεν ξερω,εγω οτι παιχνιδι εχω αγορασει το εχω παρει απο steam,δεν εχω επεκταθει ακομα σε αλλα σαιτ.Σορρυ για την αγνοια...

καιρός να σώσεις την τσέπη σου λοιπόν :)

απλά κανε εγγραφή στο νήμα για να παρακολουθεις τα νεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ολα καλα, το steam εκανε δεκτη την visa της Πειραιως και δεν χρειαστηκε να ασχοληθω με το revolut . ευχαριστω για την βοηθεια σας

παρεμπιπτοντως φανταζομαι γνωριζεται  οτι το hrkgame.com δίνει κλειδακια για το shiplord (το οποιο ηθελα να αγορασω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ολα καλα, το steam εκανε δεκτη την visa της Πειραιως και δεν χρειαστηκε να ασχοληθω με το revolut . ευχαριστω για την βοηθεια σας

παρεμπιπτοντως φανταζομαι γνωριζεται  οτι το hrkgame.com δίνει κλειδακια για το shiplord (το οποιο ηθελα να αγορασω)

 

Μου λέει "This page is currently unavailable in your region"... ξέρετε γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερες! Μιας και σκεφτομαι να κανω την πρωτη αγορα απο τετοιου ειδους σαιτ, τι ακριβως παιζει με τα steam gifts? Απ οσο διαβασα καταλαβα οτι ερχονται στο account σαν δωρα απο καποιον αλλο. Αυτο που δεν ξερω ομως ειναι σε περιπτωση φορματ κτλ, θα εχω το cd key του παιχνιδιου για να ξανακανω την εγκατασταση? (η δεν χρειαζεται ξανα το cd key μιας και θα ειναι περασμενο στο account του steam?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά έως σίγουρα, ο λογαριασμός σου περιέχει το κλειδί/κωδικό, οπότε το έχεις.

 

Δεν ξέρω τη λεπτομέρεια στο Steam για πόσες φορές μπορείς να κάνεις εγκατάσταση.

 

Επιπλέον, υπάρχουν και τρόποι να διατηρήσεις την υπάρχουσα εγκατάσταση με copy/paste και απλά να "πεις" στο steam να την βρει εκ νέου.

 

Τέλος, όποιος βρει το XCOM2 μέχρι 25€ (είναι δικό μου, προσωπικό όριο), ας σφυρίξει διακριτικά.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες! Μιας και σκεφτομαι να κανω την πρωτη αγορα απο τετοιου ειδους σαιτ, τι ακριβως παιζει με τα steam gifts? Απ οσο διαβασα καταλαβα οτι ερχονται στο account σαν δωρα απο καποιον αλλο. Αυτο που δεν ξερω ομως ειναι σε περιπτωση φορματ κτλ, θα εχω το cd key του παιχνιδιου για να ξανακανω την εγκατασταση? (η δεν χρειαζεται ξανα το cd key μιας και θα ειναι περασμενο στο account του steam?)

Με το που περασεις το Key στο Steam ειτε με gift ειτε οχι, το game θα γινει register στο account σου για παντα.

Σε καθε φορματ θα χρειαζεται να κανεις install το steam και μεσα απο αυτο θα βλεπεις την λιστα με ολα  τα παιχνιδια

που εχεις αγορασει. Το μονο που χρειαζεται ειναι να τα κατεβασεις.Οσες φορες θελεις.

Αλλα για να μην ξανα κατεβαζεις μπορεις να κανεις backup (υπαρχει επιλογη μεσα απο τον προγραμμα του steam)

ή να τα κανεις install σε ενα δευτερο σκληρο δισκο εαν εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια! i got it! Thanks! Εχει κανεις αλλος θεμα με τις καρτες της πειραιως? Εχω μια prepaid συνδεμενη σε paypal και μια χρεωστικη και δεν μου δεχονται καμια. Δοκιμασα σε g2a, σε instant-gaming και σε cdkeys αλλα τζιφος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια! i got it! Thanks! Εχει κανεις αλλος θεμα με τις καρτες της πειραιως? Εχω μια prepaid συνδεμενη σε paypal και μια χρεωστικη και δεν μου δεχονται καμια. Δοκιμασα σε g2a, σε instant-gaming και σε cdkeys αλλα τζιφος....

πρέπει να κάνεις ένα ακόμα account paypal, να κάνεις request money από το κανονικό σου, να τα στείλεις στο 2ο, και μετά χρησιμοποιείς το 2ο account για να πληρώσεις, η διαδικασία δεν είναι δύσκολη αλλά χάνεις 3-6% (δεν θυμάμαι ακριβώς) από την προμήθεια του PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε την χρεωστική καμια 3-4 φορες στο steam, εμενα στην αρχή μου την κάνει reject και μετά από 2-3 προσπάθειες περνάει...δεν έχω ιδέα τι παίζει. Στο instant gaming περνάει κάρτα Eurobank 100% τουλάχιστον σε μένα. .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια! i got it! Thanks! Εχει κανεις αλλος θεμα με τις καρτες της πειραιως? Εχω μια prepaid συνδεμενη σε paypal και μια χρεωστικη και δεν μου δεχονται καμια. Δοκιμασα σε g2a, σε instant-gaming και σε cdkeys αλλα τζιφος....

πριν μια εβδομαδα περασε αγορα σε g2a αξιας 12ε με visa πειραιώς (χωρις Paypal) . στο steam περναει με 2-3 προσπαθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια ξερει κανεις πως πουλαω τα coins μου απ τοfifa 16 στο mmoga; (ps4)

https://www.mmoga.com/FIFA-Coins/FUT-Coins-Sell/

 

Από εδώ διαλέγεις PS4 που θες και συνεχίζεις. Δεν ξέρω πως λειτουργεί η όλη διαδικασία, αλλά το link είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mmoga.com/FIFA-Coins/FUT-Coins-Sell/

 

Από εδώ διαλέγεις PS4 που θες και συνεχίζεις. Δεν ξέρω πως λειτουργεί η όλη διαδικασία, αλλά το link είναι αυτό

ok! σε ευχαριστω φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...