Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μερες ,

χθες τα περασα και γω μεσω του Upgrade client στο laptop. το θεμα ειναι οτι εχω καποια προβληματακια.

αρχικα το βασικο ειναι οτι παω να ανοιξω εικονες/μουσικη με της νεες εφαρμογες των Win8 , photos & music και πατωντας διλπο κλικ , αφου εχουν ως προεπιλογη τα παραπανω προγραμματα , δειχνει ενα Pop up σα να παει να ανοιξει αυτες τις εφαρμογες το οποιο κλεινει κατευθειαν με πεταει στο metro και οταν ξαναμπαινω στο desktop βλεπω error message το οποιο εχει τη διαδρομη του εκαστοτε αρχειου και λεει απο κατω , the application didnt start.

επισης δε μπορω να μπω ουτε στο market , διοτι το παταω να ανοιξει , κανει πως ανοιγει αλλα με πεταει παλι στο μετρο....

 

any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα,

 

Συγνώμη αν ξαναέχει υπωθεί σαν θέμα αλλά ήθελα τη βοήθειά σας.

Εκτέλεσα τον οδηγό και έκανα upgrade από windows 7 σε windows 8. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πώς μπορώ να γράψω τα νέα windows 8 σε iso χώρίς να ξαναπληρώσω για αποστολή σε DVD.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση έχω... Πως γίνεται να κάνω αναζήτηση στο windows store? Όταν το ανοίγω μου βγάζει μόνο μερικές εφαρμογές και κατηγορίες και δεν βλέπω πουθενά αναζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερες ,

χθες τα περασα και γω μεσω του Upgrade client στο laptop. το θεμα ειναι οτι εχω καποια προβληματακια.

αρχικα το βασικο ειναι οτι παω να ανοιξω εικονες/μουσικη με της νεες εφαρμογες των Win8 , photos & music και πατωντας διλπο κλικ , αφου εχουν ως προεπιλογη τα παραπανω προγραμματα , δειχνει ενα Pop up σα να παει να ανοιξει αυτες τις εφαρμογες το οποιο κλεινει κατευθειαν με πεταει στο metro και οταν ξαναμπαινω στο desktop βλεπω error message το οποιο εχει τη διαδρομη του εκαστοτε αρχειου και λεει απο κατω , the application didnt start.

επισης δε μπορω να μπω ουτε στο market , διοτι το παταω να ανοιξει , κανει πως ανοιγει αλλα με πεταει παλι στο μετρο....

 

any help?

 

Moυ απανταω μονος μου για να το ξερει και κανας αλλος.

το antivirus που εγινε transfer απο τα 7 στα 8 και οχι reinstall μπλοκαρε τη λειτουργια των tiles.

οποτε η λυση ειναι ξυλωμα και re install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!!!!

Εγω εχω ενα θεμα με το youtube οταν το ανοιγω απο τον chrome που ειναι στο metro..... μετα απο καποαι βιτνεο

ξαφνικα σταματει να παιζει και δνε φορωνει ουτε κανει τιποτα... υπαρχει θεμα συμβατοτητας???? εβαλα τα 64bit χωρις ν ειμαι 100% σιγουρος οτι τα σηκωνει στο συστημα μου αλλα προφανως για να σας γραφω δεν εινα ιαπο αυτο... Κανεις καμαι ιδεα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση έχω... Πως γίνεται να κάνω αναζήτηση στο windows store? Όταν το ανοίγω μου βγάζει μόνο μερικές εφαρμογές και κατηγορίες και δεν βλέπω πουθενά αναζήτηση...

Οταν εισαι στο store,κανεις αναζητηση με το search του charm bar(δλδ αυτο που ειναι γενικα για τα windows8)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι στο store,κανεις αναζητηση με το search του charm bar(δλδ αυτο που ειναι γενικα για τα windows8)!

Ούτε αυτό ήξερα τι είναι αλλά τελικά το βρήκα... είναι με start και q...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια υπαρχει καποιο shortcut για μεταφορα απο την κλασσικη επιφανεια εργασιας στην metro εχω βαλει το start8 που το ειχε αλλα το εσβησα απο τα προγραμματα η ονομασια του ηταν windows8 menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή... :/

 

Άνοιξε το store, πήγαινε το δείκτη του ποντικιού στην επάνω ή κάτω δεξιά γωνία για να σου βγει η charm bar και κάνε κλικ πρώτα στα "settings" και στη συνέχεια στα "preferences". Θα σου βγάλει μια σελίδα με 2 επιλογές:

 

"Make it easier to find apps in my preffered languages"

 

"Make it easier to find apps that include accessibility features"

 

Και οι 2 αυτές οι επιλογές να είναι στο "No".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αναφερθει, απλα ενα θετικο feedback απο μενα. Δεν εχω χρησιμοποιησει αλλο τροπο αλλα αυτος εδω http://www.l8ter.com/?p=652 , μετετρεψε τα 8-αρια σε καλυτερο λειτουργικο απαλλαγμενο , απο το ενοχλητικο metro ui.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1)Πως απενεργοποιω την διαφανεια στην γραμμη εργασιων? στα 7 γινοταν

2)Πως βαζω μικροεφαρμογες?

 

Win 8 Pro 64bit 9200

Επεξ/σία από SOADNICK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...