Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια χθες μετα απο εγκατασταση ssd περασα τα 8 pro 64bit που τα ειχα και πριν πηγα να τα ενεργοποιησω με το media center με κλειδι που ειχα παρει πριν κανα μηνα και δεν το ειχα χρησιμοποιησει, αλλα τελικα ενω περασε το media κανονικα δεν ενεργοποιηθηκαν.τι μπορει να φταιει? το kms ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εχω 2 gpu (HD intel και ati) (σε laptop) χρειισιμοποιουνται και οι 2 παραλληλα?

εγω οταν κανω φορματ εκτος απο τους δριβερς και των 2 περναω κατι αλλο?

 

+ σε 3gb συστημα βαρενει το 64bit OS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που δεν μ αρεσει (με την πρωτη ματια) στα win8 είναι ότι καθε φορά που ανοιγεις μια desktop εφαρμογή που δεν έχει metro style πχ, firefox σε πετάει πρώτα στο desktop και μετα φορτώνεται η εφαρμογή. και αναρωτιέμαι, καθε φορά που γίνεται αυτό είναι σαν να ανοίγουν 2 εφαρμογές? πχ firefox + explorer.exe?

 

Αποστολή από το Nexus S με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε!
Μια και λέμε και κάποια πραματάκια που μας "χαλάνε" με τα 8άρια, να πω κι εγώ πως, θα ήθελα, όταν είναι συνδεδεμένα στον υπολογιστή πάνω από ένα monitors (σε συνέχεια μεταξύ τους), σχηματίζοντας όλα μαζί μία ενιαία επιφάνεια εργασίας δηλαδή, να είχε αυτή τη συμπεριφορά ΚΑΙ στο Start - Metro UI περιβάλλον, όχι μόνο στο desktop περιβάλλον.
Τώρα όμως, μόνο στο ένα monitor μπορεί να απεικονίζει το Start - Metro UI περιβάλλον. Στα άλλα monitors, την ίδια ώρα, έχει αναγκαστικά μόνο το desktop περιβάλλον.

Ουφ, το 'πα και ησύχασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το καλό πάντως είναι ότι μπορείς να "μεταφέρεις" το metro ui σε όποιο monitor θες, όχι απαραίτητα στο main...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα εδω και καποιο καιρο οτι φακελοι ανοιγουν (πχ οταν συνδεεις μια συσκευη usb) ή οταν ξεκιναει μια αντιγραφη δεν μου πεταγεται το παραθυρο μπροστα αλλα πισω απο οσα εχω ανοιχτα. Πως μπορω να το λυσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλό πάντως είναι ότι μπορείς να "μεταφέρεις" το metro ui σε όποιο monitor θες, όχι απαραίτητα στο main...

 

Όντως!

Πάλι καλά δηλαδή γιατί, αλλιώς, θα μου φαινόταν τραγικά δεσμευτικό.

Πάντως, πέρα από τη μεγαλύτερη λειτουργικότητα που θα είχε το να μπορεί να μοιράζεται και το Metro UI - Start περιβάλλον ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός monitors, θα ήταν και πολύ πιο χαριτωμενιά! Σκέτη χλίδα δηλαδή στο οριζόντιο σκρολάρισμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σεμενα κολλάει?πάει το disk usage 100% κ παγώνουν τα πάντα για μερικά λεπτά...μουχει σπάσει τα νεύρα

Το κανει και σε εμενα...και στο σταθερο και στο laptop...(και τα 2 με SSD)

Μιλαμε για τυχαια κολληματα του file explorer...μπορει να δουλευει mpc-hc, utorrent κτλ αλλα τα windows να εχουν κολλησει...συμβαινει ακομα και μετα απο format σε καθαρο pc

Το κανει εντελως random...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...