Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επισης υπαρχει ενα σοβαρο bug που το εχω εγω και πολλοι αλλοι,δεν λειτουργει το shutdown και ετσι αναγκαζομαι να κανω restart,να διαλεγω τα win 7 και απο εκει να κλεινω το pc.

επισης εχουν αφαιρεσει απο το personalize >για προχωρημενους,την επιλογη να διαλεξεις τα μεγεθη των γραμματοσειρων ξεχωριστα για καθε παραθυρο που θελεις να διαμορφωσεις ,σημαντικο για την εμφανιση ειτε στα παραθυρα ειτε στον browser που χρησιμοποιεις βασει των δικων σου αναγκων.

πιθανον ολα αυτα να συμπεριληφθουν σε καποια επομενη beta.

σαν πρωτη εντυπωση παντως,δεν ξετρελλαθηκα γιατι δεν πολυδινω σημασια στα φρου-φρου και αρωματα του metro,αλλα με ενδιαφερει να κανω την δουλεια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος να παραθεσω και εγω μερικα προβληματα που συναντησα!

1.Δεν αναγνωριζει το driver του touchscreen!

2.Το touchsreen υπολειτουργει(πολυ φυσικο,αφου δεν αναγνωρισε το driver)!

Αναγνωριζει το touch αλλα δεν αναγνωριζει τις διαταγες του δεξιου και αριστερου κλικ απο το δακτυλο!Τα αναγνωριζει μονο απο το στιλο και το βελος του touchpad!

To scrolling οτιδηποτε αλλο εκτος που σμουθ θα μπορουσα να το χαρακτηρησω(στα 7 ειμαι πολυ ευχαριστημενος)!

3.Με το touchpad/mouse σε πολλα σημεια ειναι πολυ αβολο και ισως καθολου λειτουργικο!

4.Το πιο πανω θεμα με το shutdown!

Αυτα προς το παρων στις 2ωρες εμπειριας που ειχα!

Τωρα ειμαι με τα 7,μεχρι να βρω καποια λυση με το touch!Ειδαλως τι να το κανω το 8 χωρις αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να βάλεις τον driver για τα windows 7?

Είχα ένα σχετικό πρόβλημα με την κάρτα γραφικών, μιας και ήθελα να περάσω έναν αρκετά παλαιότερο driver ο οποίος αναγνωρίζει και τις δύο κάρτες ώστε να ενεργοποιηθεί το crossfire. Απλά χρειάστηκε να τρέξω την εφαρμογή σε συμβατότητα με windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να βάλεις τον driver για τα windows 7?

Είχα ένα σχετικό πρόβλημα με την κάρτα γραφικών, μιας και ήθελα να περάσω έναν αρκετά παλαιότερο driver ο οποίος αναγνωρίζει και τις δύο κάρτες ώστε να ενεργοποιηθεί το crossfire. Απλά χρειάστηκε να τρέξω την εφαρμογή σε συμβατότητα με windows 7.

Αυτο εκανα,το περασα απο τα win7 κ αναγνωρισε το driver και ψιλοεστροσε η κατασταση.Ομως κ παλι δεν ειναι υποφερτη η κατασταση.Εχει αρκετα κολληματα κ στο πληκτρολογιο δεν πατιουντε ολα τα κουμπια!

Θελει στροσιμο ακομη.

Ασε θα το ψαξω απο το πρωι,ολα τα θεματα που εχει,για να δω τι παιζει!

Παντως προς το παρων η touch εμπειρια ειναι ακομη πολυ μακρια σε σχεση με τα 7! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία σας....

 

Έχθες έκανα για πρώτη φορά εγκατάσταση τα windows 8 64bit.Σε εμένα προσωπικά δεν μου έχει κάνει μέχρι στιγμής κανένα απολύτος πρόβλημα,άν εξερέσω μόνο ότι στην αρχή είχα ένα θέμα με τους driver της Ati (Mobility Radeon 5650) με το οποίο θέμα έκανα το εξής : Δεξί κλίκ -> properties -> Compatibility,τσέκαρα το Run this program in compatibility mode for : windows7 κ όλα ΟΚ!!!

Είδα μερικοί ότι είχατε διάφορα προβλήματα σε εμένα πάλη καλά δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο τέτοιο θέμα

:-D

 

Αλλά θα ήθελα να μου πείτε την αλήθεια σας αρέσουν???Είναι ίδια ακριβός με τα windows 7 έχουν βάλει κάτι ανούσια τελείως ΕΦΕ,που αντί να είναι για καλό το μόνο που επιδιώκουν είναι να κάνεις περρισότερο χρόνο να βρείς αυτό που θέλεις...Για να πας στον πίνακα ελέγχου,στα προγράμματα που έχεις εγκαταστήση πρέπει να πας μέσο "λαμίας"...Δεν έχω τίποτα με την λάμία

:P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποοο εκανα λαλακια, δοκιμασα ενα προγραματακι που απενεργοπιει το metro, κατι πατισα και εξαφανιστικε απο το metro το control panel και το app store (οχι πως με καιει αυτο..)

καμια ιδεα για το πως να τα φερω πισω?

 

δεν ξερω γιατι πολοι εχετε προβλημα με το shutdown.. κανει 1 λεπτο το pc να ανοιξει (40sec το bios 20sec τα windows)

και μισο λεπτο να κλεισει..

 

 

επισης καταφερα να κανω αυτο το snap απο τα αριστερα με τα app, αλλα δεν το κανει πια **

 

 

τα κακαροσε και το news , αυτο το app με τα rss feed :fear:

 

 

edit:

τελικα τα βρηκα, ειναι μια απλη σιντομευση που βαζεις στο start menu (τον φακελο μεσα στο program data)

** βρηκα ποτε μπορω να το κανω, οταν εχω ανοιχτο και επιλεγμενο τον task manager.. περιεργο..

Επεξ/σία από hackerW32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ξερει κανεις γιατι δεν μπορει να παιξει ο Ι.e video στο youtube ? παω να ανοιξω καποιο και μου λεει να αναβαθμισω -κατεβασω το adobe flash player περασα τα windows 32 bit .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ξερει κανεις γιατι δεν μπορει να παιξει ο Ι.e video στο youtube ? παω να ανοιξω καποιο και μου λεει να αναβαθμισω -κατεβασω το adobe flash player περασα τα windows 32 bit .

 

 

Μηπως να κατεβασεις - εγκαταστησεις τον flash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος μου είπε ότι η επίσημη Beta θα έρθει τέλη Οκτωβρίου περίπου, ξέρετε τίποτα?

 

Εγώ πάντως λέω ότι μάλλον για Χριστούγεννα θα πάει η Beta..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...