Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

έβαλες στο σταθερό τα windows 8 που είχες πριν 2 μήνες στο laptop? τότε είναι ήδη ενεργοποιημένο το media center για αυτό δεν βρίσκεις το add features...

 

για να το checkάρεις είτε ψάχνεις γράφοντας "media center" αφού πατήσεις το winkey είτε πηγαίνεις στο system properties για να δεις τι λέει για το activation σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχεις δικιο την κλεισανε

 

 

http://www.neowin.net/news/microsoft-has-slammed-the-door-on-the-windows-8-media-center-activation-flaw



αν και στα σχολια διαβαζω αυτο

 

 

:whistle:

 

 

 

"slammed the door?" I think it's been re-opened again, the 'flaw' has a new 'flaw' in it that has already been exploited! wink.png looks like there is going to be a lot of door slamming in the near future biggrin.pngbiggrin.png

 

Yup. People are having success with another method. You need correct data.dat which does not have KMS activation bits and the one which has previously Activated Retail Pro/ProWMC bits in it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλες στο σταθερό τα windows 8 που είχες πριν 2 μήνες στο laptop? τότε είναι ήδη ενεργοποιημένο το media center για αυτό δεν βρίσκεις το add features...για να το checkάρεις είτε ψάχνεις γράφοντας "media center" αφού πατήσεις το winkey είτε πηγαίνεις στο system properties για να δεις τι λέει για το activation σου
Εβαλα και στoν σταθερο μου τα win8 και τα εχω και στο λαπτοπ μου.Μηπως να το εχω ηδη ενεργοποιημενο το media διοτι στο ιδιο εμαιλ εκανα τις αγορες και ζητηση του κωδικου media center?

 

Τωρα παρατηρισα οτι μου εστειλαν το ιδιο κλειδι με αυτο που μου εστειλα για το λαπτοπ μου..αν δεν ειναι ενεργοποιημενο τι κανω ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σου είναι ενεργοποιημένα τα win8 στο σταθερό ή γράφουν κάτω δεξιά στο desktop το build? γιατί δεν μπορείς να έχεις μια άδεια για windows ταυτόχρονα ενεργοποιημένη σε πάνω από ένα PC...

 

έκανες 2 φορές αίτηση για media center key με διαφορετικό email και σου έστειλαν το ίδιο? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 αγορασμενα win 8 με το ιδιο email καθος εστειλα με το ιδιο email για το media center και μου εστειλαν στην 2η αιτηση τον ιδιο κωδικο media center με το πρωτο του λαπτοπ μου.Αλλα ρε παιδια δεν βρισκω το add features to windows 8 κατι που αν εχεις ενεργοποιησει το media center παλει δεν στο εμφανιζει οπως και στο λαπτοπ μου.Τα windows ειναι ενεργοποιημενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρετε αν γίνετε η όχι;;

Στο παλιό P/C που είχα συνέδεα το TV-Tuner με coax καλώδιο και με το Windows Media Center έβλεπα τηλεόραση στο monitor

όμως τώρα που έχω Ιντερνετικη Τηλεόραση και η σύνδεση γίνετε μόνο από το Modem με καλώδιο UTP δεν έχω αυτήν την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω το Win.Me.Ce.

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ με τη σειρά μου το ίδιο λάθος με τον Georsev. Αγόρασα μια άδεια και εγκατέστησα τον Νοέμβριο το Media Center, μόνο που πριν από 15 μέρες που πήρα κι άλλη άδεια, ξεχάστηκα και ζήτησα κωδικό με το ίδιο mail του προηγούμενου. Όπως ήταν αναμενόμενο, μου έβγαλε μήνυμα πως ο κωδικός χρησιμοποιείται. Έκανα τηλεφωνική ενεργοποίηση κι όλα ΟΚ.

 

Από τότε έχω σε δυο διαφορετικά μηχανήματα τα Win8 Media Center, ενεργοποιημένα με τον ίδιο αριθμό - κλειδί προϊόντος (!!!) με τη μόνη διαφορά το "αναγνωριστικό προϊόντος" στον οποίο διαφέρουν μόνο τα τρια τελευταία ψηφία. Δουλεύουν κανονικά, κάνουν updates κανονικότατα...

 

Λέτε να μου ξημερώσει τίποτα στο μέλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις περάσει τους drivers της amd για τη μητρική και τους catalyst για την 6950/70?

Ναι κανονικά τα έχω περάσει όλα τώρα δεν μου λειτουργεί το μικρόφωνο ενώ δεν ξανάβγαλε το μήνυμα με την AMD

δεν ξέρω τι γίνεται πραγματικά

Πάντως το ότι πρέπει να κάνω επανεκκίνηση ισχύει ακόμα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...