Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

πολλες φορες δεν αποκρινεται στο ctrl-alt-delete και το κλεινω με το power buton λογω ελειψεως κουμπιου reset

οπως και στο alt+F4 επισης δεν αποκρινεται

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις, ειναι να βρεις το λογο που προκυπτουν αυτα τα hangs του συστηματος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα εγινε αυτο οταν ειχα ανοιξει ιστοσελιδα με flash περιεχομενο ενω ταυτοχρονα ενα ειχα ανοιξει ενα προγραμμα και εκανε μετατροπη αρχειων

δεν ξερω αν περιμενα λιγο παραπανω αν ξεκολαγε απο μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω ενα προβλημα στο λαπτοπ που το ειχα καπια στιγμη και στα 7αρια αλλα το ειχα λυση με φορματ.Οταν βλεπω βιντεο απο youtube η απο αλλο site δλδ οταν κανω streaming και εκεινη την στιγμη κανει μαζι καποια διεργασια ας που συντηρηση που το εχω παρατηρισει μου κανει καπια κοληματα στον ηχω μονο που δεν θα επρεπε γιατι δεν ζοριζετε τοσο και φοραει πανω i3 2310m και εχω και ssd αλλα 3 gb ram με win 8 pro 64bit.Το ξαναλεω οταν ειχα παρει το λαπτοπ μετα απο καποια updates με τα home edition win 7 64bit ειχα παλη το ιδιο προβλημα μετα εβαλα win 7 ultimate 64bit και λυθηκε δεν μου το ειχε ξανακανει και τωρα μου δημιουργηθηκε με τα win8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα περιμενω λαπτοπ με 8αρια.το φοβαμαι λιγο αλλα διαβασα οτι υπαρχουν μερικα προγραμματακια που το κανουν σε πρακτικοτητα οπως τα windows 7,ποια ειναι αυτα?

γενικα εσεις τι εχετε βαλει για να σας ειναι πιο πρακτικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα περιμενω λαπτοπ με 8αρια.το φοβαμαι λιγο αλλα διαβασα οτι υπαρχουν μερικα προγραμματακια που το κανουν σε πρακτικοτητα οπως τα windows 7,ποια ειναι αυτα?

γενικα εσεις τι εχετε βαλει για να σας ειναι πιο πρακτικα??

Για μενα δοκιμασε το startisback ,ειναι το καλυτερο με διαφορα καθως επαναφερει το μενου ετσι οπως ακριβως ειναι στα 7αρια χωρις να τρεχει καποιο πρόγραμμα επιπλέον ουτε κάποια νεα διεργασία στο παρασκήνιο.

εχω δοκιμασει αρκετα και αυτο ηταν το καλυτερο

Επεξ/σία από vaggospat13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την lock screen και να εισέρχομαι απευθείας στην start screen?

Επίσης πώς μπορώ να έχω επιλογές απενεργοποίηση και επανεκίνηση χωρίς log out?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την lock screen και να εισέρχομαι απευθείας στην start screen?

Επίσης πώς μπορώ να έχω επιλογές απενεργοποίηση και επανεκίνηση χωρίς log out?

 

για το πρωτο ερωτημα σου ειναι αυτο, αν εχω καταλαβει σωστα αυτο που ζητας

http://www.insomnia.gr/topic/419860-official-windows-8-tech-support-thread/page-115

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρωτο ερωτημα σου ειναι αυτο, αν εχω καταλαβει σωστα αυτο που ζητας

http://www.insomnia.gr/topic/419860-official-windows-8-tech-support-thread/page-115

Ευχαριστώ αυτό ήταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προκειται για την τυπικη μπλε οθονη. Εαν ειναι η μονη φορα που εμφανιστηκε το προβλημα, δεν ασχολεισαι. Εαν συνεχιστει, το ψαχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MetroUI σε μη-tablet συσκευες προσφερει τιποτα? Αμα το απενεργοποιησω θα εχω προβληματα? Αμα το ξαναενργοποιησεις επαερχοντα ολα οπως πριν? (Ρυθμισεις, τετραγωνικια με την σειρα που τα χες τακτοποιησει,κτλ)?

 

Για μενα δοκιμασε το startisback ,ειναι το καλυτερο με διαφορα καθως επαναφερει το μενου ετσι οπως ακριβως ειναι στα 7αρια χωρις να τρεχει καποιο πρόγραμμα επιπλέον ουτε κάποια νεα διεργασία στο παρασκήνιο.

εχω δοκιμασει αρκετα και αυτο ηταν το καλυτερο

 

Εχεις δοκιμασει το Start8 απο Stardock? Δεν εχω δοκιμασει ακομα κανενα αλλα για αυτο ακουω καλα λογια και σκεφτομαι να δοκιμασω καποια στιγμη, απλως επειδη ειπες οτι εχεις δοκιμασει πολλα ειπα να σε ρωτησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται για την τυπικη μπλε οθονη. Εαν ειναι η μονη φορα που εμφανιστηκε το προβλημα, δεν ασχολεισαι. Εαν συνεχιστει, το ψαχνεις.

 

βασικα ειναι η δευτερη φορα που μου εμφανιζεται οταν κανω restart. κατι πρεπει να παιζει με το easybcd γιατι εχω πειραξει τα entries του bootloader των windows για να εχω dualboot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια χαζη ερωτηση; Γιατι αρκετοι προσπαθειτε να κανετε τα win8 να μοιασουν με τα win7?

καταλαβαινω οτι στα 7 ειχατε μαθει που βρισκεται η καθε λειτουργια που χρησιμοποιουσατε και ειναι βολικοτερο να  κανετε τα 8 να μοιασουν με τα 7 απο το να μαθετε απο την αρχη τα 8, αλλα για προγραμματα και λειτουργιες που χρησιμοποιουσατε στα 7 καθημερινα δεν θα παρει πανω απο 2-3 μερες να τα μαθετε και στα 8. Γιατι δεν προσπαθειτε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...