Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, iliast33 είπε

Ilpapacha σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα πάρω τηλ στην αντιπρόσωπεια αν και δεν νομίζω πως έχει νόημα αφού την έκανα την βλακεια. Απλά ελπίζω να μην έχω κάνει ζημιά μεγαλύτερη από τις γρατζουνιές που φαίνονται σε κάποια σημεια

Στείλε κι ένα email για να έχουν εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2144

  • ilpapacha

    1973

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/2/2022 στις 5:27 ΜΜ, Uberalles_gr είπε

Η γνώμη σας για αυτή;

Πήγα και στην είδα από κοντά στο Σάββατο.
Μια χαρά μου φάνηκε, στιβαρή κατασκευή, 4 μαντεμένιες σχάρες + 2 μαντεμένιες πλάκες και δώρο η κουκούλα.
1.85 σε μήκος και δεν κλείνουν τα πλαϊνα.
Από απόθεμα δεν υπάρχει θέμα μου είπε ο υπαλληλος εκεί, γιατί κάθε μέρα φέρνουν.

Αυτό που δεν μου άρεσε, θα προσπαθήσω να το περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ, είναι ότι στον κάδο που στάζουν τα λίπη, οι γωνίες είναι αρκετά μεγάλες σε μήκος

Ο υπάλληλος, μου είπε ότι πουλάει πιο πολύ η πιο μικρή με τους 3 καυστήρες (έχουν και 200 ευρώ διαφορά)
 

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, PCEXPERT2012 είπε

Μεμβράνη ψησίματος ποια προτείνετε? Είναι υγιεινή? 

Καμία, προτίμησε μαντεμένια πλάκα. Απέφυγε τις μεμβράνες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες θέλω τις απόψεις σας.

Θα κάνω αναβάθμιση στην ψησταριά μια από Leroy meelin που είχα την naterial με 4 καυστήρες και είμαι μεταξύ της  Weber Spirit II E310 GBS στα 640 ευρώ 

Και της Napoleon Freestyle 425 στα 700 ευρώ.Απο ότι είδα η weber έχει 6 λέβητες μέσα ενώ η Napoleon 4 και θεωρώ ότι θα κάνει ποιο ομοιόμορφο ψήσιμο.

Τι λέτε ποια από τις δύο;

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, axinak είπε

Παίδες θέλω τις απόψεις σας.

Θα κάνω αναβάθμιση στην ψησταριά μια από Leroy meelin που είχα την naterial με 4 καυστήρες και είμαι μεταξύ της  Weber Spirit II E310 GBS στα 640 ευρώ 

Και της Napoleon Freestyle 425 στα 700 ευρώ.Απο ότι είδα η weber έχει 6 λέβητες μέσα ενώ η Napoleon 4 και θεωρώ ότι θα κάνει ποιο ομοιόμορφο ψήσιμο.

Τι λέτε ποια από τις δύο;

Ευχαριστώ!!

Και εγώ ανάμεσα στις 2 είμαι, και σκέφτομαι και την Broil King Crown 410. Αν κάποιος μπορεί να μας διαφωτίσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dampant είπε

Και εγώ ανάμεσα στις 2 είμαι, και σκέφτομαι και την Broil King Crown 410. Αν κάποιος μπορεί να μας διαφωτίσει....

Βασικά 3 λέβητες έχει απλά είδα τα καλυπτρα και μπερδεύτηκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, axinak είπε

Παίδες θέλω τις απόψεις σας.

Θα κάνω αναβάθμιση στην ψησταριά μια από Leroy meelin που είχα την naterial με 4 καυστήρες και είμαι μεταξύ της  Weber Spirit II E310 GBS στα 640 ευρώ 

Και της Napoleon Freestyle 425 στα 700 ευρώ.Απο ότι είδα η weber έχει 6 λέβητες μέσα ενώ η Napoleon 4 και θεωρώ ότι θα κάνει ποιο ομοιόμορφο ψήσιμο.

Τι λέτε ποια από τις δύο;

Ευχαριστώ!!

Η Ναπόλεων στον Κώτσο έχει 30€ έκπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι ανάμεσα στην Napoleon Freestyle 425sb (760€) και την rogue 425sb στα 850€. Πιστεύετε ότι η rogue αξίζει τα συν 90€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι freestyle 425 έχει έναν καυστήρα παραπάνω, όπου σου δίνει μεγαλύτερη ευελιξία στο ψήσιμο, και αφαιρούμενο ταψί για ευκολότερο καθαρισμό.

 

2 ώρες πριν, vasalpa είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι ανάμεσα στην Napoleon Freestyle 425sb (760€) και την rogue 425sb στα 850€. Πιστεύετε ότι η rogue αξίζει τα συν 90€;

Η Rogue έχει πιο στιβαρή κατασκευή, μεγαλύτερη εγγύηση, ανοξείδωτα flavorizer bars. Προσωπικά, θα πήγαινα στη Rogue.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Οι freestyle 425 έχει έναν καυστήρα παραπάνω, όπου σου δίνει μεγαλύτερη ευελιξία στο ψήσιμο, και αφαιρούμενο ταψί για ευκολότερο καθαρισμό.

 

Η Rogue έχει πιο στιβαρή κατασκευή, μεγαλύτερη εγγύηση, ανοξείδωτα flavorizer bars. Προσωπικά, θα πήγαινα στη Rogue.

Σχετικά με την freestyle 425 και την weber στο τεστ έχει την  spirit 210 και όχι την 310, αλλά και παλι ο αριθμος των καυστήρων είναι μεγαλύτερος στην napoleon. Έχει όντως αφαιρουμενο ταψί? Γιατί δεν είδα να το λέει πουθενά εκτός αν κάνω λάθος, η weber έχει ταψάκι που μαζεύει τα λίπη.  

Επεξ/σία από dampant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, dampant είπε

Σχετικά με την freestyle 425 και την weber στο τεστ έχει την  spirit 210 και όχι την 310, αλλά και παλι ο αριθμος των καυστήρων είναι μεγαλύτερος στην napoleon. Έχει όντως αφαιρουμενο ταψί? Γιατί δεν είδα να το λέει πουθενά εκτός αν κάνω λάθος, η weber έχει ταψάκι που μαζεύει τα λίπη.  

Σωστά το βιντεάκι αναφέρει την freestyle 365 και την spirit 210. Η διαφορά με αυτές που κοιτάς, είναι το μέγεθος της επιφάνειας ψησίματος.

Μάλλον μπερδεύεις τον λιποσυλλέκτη με το αφαιρούμενο ταψί/πάτο. Είναι 2 διαφορετικά πράγματα. Ο λιποσυλλέκτης είναι σαν μπολάκι, όπου μαζεύει τα λίπη, ενώ το αφαιρούμενο ταψί είναι ουσιαστικά ο πάτος του κάδου, ο οποίος αφαιρείται για ευκολότερο καθάρισμα.

Δες κι ένα προηγούμενο ποστ

Το αφαιρούμενο ταψί είναι αυτό που είναι ακουμπισμένο στο πλαϊνό ράφι.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Οι freestyle 425 έχει έναν καυστήρα παραπάνω, όπου σου δίνει μεγαλύτερη ευελιξία στο ψήσιμο, και αφαιρούμενο ταψί για ευκολότερο καθαρισμό.

 

Η Rogue έχει πιο στιβαρή κατασκευή, μεγαλύτερη εγγύηση, ανοξείδωτα flavorizer bars. Προσωπικά, θα πήγαινα στη Rogue.

Η freestyle δεν έχει ανοξείδωτα flavorizer απλά με επένδυση πορσελάνης για πιο εύκολο καθάρισμα; Επίσης αρκετά θετικό το γεγονός ότι αφαιρείται ο κάδος του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολύ, πολυ σημαντικό να μπορείς να την καθαρίσεις πιο έυκολα, και έχει και αφαιρούμενο ταψάκι για τα λίπη.

Για πείτε μου την γνώμη σας και για αυτή

https://www.dimitriadis.gr/el/camping/eidi-mageirematos/psistaries-ygraeriou/campingaz-psistaria-ygraeriou-4-series-onyx-s_541317/?ref_tim=1645472787&ref_a=71287936&ref_b=1327335&utm_source=inbox&utm_medium=email&utm_campaign=bbq-sales-2022&utm_term=1327335_71287936

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vasalpa είπε

Η freestyle δεν έχει ανοξείδωτα flavorizer απλά με επένδυση πορσελάνης για πιο εύκολο καθάρισμα; Επίσης αρκετά θετικό το γεγονός ότι αφαιρείται ο κάδος του.

Αφαιρούμενο ταψί έχουν όλες οι Napoleon. Τα flavorizer bars της freestyle, όπως και της spirit, δεν είναι ανοξείδωτα, το αναφέρει και στο βιντεάκι.

https://napoleongrills.gr/freestyle/napoleon-freestyle-425-sb-graphite-f425sbpgt-gr-html.html

3 λεπτά πριν, dampant είπε

Ευχαριστω πολύ, πολυ σημαντικό να μπορείς να την καθαρίσεις πιο έυκολα, και έχει και αφαιρούμενο ταψάκι για τα λίπη.

Για πείτε μου την γνώμη σας και για αυτή

https://www.dimitriadis.gr/el/camping/eidi-mageirematos/psistaries-ygraeriou/campingaz-psistaria-ygraeriou-4-series-onyx-s_541317/?ref_tim=1645472787&ref_a=71287936&ref_b=1327335&utm_source=inbox&utm_medium=email&utm_campaign=bbq-sales-2022&utm_term=1327335_71287936

Υπερβολικά χαμηλό καπάκι (τουλάχιστον έτσι φαίνεται στην φωτό), όπου δεν βολεύει σε σούβλα ή να βάλεις να ψήσεις πχ ένα κοτόπουλο όρθιο. Η εγγύηση που δίνει είναι 5 έτη μόνο. Για campingaz έχουν αναφερθεί και ότι δεν ανεβάζει εύκολα θερμοκρασίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...