Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό θα κάνω θα τους καλέσω στη MS Hellas και θα ζητήσω να μου ξαναστείλουν τον κωδικό αγοράς,λογικά πρέπει να έχουν αρχείο,μιας και η αγορά έγινε ηλεκτρονικά.

Ελπίζω μην ξενερώσω με καμιά αρνητική απάντηση,γυρίζουμε στον παραδοσιακό τρόπο τότε οριστικά και αμετάκλητα........

Sent from my RM-821_eu_euro1_276

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από πότε μπορούσες να χρησιμοποιήσεις μια άδεια χρήσης ταυτόχρονα σε 3 υπολογιστές?

Απο ανέκαθεν  η microsoft έδινε την δυνατότητα σε καθε κλειδι που διαθέτει συνολο 3 ενεργοποιήσεις μεσω ιντερνετ. Και αυτο γινετε γτ σε περίπτωση αλλαγής της μητρικής στο pc τα Windows θα ξαναχρειαστούν ενεργοποίηση. Αυτοματα γιαυτο το λογο μπορεις να τα βαλεις σε μεχρι σε pc. Τα 8 τα εχω σε 3 pc μεχρι στιγμης με online ενεργοποίηση  :) Απο κει και περα, μπορει καποιος να κανει μεσω τηλεφώνου οσες θελει και θεωρητικά σε οσα μηχανήματα θελει αν διαθέτει γνησιο κλειδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κανα feature και όταν έχεις idle το pc κάνει scan το security essentials? το πρωί που ταναβω και τυχαίνει να το αφήσω έτσι, βλέπω στον task manager οτι εχει μπαρει μπροστα το scan  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απο ανέκαθεν  η microsoft έδινε την δυνατότητα σε καθε κλειδι που διαθέτει συνολο 3 ενεργοποιήσεις μεσω ιντερνετ. Και αυτο γινετε γτ σε περίπτωση αλλαγής της μητρικής στο pc τα Windows θα ξαναχρειαστούν ενεργοποίηση. Αυτοματα γιαυτο το λογο μπορεις να τα βαλεις σε μεχρι σε pc. Τα 8 τα εχω σε 3 pc μεχρι στιγμης με online ενεργοποίηση  :) Απο κει και περα, μπορει καποιος να κανει μεσω τηλεφώνου οσες θελει και θεωρητικά σε οσα μηχανήματα θελει αν διαθέτει γνησιο κλειδι.

εγώ πάντως όταν έβαλα καταλάθος στο desktop το ίδιο κλειδί που είχα στο laptop δεν μου ενεργοποιούσε...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως όταν έβαλα καταλάθος στο desktop το ίδιο κλειδί που είχα στο laptop δεν μου ενεργοποιούσε...

Τα ΟΕΜ κλειδιά χρησιμοποιούνται μονο για ενα pc στα windows 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΟΕΜ κλειδιά χρησιμοποιούνται μονο για ενα pc στα windows 8.

Σε τρια pc ταυτόχρονα, μονο το family pack ειναι νόμιμο και δεν υπάρχει στο 8, ακομη!

Ολα τα υπόλοιπα ΟΕΜ ή οχι μονο σε ενα μηχάνημα εχεις το δικαιομα να τα τρέχεις!

Δε λεω οτι δε μπορεί να τρέχουν ταυτόχρονα σε δεύτερο και τρίτο μηχάνημα, αλλα εκτός απο το πρωτο ολα τα υπόλοιπα θα είναι σε καθεστώς αλα "θειος" και σε θεματα νομιμότητας και στο θέμα απενεργοποίησης τους μετα απο κάποιο σοβαρό update!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι δείχνει τα ελληνικά,κινέζικα?Αν ναι,κάνε ότι λέω στο πιο πάνω ποστ μου για τον άλλο φίλο και τσέκαρε αν στην δεύτερη εικόνα (region) έχεις Greek στο "Current language for non-unicode programs".

είχες δίκιο το έλυσα το πρόβλημα σε ευχαριστώ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Φαίνεται πως έχω ένα θέμα με την Γλώσσα στα Win 8. Αφού έλυσα με τη βοήθειά σας το θέμα της γλώσσας στην είσοδο τώρα παρατηρώ κάτι άλλο. Με τα Αγγλικά το Shift + 2 δίνει το @, ενώ στα Ελληνικά το Shift + 2 δίνει εισαγωγικά (") και το @ βγαίνει με το πλήκτρο των εισαγωγικών, ανάποδα δηλαδή.

Θα με τρελάνει αυτό.

Καμιά ιδέα ?

 

edit: Πότε στα Αγγλικά βγάζει @ κανονικά με το πλήκτρο 2 πότε εισαγωγικά. Ετσι και με τα Ελληνικά. Πότε βγάζει @ με το πλήκτρο 2 και πότε εισαγωγικά.... Αν δεν το πετάξω από τον 3ο όροφο σήμερα δεν θα το πετάξω ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε γλωσσα υπαρχουν πολλες επιλογες πληκτρολογιου.Δες αν σε καθε γλωσσα εχεις προσθεσει περισσοτερη απο μια επιλογη πληκτρολογιου!

Αυτο με 2=@ ειναι σε πληκτρολογιο US και αυτο με 2=" ειναι τα UK!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα άκυρο απο MS γιά τον κωδικό των windows που ενώ αγόρασα 30 ευρώ,και λόγω ότι κατά λάθος διέγραψα το email της αγοράς και έτσι ούτε αυτοί οι αθεόφοβοι κρατάν κανα αρχειο με ενεργοποιήσεις τουλάχιστον όταν γίνονται οι αγορές ηλεκτρονικά-ανίκανοι εντελως-

Και απο εμένα λοιπόν ΑΚΥΡΟ τρελο στη MS οριστικά και αμετάκλητα σε μελλοντικές αγορές.

Sent from my RM-821_eu_euro1_276

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι?

Ειχα αγορασει και εγω τα win 8 τοτε με την προσφορα. Εχω το κλειδι, αλλα δεν μπορω να βρω το λειτουργικο που το κατεβαζες και σε αρχειο για να το κανεις εγκατασταση καποια αλλη στιγμη. Μπορω να το βρω και να το κατεβασω τωρα απο καπου? Οσο εψαξα στις σελιδες της MS δεν βρηκα κατι, σε παει συνεχεια να το αγορασεις ξανα και οχι μονο να το κατεβασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι?

Ειχα αγορασει και εγω τα win 8 τοτε με την προσφορα. Εχω το κλειδι, αλλα δεν μπορω να βρω το λειτουργικο που το κατεβαζες και σε αρχειο για να το κανεις εγκατασταση καποια αλλη στιγμη. Μπορω να το βρω και να το κατεβασω τωρα απο καπου? Οσο εψαξα στις σελιδες της MS δεν βρηκα κατι, σε παει συνεχεια να το αγορασεις ξανα και οχι μονο να το κατεβασεις.

 

Νομιζω οτι εκει που σου ζηταει να το αγορασεις, εχει την επιλογη "εχω ηδη κωδικο" και να συνεχισεις στο κατεβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...