Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ααα ναι οκ!Τωρα καταλαβα!Παντως δεν ειπα οτι δεν αξιζουν.. απλα εχουν προβληματακια...

 

Μα δεν κατάλαβες. Σου λέει ότι προβληματάκια δεν έχουν, παρά μόνο αυτά που δημιουργεί ο χρήστης από μόνος του :) 

 

Δεν τα υποστήριξε τα 8αρια αλλά ούτε και τα καταδίκασε (γιατί δεν τα υποστηρίζεις κιόλας, Gi0; :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ααα ναι οκ!Τωρα καταλαβα!Παντως δεν ειπα οτι δεν αξιζουν.. απλα εχουν προβληματακια...

 

 

Κοιτα για λαπτοπ ειναι αρκετα καλα.Επισης αν εχεις σκληρο δισκο θα δεις διαφορα γιατι ειναι πολυ γρηγοροτερα απο τα 7.Αρχικα θα σε μπερδεψει και το νεο look αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πιο ευχρηστο!Επισης αν εχεις τιποτα καρτες tv που εχουν λιγα χρονακια δεν θα βρισκεις οδηγους....Αν εχεις λαπτοπ και σκληρο δισκο τοτε δοκιμασε τα αξιζει!Τωρα αν εχεις desktop με ssd σαν ταχυτητα δεν θα δεις διαφορες.Μονο το νεο look.Η αποφαση δικη σου!

σκεφτομουν μηπως αγοραζα λαπτοπ με free dos,αλλα ειδα οτι με ενσωματομενα τα 8αρια ειναι μικρη η διαφορα,και διαβασα και για κατι προγραμματακια που αν τα βαλεις γινονται ιδια με τα 7 σε περιπτωση που δεν βολεψουν την αδερφη μου,γιατι γι αυτην προκειται..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν δεν το προσεξες λεω και το νεο look. Δεν εχουν καποια αλλη διαφορα.

http://en.wikipedia.org/wiki/Features_new_to_Windows_8

 

μπορεί να μην σου φαίνονται χρήσιμα/ενδιαφέροντα, αλλά για άλλους είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν μηπως αγοραζα λαπτοπ με free dos,αλλα ειδα οτι με ενσωματομενα τα 8αρια ειναι μικρη η διαφορα,και διαβασα και για κατι προγραμματακια που αν τα βαλεις γινονται ιδια με τα 7 σε περιπτωση που δεν βολεψουν την αδερφη μου,γιατι γι αυτην προκειται..

Ναι υπαρχουν τετοια προγραμματα αλλα δεν ειναι καλο να τα βαλεις....πρεπει να συνηθισεις τα 8 οπως ειναι και να δεχτεις τις αλλαγες του. Ειναι "κριμα" να μην τα εκμεταλευτεις αυτα τα νεα χαρακτηριστικα και να τα κανεις να μοιαζουν με τα 7....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μετα απο εγκατασταση ενως προγραμματος μου εγκαταστα8ηκε αυτο εδω

http://www.pokki.com/windows-8-start-menu

πειραζει το registry των windows λετε να εχω προβλημα αργοτερα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

παιδια μετα απο εγκατασταση ενως προγραμματος μου εγκαταστα8ηκε αυτο εδω

http://www.pokki.com/windows-8-start-menu

πειραζει το registry των windows λετε να εχω προβλημα αργοτερα?

 

 

το κατέβασα και εγώ και το έβαλα, μέχρι τώρα δεν έδινα σημασία σε start button που έβλεπα, αυτό όμως μου έκανε ένα κλικ, φαίνεται καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα ενα laptop με win8 64 εκανα εγκατασταση το 7zip και δεν μου ανοιγει τα rar αρχεια κανω δεξι κλικ και δεν βγαζει το μενου <αποσυμπιεση εδω> πηγα στις ρυθμισεις στις επιλογες του 7zip ειναι ολα ξερμαρκαριστα τα μαρκαρω πατω εφαρμογη αλλα παλι χανονται οι επιλογες. Ξερει κανεις τι γινεται? Το ιδιο μου συμβαινει και με το picasa δεν κραταει την επιλογη που κανω για πια αρχεια εικονας θα ανοιγει απο τις ρυθμισεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα των 8 αυτό.Κάνε δεξί κλικ στο πρόγραμμα που θες,διάλεξε "Run as administrator/Εκτέλεση ως διαχειριστής" και μετά κάνε τις ρυθμίσεις που θες,θα τις δεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα που θέλω να τρέξω (winqsb), δεν τρέχει σε 64 bit υπολογιστή. Όταν πατάω το setup βγάζει μήνυμα

 

This app can't run on this pc.

 

Πριν λίγο καιρό πήρα λαπτοπ με win8.. Στα win7 ξέρω υπάρχει μια virtual machine της microsoft..

 

Εγώ μπορώ να κάνω κάτι;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...