Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/7/2021 στις 5:51 ΠΜ, TheCap27 είπε

Καλησπερα σε ολους και σας παρακαλω πααααρα πολυ τις γνωσεις σας! Επιτελους μετα απο 3 χρονια καταφερα και μετακομισα απο το ημιυπόγειο που εβλεπε πεζοδρόμιο σε σπιτι με μπαλκοναρα και επιτελους θα κανω μια απολαυση μου πραγματικοτητα. Θα αραζω μπαλκονατος και θα ψήνω! 😌 Ομως επειδη εχω μια μανια να κανω παντα την καλύτερη δυνατη επιλογη στις αγορες μου εδω και 2 εβδομαδες ψαχνω ποια ψησταρια να παρω και συνεχως αλλαζω γνωμη. Ναι ξερω δεν θα την παντρευτω ή θα μου πειτε ξεκινα με κατι απλο και βλεπεις... αλλα το κολλημα ειναι κολλημα... στο δια ταυτα λοιπον...Το μπατζετ μου ειναι για την ωρα μεχρι 350€ και ειμαστε 2 ατομα και οχι οικογενεια... Στην καλυτερη να ταισω 6-7 ατομα...

Αρχικα ειδα τις unimac συγκεκριμενα την trend με 3 καυστηρες τελικα ομως δεν εψησε λογο οτι δεν ειναι inox, οτι δεν εχει ροδακια συν οτι ειδα εδω στο φορουμ οτι δεν εχει και κλειστο πατο και χανει στο να κραταει την θερμοκρασια μεσα.

https://www.skroutz.gr/s/20157797/Unimac-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-και-Πλαϊνό-Μάτι-Trend.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Επειτα ειδα μια thermogatz παλι με 3+1 καυστηρες, inox, με ροδακια, με πορτακια αλλα το ξανα σκέφτηκα γιατι παιζει στα 370€ και βρηκα παρομοια φαινομενικα εστω στα 260€.

https://www.skroutz.gr/s/23850600/Thermogatz-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-Gs-Grill-Elite-3-1-Inox.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αυτη στα 260€ ειναι μια teesa με 3 καυστηρες παλι inox, παλι ροδακια, παλι ντουλαπια ΟΜΩΣ μονου τοιχωματος καπακι...

https://www.skroutz.gr/s/23020140/Teesa-Μπάρμπεκιου-Αερίου-BBQ-3000-TSA0095Q.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Μετα βρηκα μια OUTBACK Bravo 3 προσφορα απο 600€ στα 299€ η οποια απο οσο εχω καταλαβει ειναι απο τις καλες ποιοτικες μαρκες απο οσο το εψαξα ειναι και αυτη inox κτλπ κτλπ οπως και η παραπανω. Ειναι η μονη που εχω δει απο κοντα και πραγματικα η ποιοτητα της φαινεται εξαιρετικη. ΟΜΩΣ δεν παιρνει σουβλα, τουλαχιστον χωρις πατεντα, και εγω θελω οπωσδηποτε να παιρνει μια μικρη σουβλα... 🔥

https://www.skroutz.gr/s/18373435/Outback-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-Bravo.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Mετα... ειδα για μια KAISER σε προσφορα στα 289€ που τις πουλανε και στο πρακτικερ αλλα και σε αλλα καταστηματα και περα απο 2 θετικες κριτικες στο σκουτζ φαινονται γενικα πολυ καλες απο το βιντεο συναρμολογης που παιζει στο youtube και απο τις φωτο. Ομως δεν ειναι inox...

https://www.praktiker.gr/m/p/psistaria-ygraeriou-kaiser-inova-k113-4jci-128656

Και τελος γιατι πολυ το τραβηξα μπαινω εδω και βλεπω να λετε οτι πολυ καλη ειναι η Kenton NATERIAL απο τα leroy merlin παλι στα 289€...

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209623

Την unimac και την thermogatz λεω να τις βγαλω τελείως εξω..μετα την teesa σκεφτομαι αν θα μπορουσα να της φτιαξω εγω διπλο πατο αλλα και παλι...μετα την outback ειναι ποιοτικη επισης και μαρκα και σκεφτομαι μηπως μπορω εγω καπως να της φτιαξω να παιρνει σουβλα...και μετα ειναι οι 2 απο το praktiker και απο το leroy που λετε και που πραγματι φαινονται καλες και που εχουν και παραπανω καυστηρες απο τις αλλες 2 (teesa και outback)

Βοηθατε αδερφια γιατι το μυαλο μου εχει ξεφυγει και δεν ξερω τι να επιλεξω... Εχω φαει 2 εβδομαδες στον υπολογιστη μπροστα να ψαχνω ψησταριες...θα ονειρευομαι καυστηρες και καπακια σε λιγο 🤖😄🤖

 

Καλησπερα. Σου ευχομαι να κανεις την καλυτερη επιλογη για εσένα.

Προσωπικη άποψη... πηρα πριν ενα μηνα την Bormann 4100 με 4+1 καυστηρες (στα λεφτα που θες). Ειμαι πολυ ικανοποιημένος. Έχω ψήσει καμια 10 αρια φορες εως τωρα. Περίπου 4kg κρεας σε μπριζολάκια,  πανσετες και σουβλάκια ... μια ώρα περιπου ψησιμο. Φοβερή γεύση και πολυ ζουμερά όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

23 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Μήπως έχει παραλάβει κάποιος Napoleon να μας πει;

@jimsiv @depmode @Trelloneritis @gudinakos (Ελπίζω να μην έβαλα κάποιον λάθος).

Εγώ ακόμα περιμένω την 425 από τέλη Μαΐου παραγγελία. Σε επικοινωνία που είχα την προηγούμενη εβδομάδα μου ανέφεραν για παράδοση τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2021 στις 6:10 ΜΜ, ilpapacha είπε

Μήπως έχει παραλάβει κάποιος Napoleon να μας πει;

@jimsiv @depmode @Trelloneritis @gudinakos (Ελπίζω να μην έβαλα κάποιον λάθος).

Εμένα η δική μου (525se)έχει έρθει από την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν μπορώ να παραλάβω γιατί απουσιάζω... Θα επιστρέψω για μία μέρα και θα παραλάβω στις 20 Ιουλίου. Θα στηθεί μετά τον δεκαπενταύγουστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimsiv είπε

Εγώ ακόμα περιμένω την 425 από τέλη Μαΐου παραγγελία. Σε επικοινωνία που είχα την προηγούμενη εβδομάδα μου ανέφεραν για παράδοση τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου. 

Περιμένω και εγώ την 425. Την είχα παραγγείλει βέβαια πριν μια εβδομάδα. Στην αρχή μου είπαν ότι θα την παραλάβω αυτή την εβδομάδα και μετά μου έστειλαν email ότι θα παραλάβω από 19/07 έως 21/07. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια, σχεδον τελειωσα την συρναμολογηση της weber 325..αυτο που προσεξα, ειναι οτι οι καυστηρες δεν ειναι βιδωμενοι καλα..δηλ. παιζουν δεξια/αριστερα...να τους σφιξω λιγο με το παξιμαδι που εχουν?

Επισης, ξενερωσα λιγο...στην λαμαρινα της βασης, στο εξω μερος(οχι μεσα που μπαινει η φιαλη και δεν φενεται) εχει ενα χτυπημα/βαθουλωμα....μηκους 1.5/2cm...και φενεται γμτ..στο ματι....

Επεξ/σία από Dennis7360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dennis7360 είπε

παιδια, σχεδον τελειωσα την συρναμολογηση της weber 325..αυτο που προσεξα, ειναι οτι οι καυστηρες δεν ειναι βιδωμενοι καλα..δηλ. παιζουν δεξια/αριστερα...να τους σφιξω λιγο με το παξιμαδι που εχουν?

Επισης, ξενερωσα λιγο...στην λαμαρινα της βασης, στο εξω μερος(οχι μεσα που μπαινει η φιαλη και δεν φενεται) εχει ενα χτυπημα/βαθουλωμα....μηκους 1.5/2cm...και φενεται γμτ..στο ματι....

Το να έχουν ένα μικρό «παίξιμο» δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Δοκίμασε να σφίξεις τα παξιμάδια να δεις αν βελτιωθεί.

Απο την στιγμή που την πήρες «κούτα» επικοινώνησε με το κατάστημα/αντιπροσωπεία, επισυνάπτοντας σχετικές φωτό, και ζήτα επίλυση του προβλήματος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Καλορίζικη και καλά ψησίματα! Ανέβασε και καμία φωτό όταν την στήσεις.

 

13 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Καλορίζικη και καλά ψησίματα! Ανέβασε και καμία φωτό όταν την στήσεις.

Ευχαριστώ πολυ να ‘σαι καλά φίλε ευχαριστώ όλους! Λογικά Κυριακή θα την στήσω αν και τα καταστήματα είναι ανοικτά θα προσπαθήσω να την στήσω Κυριακή και να ανεβάσω φωτό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fetas1979 είπε

Καταρχήν καλορίζικη και καλά ψησίματα. Από πού την είχες παραγγείλει και πότε;

Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ! Την παρήγγειλα πριν ένα μήνα από το homing Πολύ καλό κατάστημα εξυπηρέτηση ενημέρωση παραγγελίας όλα OK! Πριν ενάμιση μήνα είχα κλείσει την weber spirit 210 Από τον Κωτσόβολο στα 465 για την ακρίβεια νόμιζα ότι την είχα κλείσει γιατί ενώ την είχα πληρώσει δεν την παρέλαβα ποτέ δικαιολογία από τον Κωτσόβολο ήταν ότι ψησταριά δεν ήταν διαθέσιμη αλλά η πληρωμή πραγματοποιήθηκε!Τελος πάντων μετά από επικοινωνίες καθημερινές μου επιστρέψαν τα χρήματα και με επεισαν τα παιδιά εδώ στο forum αφού έχασα την προσφορά του Κωτσόβολου στα ίδια λεφτά να πάω στην napoleon!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gudinakos είπε

Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ! Την παρήγγειλα πριν ένα μήνα από το homing Πολύ καλό κατάστημα εξυπηρέτηση ενημέρωση παραγγελίας όλα OK! Πριν ενάμιση μήνα είχα κλείσει την weber spirit 210 Από τον Κωτσόβολο στα 465 για την ακρίβεια νόμιζα ότι την είχα κλείσει γιατί ενώ την είχα πληρώσει δεν την παρέλαβα ποτέ δικαιολογία από τον Κωτσόβολο ήταν ότι ψησταριά δεν ήταν διαθέσιμη αλλά η πληρωμή πραγματοποιήθηκε!Τελος πάντων μετά από επικοινωνίες καθημερινές μου επιστρέψαν τα χρήματα και με επεισαν τα παιδιά εδώ στο forum αφού έχασα την προσφορά του Κωτσόβολου στα ίδια λεφτά να πάω στην napoleon!

Καλύτερη επιλογή πιστεύω πάντως η Napoleon. Βάλε φωτό μόλις τη στήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Θα την συναρμολογήσεις στο πι και φι μέσα σε 5 λεπτά 

 

καλησπερα φιλε μου το πι & φι μου αρεσε ονομα και πραμα χαχα ετσι λεγετε το καταστημα που εχω πι & φι αρα το χω!!!

 

Επεξ/σία από gudinakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Το να έχουν ένα μικρό «παίξιμο» δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Δοκίμασε να σφίξεις τα παξιμάδια να δεις αν βελτιωθεί.

Απο την στιγμή που την πήρες «κούτα» επικοινώνησε με το κατάστημαζήση, /αντιπροσωπεία, επισυνάπτοντας σχετικές φωτό, και ζήτα επίλυση του προβλήματος. 

Eυχαριστω για την απαντηση, αλλά για επίλυση, πρέπει να στείλω φωτο λογικά, καμία  ίσως να μου αλλάξουν την λαμαρίνα βάσης που έχει το χτύπημα.. το θέμα είναι ότι θα πρέπει πάλι,  να ξαναλυσω  όλη την ψησταρια, και να την ξανά δέσω...Όσο για τους καυστηρες  θα τους σφίξω λίγο ακόμα,  όχι κάργα..

Επεξ/σία από Dennis7360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να αποφασίσεις τι σε ενοχλεί περισσότερο, η χτυπημένη λαμαρίνα που θα την βλέπεις κάθε φορά που θα κοιτάς την ψησταριά ή να αφιερώσεις ακόμα μιάμιση ώρα να την ξαναστήσεις. 

Αν θέλεις να προχωρήσεις με την αντικατάσταση της λαμαρίνας, θα πρέπει να τους ενημερώσεις το συντομότερο δυνατό και να μην αφήσεις να περάσει καιρός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dennis7360 είπε

το θέμα είναι ότι θα πρέπει πάλι,  να ξανακούσω όλη την ψησταρια, και να την ξανά δέσω...

Στειλε μηνυμα στην εταιρια kyso.gr και ασε τα βαριεμαι. Τοσα λεφτα εδωσες για κουτα, δεν πηρες κανενα εκθεσιακο μοντελο.

Εμενα παντως η genesis ειχε ερθει μεσα σε μια κουτα φουλ προστατευμενη. Η πιο τελεια συσκευασια που εχω δει σε οτιδηποτε εχω αγορασει. Δλδ ελεγα οτι δεν παιζει να ερθει με ζυμια κατι με αυτη τη συκευασια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Θα πρέπει να αποφασίσεις τι σε ενοχλεί περισσότερο, η χτυπημένη λαμαρίνα που θα την βλέπεις κάθε φορά που θα κοιτάς την ψησταριά ή να αφιερώσεις ακόμα μιάμιση ώρα να την ξαναστήσεις. 

Αν θέλεις να προχωρήσεις με την αντικατάσταση της λαμαρίνας, θα πρέπει να τους ενημερώσεις το συντομότερο δυνατό και να μην αφήσεις να περάσει καιρός.

Eεις δίκιο....το χτύπημα βαυουλβμα είναι μήκους 1.5-2 cm στην άκρη της βάσης με το νεύρο που κάνει γωνία..

Δεν θα καθυστερήσω,  αλλά είμαι προς το να μην προβω σε αλλαγή.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...