Προς το περιεχόμενο

φοιτητικο πασο!!


panos_99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια ερωτηση παιδες.

Μπορω να χρησιμοποιησω τη βεβαιωση σπουδων σαν αποδεικτικο;;

 

εχω περασει χαλκιδα και δεν εχω παει να παρω το χαρτι με το username και το password.Ειμαι σε ιεκ τωρα και δεν μπορω να λειψω γιατι μετρανε απουσιες και δεν δικαιολογουνται παρα μονο απο χαρτι γιατρων κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ενημερώνουμε ότι η ισχύς των περυσινών Δελτίων Ειδικού Εισιτηρίου (ΠΑΣΟ) παρατείνεται έως τις 30/11/2011.

 

Οι πρωτοετείς φοιτητές έως τις 30 Νοεμβρίου θα μπορούν να κάνουν χρήση των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς, με τις αντίστοιχες εκπτώσεις, με την επίδειξη της βεβαίωσης εγγραφής στο Τμήμα, την οποία εκδίδουν οι Γραμματείες, και την αστυνομική τους ταυτότητα, έως ότου παραλάβουν το επίσημο Δελτίο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παιδιά γνωρίζετε τι εννοεί εδώ όταν αναφέρει το παρακάτω;

 

Διευκρινίζεται πως δεν δικαιούνται πάσο οι φοιτητές που έχουν υπερβεί το 29ο έτος της ηλικίας τους την ημέρα υποβολής της αίτησης ή έχουν εισαχθεί στην ανώτατη εκπαίδευση με κατατακτήριες εξετάσεις.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι αν είσαι φοιτητής άνω των 29 δεν μπορείς να βγάλεις πάσο, όταν λεει όμως ότι δεν το δικαιούνται ούτε όσοι έχουν εισαχθεί με κατατακτήριες εξετάσεις τι ακριβώς εννοεί; Αναφέρεται στην περίπτωση που είχες εισαχθεί σε κάποια σχολή έχοντας περάσει την ηλικία των 29; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

να ρωτησω κιεγω τους ήδη Φοιτητές ΑΕΙ :

 

1) To νέο φοιτητικό ΠΑΣΟ έχει τη μορφή πιστωτικής κάρτας ?

 

2)Ποιας μορφής είναι ο αριθμός του ΠΑΣΟ ? ( ενας 7ψηφιος αριθμός όπως παλιότερα?)

 

 

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ναι, αλλά στην πίσω μεριά δεν υπάρχει μαγνητική ταινία. Υπάρχει όμως barcode με τον αριθμό του δελτίου.

 

2. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ναι, αλλά στην πίσω μεριά δεν υπάρχει μαγνητική ταινία. Υπάρχει όμως barcode με τον αριθμό του δελτίου.

 

2. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

 

Thanks...μπραβο απο 7ψηφιο σε 12ψηφιο....μα καλα τοσοι πολλοι εγιναν φοιτητές απο την εποχή μου? (15χρονια πριν)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks...μπραβο απο 7ψηφιο σε 12ψηφιο....μα καλα τοσοι πολλοι εγιναν φοιτητές απο την εποχή μου? (15χρονια πριν)..

 

όχι ακριβώς. Η κάρτα κάτω από το barcode έχει έναν 12 ψήφιο αριθμό που λογικά είναι μοναδικός. Επίσης υπάρχει και ο "Αρ. Μητρώου Δικαιούχου" που αποτελείται από τον 3ψήφιο αριθμό της σχολής και το ΑΜ του φοιτητή με την μορφή ΧΧΧ / (ΧΧΧΧΧ) <-- αναλογα τα ψηφια του ΑΜ για κάθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...