Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, έχει καταφέρει κανένας να bootάρει MacOsX x86 από usb σκληρό?

 

Προσωπικά όχι αλλά έχω δει κάμποσα threads για αυτό το πράγμα στο osx86project.org - ρίξε μια ματιά εκεί.

 

Επίσης...αξίζει να βάλω την 10.4.3 σε σχέση με την 10.4.1 που έχω δοκιμάσει?

 

Ναι καμία σχέση η μία με την άλλη, η 10.4.1 είναι η beta που είχε δωθεί στους developers. Η 10.4.3 είναι η πρώτη retail. Ακόμα καλύτερα να πας στην 10.4.6 που είναι η πιο πρόσφατη. Προσοχή με τα updates όχι με auto-update πρέπει να βρείτε patchαρισμένες εκδόσεις (τα system - τα άλλα για διάφορα προγράμματα είναι οκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παλι, σαν παλιος στον χωρο των υπολογιστων, θυμηθηκα κατι απο τα παλια που μοιαζει μαλλον με τη σημερινη κατασταση:

την αρχη της δεκαετιας του 90, που η apple είπε να κανει ενα ανοιγμα στον κοσμο των συμβατων, και εδωσε αδειες χρησης του λειτουργικου της σε κλωνους. Ολη η ιστορια κρατησε κανα-δυο τρια χρονια, και μετα ξαναπηρε πισω τις αδειες χρησης.

 

Τωρα, κανει κατι παρομοιο?

Ξαναδινει δυνατοτητα να τρεξει το λειτουργικο οχι μονο σε δικα της μηχανηματα.

 

Τι αλλαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά όχι αλλά έχω δει κάμποσα threads για αυτό το πράγμα στο osx86project.org - ρίξε μια ματιά εκεί.

 

 

 

Ναι καμία σχέση η μία με την άλλη' date=' η 10.4.1 είναι η beta που είχε δωθεί στους developers. Η 10.4.3 είναι η πρώτη retail. Ακόμα καλύτερα να πας στην 10.4.6 που είναι η πιο πρόσφατη. Προσοχή με τα updates όχι με auto-update πρέπει να βρείτε patchαρισμένες εκδόσεις (τα system - τα άλλα για διάφορα προγράμματα είναι οκ).[/quote']

Είχα κοιτάξει και εκεί πρώτα αλλά συνεχίζει να μην παίζει. Ίσως να φταίει το usb case.

 

πάντως και εγώ την 10.4.6 δεν μπόρεσα να την βρώ. Η 10.4.1 μπηκε με πολύ εύκολο τρόπο ενώ η 10.4.3 βλέπω ότι έχει λίγο διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος των desktop pc, εχει δοκιμασει κανεις να εγκαταστησει το mac os x σε laptop που δεν ειναι mac? Εγκαθισταται κανονικά ή είναι όνειρο θερινής νυκτός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος των desktop pc, εχει δοκιμασει κανεις να εγκαταστησει το mac os x σε laptop που δεν ειναι mac? Εγκαθισταται κανονικά ή είναι όνειρο θερινής νυκτός;

 

 

http://www.osx86project.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι απλή..

 

Συμβατότητες για :

 

10.4.6

10.4.5

10.4.4

10.4.3

 

Στα επώνυμα..

 

Πηγή: http://www.osx86project.org/

 

 

mjmj Κάνε ένα search πριν ρωτήσεις..

 

 

Φιλικά,

 

WorldCitizeN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

worldcitizen ευχαριστω.

Βλεπω οτι η κατασταση ειναι 'ναι μεν αλλα...'.

Υποστηριζονται τα laptops αυτα, αλλα σε καθε λαπτοπ καποια εξαρτηματα δεν λειτουργουν σωστα. Πχ. αν δεν εχω modem την εβαψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχει κανείς αυτό macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.iso?

Εχω να Vaio που λέει οτι κάνει, αλλά πότε να κατέβει.

Ελπίζω να μην παραβιάζω κάποιους κανόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...