Προς το περιεχόμενο

Windows 8: αλλαγή σελίδας με έμφαση στα tablets και το touch


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες παρακολουθουσα επι 2.30 ωρες το BUILD . εμεινα ικανοποιημενος απο την microsoft . Με βλεπω για ταμπλετ win8 αντι για android (γιατι οχι και κινητο). Η google πρεπει να κανει πολλες προσπαθειες για να ξαναμπει δυνατα στην αγορα!

 

Τωρα κατεβαζω το win8 να δω πως τα παει εστω και σε βετα.......

 

αντε να δω 8-10 sec να να κανω τουμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα δουλευει το dual boot για οσους ενδιαφερονται...

 

 

drivers κλπ παιδιά είναι όλα κομπλέ? χρησιμοποιούμε drivers των win7 ή ότι μόνο βρει αυτόματα?

 

Και κάτι ακόμα, έστω ότι τα σηκώνω σε VM να χρησιμοποιήσω το vmware? (θέλω όταν το παίρνω remote ή μέσα από την κονσόλα να έχω full graphics κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η microsoft αποφάσισε λέει να επικεντρωθεί στα tablet βασισμένη σε ένα gui που ήδη υπάρχει μια παραλαγή του στα κινητά., Αναφέρει τις πωλήσεις των windows 7 που δεν έχουν καμία σχέση με ότι παρουσίασε και δεν αναφέρουν καθόλου την παταγώδη μέχρι στιγμής αποτυχία των πωλήσεων στα κινητά τηλέφωνα και tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και κάτι ακόμα, έστω ότι τα σηκώνω σε VM να χρησιμοποιήσω το vmware? (θέλω όταν το παίρνω remote ή μέσα από την κονσόλα να έχω full graphics κλπ)

Δεν τρεχουν σε vmware.Ουτε σε fusion για οσους εχουν mac.Aπεναντιας το virtualbox λειτουργει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βιάζεσαι! Ειδικά στο θέμα των Tablets! Γιατί καλό το UI στην αρχή αλλά αν μετά ανοίγοντας κάποια εφαρμογή τύπου explorer, word κλπ σου σκάσει μύτη το κλασικό μενού με τα εικονιδιάκια πάνω πάνω, ξεχνάς την έννοια του tablet! Εκτός αν επιστρέψουμε πάλι στα πενάκια και τις γραφίδες! Επίσης το hardware των tablets θα παίξει σημαντικό ρόλο στην έννοια της φορητότητας και της αυτονομίας!

 

Στο πως θα πάνε τα windows ναι, δεν ξέρουμε... πως είναι όμως το λειτουργικό των tablet της αγοράς ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η microsoft αποφάσισε λέει να επικεντρωθεί στα tablet βασισμένη σε ένα gui που ήδη υπάρχει μια παραλαγή του στα κινητά., Αναφέρει τις πωλήσεις των windows 7 που δεν έχουν καμία σχέση με ότι παρουσίασε και δεν αναφέρουν καθόλου την παταγώδη μέχρι στιγμής αποτυχία των πωλήσεων στα κινητά τηλέφωνα και tablet.

 

Γιατί δεν έχουν σχέσει οι πωλήσεις των Seven; Το λειτουργικό είναι all in one από tablet μέχρι desktop και απλά αλλάζει το UI... άρα μια χαρά λογικότατη είναι η αναφορά στα seven αφού είναι διάδοχος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 8 προορίζονται και για Smartphones? η MS είπε τίποτα επίσημα;

 

την ιδια απορια εχω και εγω.Θα βγουν Windows Phone 8 για smartphones? η θα εστιασουν στα WP7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...