Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ....δεν εχω διαβασει ολο το thread και ειμαι σχετικα καινουργιος με την σειρα (σε 10 μερες αρχισα και εφτασα μεχρι και το χθεσινο επεισοδιο) αλλα πραγματικα αυτη την κορη την μισω!!!!!!

Πρεπει ΕΥΚΟΛΑ να ειναι ο αντιπαθεστερος χαρακτηρας σε σειρα ever!!!!

Κανει την κορη του Hank Moody να μοιαζει κουκλα και με χαρισματικο χαρακτηρα!!!!!!!

Η φατσα της και οι γκριματσες της γελοιες!!

Την μια μπαινει στην αποθηκη απροειδοποιητα!!!Την αλλη θελει να μπει στο δωματιο ενω αλλαζει ο αλλος!!Την τριτη παει και ξερναει οτι μυστικο ξερει!!!

Δηλ ημαρτον!!!Καποιος να την φορεσει ενα γιλεκακι παραγεμισμενο με c4 και να το ανατιναξει το μαλακισμενο!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο παει και καλύτερα η σειρά ... Αρχίζει να απειλεί ( στο μυαλό μου και το γούστο μου ) το bb !

 

Sent from my iPhone using Insomnia

μπα ουτε καν διοτι ειναι δυσκολο να δεθεις με καποιον χαρακτηρα 

κι εγω την θεωρω τοπ αλλα οποιος και να πεθανει δεν θα με πειραξει

ενω στο bad ,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ....δεν εχω διαβασει ολο το thread και ειμαι σχετικα καινουργιος με την σειρα (σε 10 μερες αρχισα και εφτασα μεχρι και το χθεσινο επεισοδιο) αλλα πραγματικα αυτη την κορη την μισω!!!!!!

Πρεπει ΕΥΚΟΛΑ να ειναι ο αντιπαθεστερος χαρακτηρας σε σειρα ever!!!!

Κανει την κορη του Hank Moody να μοιαζει κουκλα και με χαρισματικο χαρακτηρα!!!!!!!

Η φατσα της και οι γκριματσες της γελοιες!!

Την μια μπαινει στην αποθηκη απροειδοποιητα!!!Την αλλη θελει να μπει στο δωματιο ενω αλλαζει ο αλλος!!Την τριτη παει και ξερναει οτι μυστικο ξερει!!!

Δηλ ημαρτον!!!Καποιος να την φορεσει ενα γιλεκακι παραγεμισμενο με c4 και να το ανατιναξει το μαλακισμενο!!!!

Αμην.

 

Ο δε γιος, δεν υπαρχει...κυριολεκτικα οχι με την καλη εννοια. Χαμστερ να ειχαν θα ειχε πιο εντονη παρουσια και προσωπικοτητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να μαντέψω; Μετροσέξουαλ τινέιτζερ πράκτορες, ίσως και spinoff εκείνης της άθλιας ταινίας με κάτι μωρά/πιτσιρίκια υπερκατασκόπους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμην.

 

Ο δε γιος, δεν υπαρχει...κυριολεκτικα οχι με την καλη εννοια. Χαμστερ να ειχαν θα ειχε πιο εντονη παρουσια και προσωπικοτητα.

α χαχαχαχαχα ναι το παληκαράκι είναι κομπάρσος αλλά το σενάριο βλέπεις..

Η δε κόρη στην προηγούμενη season μιλούσε λές και ηταν έτοιμη να τα τινάξει.. αφου μου δημιουργούσε άγχος κάθε φορά που άνοιγε το στόμα της,,Δεν ειναι κακή για το ρόλο που της έχουν αναθέσει ωστόσο..

 

Ο Brody έπαιξε τον πρέζακα εξαιρετικά αφου με έψησε τόσο πολύ που μέχρι και την βρώμα του μύρισα μέσα στο δωμάτιο..

Η ξανθιά πάει για oscar.. 

μαζί με το BB νομίζω επάξια μια απο τις καλύτερες σειρές .. το κάθε επεισόδιο είναι χορταστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα λεφτα ειναι οι ξινές γκριματσες του Σαουλ!

Σε αυτο τον κυκλο παντως τον θεωρω πρωταγωνιστη, καθως το σεναριο και η σκηνοθεσια εριξε πολυ βαρος πανω του, σε σχεση με τους προηγουμενους κυκλους. Σαουλ, ο μέγας σκακιστής!

 

 

PS: έχει ενα μαγικο κουμπακι στο πληκτρολογιο, που τρεχει μπροστα τον bsplayer. Καθε φορα που άλλαζε η σκηνη και πηγαινε στην <κόρη> το προσπερνούσα και ετσι δεν εχω δει τπτ απο το στορι της (δεν εχω ιδεα τι συνεβη) στο φετινο κυκλο. Εξαλλου, τι θεση εχει το στορι της σε μια κατασκοπικη σειρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε λυσσάξει πια με την κόρη, την μάνα κλπ. Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να αντιληφθείτε ότι το ζουμί δεν είναι μόνο τα μπαμ, μπουμ παιχνίδια των υπηρεσιών, ούτε καν μόνο η -εν μέρη- απομυθοποίηση του αντιήρωα ή του τρομοκράτη αλλά και ο τραγικός αντίκτυπος που έχουν οι πράξεις τους στους ανθρώπους που πλαισιώνουν τη ζωή τους και πως τους επηρρεάζει? Ακου εκεί "τι θέση έχει το στόρυ της". Σε τέτοια θεματολογία μια χαρά ισότιμη θέση έχει το στόρυ της οικογένειας και πάλι καλά που το προβάλουν στο βαθμό που το κάνουν. Αν εσύ την βλέπεις ως καθολικά "κατασκοπευτική" ποπ κορν σειρά, think again.

Επεξ/σία από scullyist
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μένα δεν μου αρέσει η ιστορία του Μπροντέικου η σειρά αυτο-χαρακτηρίζεται ως "Δράμα", που σημαίνει φυσικά ότι τονίζουν ιδιαίτερα τις επιπτώσεις των διαφόρων γεγονότων στην ψυχολογία των πρωταγωνιστών κτλ. Όντως υπάρχει και άλλη διάσταση πέρα απο το μπαμ-μπουμ της υπόθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία επεισόδια δυνατά και οι ερμηνείες εξαιρετικές.

Έχω δυο απορίες όμως:

 

 

1. Τόσο γρήγορα φτάνει κάποιος χρήστης στην κατάσταση του Μπρόντυ μετά από μόνο καμιά 20αρια μέρες αποτοξίνωσης (κι ας χρησιμοποίησαν "ibogaine", την οποία δεν την έχω ακούσει ποτέ); Οι πρώτες σοκαριστικές αντιδράσεις μού φάνηκαν πολύ ρεαλιστικές αλλά η αλλαγή πιστεύω ότι ήταν πολύ απότομη. Αυτά τα λέω χωρίς να έχω την παραμικρή επαφή με τα ναρκωτικά, δεν έχω καν γνωστό να κάνει χρήση.

2. Το μωρό της Κάρι είναι 10000% του Μπρόντυ; Η γιατρός είπε ότι περίπου 3 μηνών (13 βδομάδων συγκεκριμένα) και έχουν περάσει πάνω από 3 μήνες απ' τον βομβαριδισμό στη CIA (12/12 έγινε ο βομβαρδισμός και στο 6ο επεισόδιο, που την είχε πιάσει ο Τζαβάντι, είπαν ότι είναι Μάρτιος). Οπότε αν είναι του Μπρόντυ, πρέπει να έμεινε έγκυος ελάχιστα πριν τον βομβαρδισμό.

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω αν η εγκυμοσύνη μπήκε στο σενάριο ώστε ενδεχομένως να πάει πίσω την Κάρι στη δουλειά της ή για να έχουν συναισθηματικά μπλεξίματα με τον Μπρόντυ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε λυσσάξει πια με την κόρη, την μάνα κλπ. Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να αντιληφθείτε ότι το ζουμί δεν είναι μόνο τα μπαμ, μπουμ παιχνίδια των υπηρεσιών, ούτε καν μόνο η -εν μέρη- απομυθοποίηση του αντιήρωα ή του τρομοκράτη αλλά και ο τραγικός αντίκτυπος που έχουν οι πράξεις τους στους ανθρώπους που πλαισιώνουν τη ζωή τους και πως τους επηρρεάζει? Ακου εκεί "τι θέση έχει το στόρυ της". Σε τέτοια θεματολογία μια χαρά ισότιμη θέση έχει το στόρυ της οικογένειας και πάλι καλά που το προβάλουν στο βαθμό που το κάνουν. Αν εσύ την βλέπεις ως καθολικά "κατασκοπευτική" ποπ κορν σειρά, think again.

Ποιος βλεπει το Homeland για "μπαμ-μπουμ"; Δε νομιζω πολλοι...

 

Φυσικα και χρειαζεται το δραμα, απλα θεωρω οτι απετυχε σε αυτο τον τομεα, δε το στηριξαν αρκετα σεναριακα στο βαθμο και στην ποιοτητα που εχει το υπολοιπο κομματι.

 

6 για το οικογενειακο δραμα και 8 για την υπολοιπη σειρα για να το θεσω καπως χοντροκομμενα.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία επεισόδια δυνατά και οι ερμηνείες εξαιρετικές.

Έχω δυο απορίες όμως:

 

 

1. Τόσο γρήγορα φτάνει κάποιος χρήστης στην κατάσταση του Μπρόντυ μετά από μόνο καμιά 20αρια μέρες αποτοξίνωσης (κι ας χρησιμοποίησαν "ibogaine", την οποία δεν την έχω ακούσει ποτέ); Οι πρώτες σοκαριστικές αντιδράσεις μού φάνηκαν πολύ ρεαλιστικές αλλά η αλλαγή πιστεύω ότι ήταν πολύ απότομη. Αυτά τα λέω χωρίς να έχω την παραμικρή επαφή με τα ναρκωτικά, δεν έχω καν γνωστό να κάνει χρήση.

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν φτάνει στην κατάσταση (φαντάζομαι εννοείς σωματική και ψυχολογική/διανοητική) του Brody τόσο γρήγορα, αλλά για τον οργανισμό η σωματική απεξάρτηση διαρκεί κάποιες ημέρες, 5 έως 7. Η ψυχολογική τώρα μπορεί να διαρκέσει παραπάνω και σίγουρα εξαρτάται από τον άνθρωπο, αλλά για έναν πρώην πεζοναύτη με συγκεκριμένο οbjective, φαντάζομαι 20 ημέρες είναι αρκετές.

 

Και εμένα μου φάνηκε απότομο πάντως, hell εδώ μου πήρε ένα μήνα+ να απεξαρτητοποιηθώ από την καφεϊνη :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι αν και αρχικα ελεγα να κανουμε υπομονη δεν βρισκω τον λογο υπαρξης της 3ης σεζον οπως εξελιχθηκε. Ειλικρινα το ολο στορυ μου ειναι τελειως αδιαφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, είναι από τις λίγες σειρές που υπάρχει πραγματική εξέλιξη σε όλα τα επίπεδα ανά σεζόν. Ο 2ος κύκλος ήταν διαφορετικός από τον 1ο και ο 3ος διαφορετικός από το 2ο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti λετε ρε παιδιά , ο Μπρόντι πάει στο Ιράν για άσυλο , με άλλους σκοπους...

Φυσικά και έχει ακόμα πολύ ψωμί η ιστορία...

 

Τι δεν σας αρέσει ας πουμε?

Η ρεαλιστικότητα? Οι συγκλονιστικές ερμηνίες?

Οι "παραγκες" που παίζουνε?

 

Αντε δειτε Game of Thrones τοτε , να ζειτε σε φανταστικους κόσμους , γιατί το Homeland

κινείται στον πραγματικό κόσμο με πραγματικά γεγονότα ,

και διπλωματικά - τρομοκρατικά - κατασκοπευτικά γεγονότα , που εκτυλίσσονται....

 

Ξεκολλήστε με την μαλάκω την μικρή , ναι ΟΚ , είναι γτπ , δεν είναι όμως αυτή

η υπόθεση , απλά fillαρει την γενικότερη υποθεση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...