Προς το περιεχόμενο

Windows 8: αλλαγή σελίδας με έμφαση στα tablets και το touch


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Μπορεις καλλιστα να τρεχεις μονο το Metro UI χωρις καν να φορτωσει απο πισω το κλασσικο desktop.

 

 

By default, Metro will actually hide and not even load the Windows desktop. But people who prefer the more familiar environment can easily flip a switch to display the desktop, which Sinofsky referred to as "just another app" in Windows 8.

 

 

Tι αλλο να θελει καποιος?

 

Όταν ανοίξω όμως κάποια κλασική εφαρμογή windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν ανοίξω όμως κάποια κλασική εφαρμογή windows?

 

 

 

Το προβλημα ποιο ειναι δεν καταλαβα.

 

Μια χαρα touch friendly ειναι το aero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το προβλημα ποιο ειναι δεν καταλαβα.

 

Μια χαρα touch friendly ειναι το aero.

 

Σε tablet δεν θα είναι αν βγει μπροστά σου το κλασικό μενού του word ας πούμε! Θα ψάχνεις για τη γραφίδα...

 

Οπότε ας περιμένουμε πρώτα να δούμε!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε tablet δεν θα είναι αν βγει μπροστά σου το κλασικό μενού του word ας πούμε! Θα ψάχνεις για τη γραφίδα...

 

Για αυτο βαζουν ribbon οπου μπορουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε vbox λενε οτι παιζει κανονικα (x86)

 

 

ok, thanks για να παίξε έπρεπε να απενεργοποιήσω όλες τις έξτρα συσκευές audio/network/usb τις έκλεισα όλες μαζί και δεν ξέρω ποια από όλες έκανε την ζημιά

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στέλνω απο 8 καθαρή εγκατάσταση κανένα πρόβλημα , ο explorer πολύ καλός , η οθόνη θέλει λίγο διορθωση... φαινεται σκουρά??? ...

 

στέλνω απο 8 καθαρή εγκατάσταση κανένα πρόβλημα , ο explorer πολύ καλός , η οθόνη θέλει λίγο διορθωση... φαινεται σκουρά??? ... διορθωθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος εκκίνησης είναι όντως ~8 δεύτερα, πραγματικά σε αυτό τον τομέα έχουν κάνει καλή δουλειά. Η χρήση μνήμης επίσης μου φαίνεται κατά πολύ μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση παρακαλω.

 

Τα Windows 8 δηλαδη θα ειναι μια ενιναι εκδοση η οποια θα μπορει να γινει install και να λειτουργησει κανονικα σε οποιαδηποτε μηχανημα,ειτε desktop pc,ειτε tablet,σωστα;

Αυτο σημαινει οτι πχ αγοραζω εγω ενα tablet που τρεχει το δικο του λειτουργικο απο την εταιρεια.Μπορω εγω να αφαιρεσω το συγκερκιμενο λειτουργικο,και να εγκαταστησω τα win8 και να τρεξει κανονικα;

η μονο πρεπει το ιδιο το tablet να υποστηριζει τα WIN8 και να ερχεται προεγκατεστημενο με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Killik: Ναι φίλε μου τα βάζεις κανονικά σε όποιο PC ή Tablet θέλεις. Αρκεί να πληρείς τις απαιτήσεις ( http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516 )

 

 

Παιδιά τι λέει το MetroUI? Το δοκίμασε κανένας σε touch? Πως πάνε από ταχύτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...