Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

από τότε που βγήκαν τα έχω στο laptop με ssd και στο desktop εδώ και κάνα μήνα πάλι πάνω σε ssd, δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο :-(

 

 

αλλά από ότι βλέπω εδώ έχει συμβεί και σε άλλους...

 

http://www.eightforums.com/performance-maintenance/13390-100-disk-usage-1.html

 

 

ο τύπος στο τέλος λέει ότι έτρεχε το scheduled defrag των win8, για checkαρετε αν το έχετε ενεργοποιημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αλλα εδω και καποιο καιρο οτι φακελοι ανοιγουν (πχ οταν συνδεεις μια συσκευη usb) ή οταν ξεκιναει μια αντιγραφη δεν μου πεταγεται το παραθυρο μπροστα αλλα πισω απο οσα εχω ανοιχτα. Πως μπορω να το λυσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

checkαρε αν τελικά έχει δίκιο ο τύπος στο link που postαρα, μπας και έτρεχε το auto/scheduled defrag...

μα δεν γινεται να κανει defrag ολη μερα κ καθε μερα...κ θυμαμαι οτι το ειχα απενεργοποιησει την πρωτη φορα.κατι αλλο πρεπει να ειναι.. thanks παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μα δεν γινεται να κανει defrag ολη μερα κ καθε μερα...κ θυμαμαι οτι το ειχα απενεργοποιησει την πρωτη φορα.κατι αλλο πρεπει να ειναι.. thanks παντως

ο τύπος έγραψε ότι δεν σταμάταγε το defrag, έπαιζε για πάνω από 1 βδομάδα...

 

γίνεται και με HDDs, δεν είναι θέμα SSD πάντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μου εστειλαν μηνυμα οτι δεν εχω ενεργοποιησει το windows media center Και μου εστειλαν ξανα το κλειδη αλλα νομιζω πως το ειχα ενεργοποιησει.Που θα δω πως ειναι σιγουρα ενεργοποιημενο?ακουσα οτι υπαρχει bug και οτι με το κλειδι μπορω να ενεργοποιησω αλλον εναν υπολογιστη με τα win 8 αληθευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα ήρθε, απλό reminder είναι. Όσοι έχουν περάσει τον κωδικό είναι μια χαρά.

 

Κάτι άλλο τώρα που το θυμήθηκα βάσει του Media Center. Εσάς υπάρχει ακόμα η επιλογή add features; Γιατί δεν μου τη βγάζει πλέον. Μήπως ήταν μόνο για τον Media Center;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...