Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ TV δορυφορικά στις αρχές Οκτωβρίου


djtheofanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς τι τεχνολογία χρησιμοποιεί στις κάρτες του; Αποκωδικοποιητή μόνο τον δικό τους θα δέχεται;

 

Videoguard είναι η τεχνολογία που χρησιμοποιεί για τις κάρτες του κ σχετικά με τον αποκωδικοποιητή θα δέχεται μόνο τον δικό του δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1) έκανα σάρωση στον eutelsat 9 και δεν βρήκα κάποιο πακέτο ΟΤΕ

2) έχω dreambox, δεν θα μπορώ ούτε τα ελεύθερα του πακέτου να δω?

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιλαμβάνει τα 4 κανάλια cinema μαζί με όλα τα του value. δες εδώ -> http://www.nova.gr/el-gr/products/784-.cmt?

 

Βασικά σχεδίαζα να κάνω σύνδεση wind αλλά τελικά κατέληξα στην forthnet και θα δώσω άλλα 15 να έχω και cinema,αυτή

είναι η προσφορά μάλλον που με καλύπτει ή υπάρχει και κάτι καλύτερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σχεδίαζα να κάνω σύνδεση wind αλλά τελικά κατέληξα στην forthnet και θα δώσω άλλα 15 να έχω και cinema,αυτή

είναι η προσφορά μάλλον που με καλύπτει ή υπάρχει και κάτι καλύτερο ?

αν γουστάρεις ντοκυμαντερ και ταινίες, πιστεύω είναι το καλυτερο πακετο μεχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1) έκανα σάρωση στον eutelsat 9 και δεν βρήκα κάποιο πακέτο ΟΤΕ

2) έχω dreambox, δεν θα μπορώ ούτε τα ελεύθερα του πακέτου να δω?

 

ευχαριστώ!

 

 

 

1) έκανα σάρωση στον eutelsat 9 και δεν βρήκα κάποιο πακέτο ΟΤΕ

 

Απ: Ο ΟΤΕ εκπέμπει σε σύστημα DVB-S2. Εάν ο δέκτης σας δεν είναι HD, δεν μπορεί να κατεβάσει τις συχνότητες του ΟΤΕ. Επιπλέον, με μια απλή σάρωση, δεν είμαστε σίγουροι ότι θα περιλαμβάνονται οι συχνότητες του ΟΤΕ στη database του δέκτη. Ίσως θα πρέπει να τις κατεβάσετε χειροκίνητα

 

2) έχω dreambox, δεν θα μπορώ ούτε τα ελεύθερα του πακέτου να δω?

 

Απ: Το μόνο ελεύθερο κανάλι που εκπέμπεται και μέσω του πακέτου ΟΤΕ από τον Eurobird 9A, είναι το κανάλι της Βουλής, το οποίος σαφώς μπορείτε να το λαμβάνετε με οποιονδήποτε δέκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σχεδίαζα να κάνω σύνδεση wind αλλά τελικά κατέληξα στην forthnet και θα δώσω άλλα 15 να έχω και cinema,αυτή

είναι η προσφορά μάλλον που με καλύπτει ή υπάρχει και κάτι καλύτερο ?

 

πιστεύω πως σε καλύπτει. Ο ote tv είναι ακόμα στην αρχή και θα αργήσει να βγάλει σωστό πρόγραμμα που να αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα αν αυξησει το προγραμμά του στα hd κανάλια (τώρα είναι άδεια) σίγουρα θα βάλει κάτι παράπανω στη τιμή. οτε ειναι αυτος

 

 

τα hd είναι κίνητρο για να βάλεις συνδρομητική οποτε και εγω πιστεύω πως θα τα χρεωνει οταν βαλει ποιοτικο προγραμμα

 

 

Εγώ είμαι λίγο επιφυλακτικός ως προς το θέμα της αύξησης της τιμής σχετικά με την πρόσθεση HD καναλιών. Ο ΟΤΕ γνωρίζει πώς δεν μπορεί να κοντραριστεί στα ίσα με τη NOVA τουλάχιστον στο αθλητικό πακέτο (η ελληνική SuperLeague είναι ο λόγος που γίνονται συνδρομητές οι Έλληνες στο πακέτο Sports Pack της Nova) όποτε θεωρώ πως αν θέλει να φανεί έξυπνος, θα προσπαθήσει να δώσει όσο το δυνατόν περισσότερα (βλέπε κανάλια με ταινίες, HD, κλπ) σε φθηνές τιμές ώστε να έχει τύχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα αν αυξησει το προγραμμά του στα hd κανάλια (τώρα είναι άδεια) σίγουρα θα βάλει κάτι παράπανω στη τιμή. οτε ειναι αυτος

 

Τις έχει αυξήσει προκαταβολικά της τιμές του αφού μετά τον πρώτο χρόνο αυξάνονται οι τιμές της συνδρομής για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι λίγο επιφυλακτικός ως προς το θέμα της αύξησης της τιμής σχετικά με την πρόσθεση HD καναλιών. Ο ΟΤΕ γνωρίζει πώς δεν μπορεί να κοντραριστεί στα ίσα με τη NOVA τουλάχιστον στο αθλητικό πακέτο (η ελληνική SuperLeague είναι ο λόγος που γίνονται συνδρομητές οι Έλληνες στο πακέτο Sports Pack της Nova) όποτε θεωρώ πως αν θέλει να φανεί έξυπνος, θα προσπαθήσει να δώσει όσο το δυνατόν περισσότερα (βλέπε κανάλια με ταινίες, HD, κλπ) σε φθηνές τιμές ώστε να έχει τύχη...

 

ειναι σιγουρο πως θα επικεντρωθει στις ταινιες hd γιατί αυτό του έχει μείνει σαν διέξοδος αλλά δεν νομιζω πως θα δουμε χαμηλες τιμές απο τον οτε αν αυξησει το προγραμμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...