Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχμμ όχι, γιατί δεν το ήξερα, αλλά τελικά το τρεξα με το virtual box.. έτσι κάνουν κι άλλοι από ό,τι κατάλαβα που θέλουν να το τρέξουν..

 

μόνο που το μέρος της virtual οθόνης μου πιάνει μόνο ένα μικρό μέρος της οθόνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα, έχω αυτό το λάπτοπ και θέλω να κάνω downgrade σε windows 7. Όταν τοποθετώ το DVD με τα 7άρια και επιλέγω "εγκατάσταση τώρα", μου βγάζει μήνυμα οτι

"H εγκατάσταση των Windows αντιμετώπισε μη αναμενόμενο σφάλμα. Για να εγκαταστήσετε τα Windows, ξεκινήστε πάλι την εγκατάσταση."

Το ξαναδοκίμασα, αλλά έβγαλε πάλι το ίδιο μήνυμα. Καμια ιδέα για το τί μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,

 

Σε laptop φιλου που ηρθε pre-installed με win 8 πως μπορω να περασω τα 7?? Δοκιμασα κλασικα με boot from cd αλλα δεν δουλευει...

Πες το φιλο σου να σταματησει να μακακιζεται και να βαλει το classicshell και να ορίσει απ'αυτο να μπουταρει απ'ευθειας στο desktop ui!

Αν επιμενει καλη επιτυχια!

http://www.eightforums.com/tutorials/13326-downgrade-windows-8-windows-7-a.html

 

ΠΡΟΣΟΧΉ αν δε κανεις καποιο backup του 8 πριν βαλεις τα 7 ή δε βρεις και γραψεις καπου τον κωδικο του, αν αποφασισει να επιστρεψει στα 8, θα πρεπει να τα ξανα αγοράσει ή να βαλει απο το θειο, γιατι τα original που ερχονται με το λαπτοπ χανονται οριστικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρισκουμε τον κωδικο των win8 ομως ετσι ωστε αν χρειαστει να κανουμε format να τον ξαναπερασουμε? Στο αυτοκολλητο απο κατω δεν υπαρχει κωδικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρισκουμε τον κωδικο των win8 ομως ετσι ωστε αν χρειαστει να κανουμε format να τον ξαναπερασουμε? Στο αυτοκολλητο απο κατω δεν υπαρχει κωδικος.

http://www.windows8keyfinder.com/download-windows8-key-finder.php

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν η Java είναι πλήρως συμβατή με τα Windows 8? Έχω κατεβάσει συγκεκριμένα εκδόσεις 6 της Java με σκοπό να ξεκινήσω μαθήματα αλλά δεν την αναγνωρίζουν προγράμματα όπως Eclipse. Μου λέει συνέχεια ότι δ βρίσκει κάποιο αρχείο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,εχετε ακουσει κατι για τα  Windows Blue ? καπου ειδα οτι θα ειναι εναντι μικρης αξιας,αυτη η αναβαθμιση........εψαξα και το βρηκα εδω http://www.inews.gr/227/Windows-Blue-i-anavathmisi-ton-Windows-8.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωμές και για updates τώρα ;

GTFO..

ρε παίδες που ακουσατε για πληρωμη;

Έλεος δηλαδη, εκανε 4-5 αλαγές στο metro, πεταξε και εναν ie11 ενσωμάτωσε και το skydrive και θα ζητησει λεφτα;

Πανε που πανε χαλια τα windows rt-8 tablet θα τους ζητησει και λεφτα για update;

Αφου δεν έχει βγει κατι επισημο λεει ο κεθένας το μακρυ του και το κοντο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετίζω όλους τους isomniacs θα ήθελα τη βοηθειά σας.Προσπαθώ να κάνω update από windosw 7 se 8 με dvd ενώ αρχίζει κανονικά η εγκατάσταση προς το τέλος σε μια από τις επανεκινήσεις που κάνει για να περάσει προφανώς συσκευές και ότι άλλα εγκαθιστά ο υπολογιστής κολλάει.αφού του κάνω reset λοιπόν μου βγάζει μια οθόνη που λέει ότι δεν είναι δυνατόν να γίνει update και γυρνάει πάλι στα 7αρια.Έχει τύχει σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα;Υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με το secure boot;Να αναφέρω ότι το μηχάνημα μου είναι αρκετά παλιό και δεν έχει επιλογή το mobo για ενεργοποίηση και το αντίθετο μέσα στο bios.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To xp mode που ειχαν τα 7 μπορει να εγκατασταθει και στα 8?

 

EDIT: Εδω βρισκω αυτο?

Is Windows XP Mode supported on Windows 8?

Windows XP Mode will not be supported on Windows 8. Windows XP Mode is a Windows 7 Professional feature designed to support Windows XP application compatibility.

Αλλα με ποια εννοια δεν υποστηριζεται? Δεν θα με αφησει να εγκαταστησω το microsofot virtual PC? ενταξει ξερω υπαρχουν και αλλα προγραμματα, αλλα αυτο ηταν της ιδιας της εταιριας και ισως να ηταν το καλυτερο για αυτο το σκοπο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...