Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει το φινάλε ήταν όντως τραγικό αλλά η σεζόν γενικά για μένα τουλάχιστον ήταν πάρα πολύ καλή γενικά και τις βάζω ένα μεγάλο + !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σεζόν προφανώς δεν ήταν καλή αν αναλογιστεί κανείς ότι απλά δεν τελείωσε.

 

Είχε κάποια καλά επισοδεια, 1-2 WTF στιγμές και μετά το τίποτα. Δηλαδή ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής της σεζον; Τι έδωσε τελικά στο Homeland;

 

Τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνω. Πιστευω οτι τα καταφεραν αρκετα καλα στη μετα brody εποχη κατι που δεν ηταν και ευκολο. Ολη η σαιζον πηγε καλα, για εμενα ηταν η δευτερη καλυτερη, απλα τα σκατωσαν με το τελος. Αν μη τι αλλο καταφεραν να την αναστησουν. 

Και ενταξει ρε παιδια δεν μπορει να εχει επεισοδια σαν το 8/9 συνεχως, ποια σειρα το κανει αυτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποιο ήταν το νόημα αυτού του κυκλου; Τι ακριβώς έδωσε στη σειρά;

 

Θα συμφωνήσω ότι είχε κάποια καλά επισοδεια αλλά μέχρι εκεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της εδωσε λογο υπαρξης για την μετα brody εποχη. Ενα καινουργιο μερος επιχειρησεων (πακισταν), ενα καινουργιο "κακο", μια διαφορετικη carrie και ενα νεο πρωταγωνιστη quinn. Καλα τα πηγαν απλα το τελος εκαναν μεγαλη προσπαθεια να το κανουν τοσο κακο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετική Κάρι δεν νομίζω ;)

 

Όσο για Κουίν είμαι κι εγώ σ αυτούς που θέλουν να μεγαλώσει ο ρόλος του, αλλά αν είναι να τον κάνουν

μουνόδουλο

να μου λείπει.

 

Για τα υπόλοιπα  συμφωνώ, έχει αλλάξει όλο το σκηνικό και i approve 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια όλα αυτά λίγη σχέση έχουν με το Homeland όπως το ξερουμε το οποίο είχε να κάνει με την εσωτερική τρομοκρατία που αποτελεί ένα πάρα πολύ ισχυρό ταμπού.

 

 

Αντίθετα πήγαμε στα κλασσικά με τους κακούς Ταλιμπαν, το κακό Πακιστάν κτλ.

 

Και τις 2 φορές που είχαν το Χακανι στο χέρι δεν τον σκότωσαν μια γιατί η Κάρυ λυπήθηκε τον Σαούλ και την άλλη επειδή ο Κουιν λυπήθηκε την Κάρυ που λυπήθηκε τον κοσμο. Α και η Καρυ δεν το πυροβολησε επειδή την πρόλαβε ο Πακιστανός που της έδειξε τον Νταρ Ανταλ που ενώ φάγαμε έναν κύκλο να ψάχνουμε τον Χακανι αυτός τον βρήκε χαλαρα και πήγανε και βολτούλα μαζι!

 

Και στο τέλος αντί να έχουμε κλιμάκωση εκατσαν όλοι και τα πίνανε, έφερε και ο άλλος τα λαζάνια και όλα καλα.

 

Α είδαμε και την μανα της Καρυ, φιληθηκαν και με τον Κουιν, κλαψ κλουψ μια μαλακια και μιση!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνω. Πιστευω οτι τα καταφεραν αρκετα καλα στη μετα brody εποχη κατι που δεν ηταν και ευκολο. Ολη η σαιζον πηγε καλα, για εμενα ηταν η δευτερη καλυτερη, απλα τα σκατωσαν με το τελος. Αν μη τι αλλο καταφεραν να την αναστησουν. 

Και ενταξει ρε παιδια δεν μπορει να εχει επεισοδια σαν το 8/9 συνεχως, ποια σειρα το κανει αυτο;

Για εμένα δεν είχε καλά επεισόδια, είχε καλά cliffhanger χωρίς αντίκρυσμα. Κι αν θέλετε τα βάζουμε κάτω ένα ένα.

Ας μην πω ποια σειρά το κάνει γιατί θα ξημερώσουμε, να σου πω τι μου θύμισε όμως αυτή η ιστορία του "δεν έχω πλοτ-πετάω cliffhanger και wtf κι ο,τι κάτσει. Heroes. To ίδιο πράγμα ακριβώς έκαναν, μια ώρα grinding για να δείξουν μια wtf σκηνή στο τέλος να πάμε στο επόμενο και να περιμένουμε το μεθεπόμενο. Προσωπικά του χρόνου δεν βλέπω άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H sezon μια χαρουλα ήτανε , τα σπασε , μπορουσε να ήτανε φυσικα και καλυτερη , αλλα ήτανε μια πολυ καλή , δυνατή σεζόν.

 

Ήτανε πολή καλύτερη των προσδοκιών μου , και αυτό με ευχαρίστησε. δυστυχώς τελείωσε σαν το Μπεβερλυ Χιλς.

 

Στο τελος περίμενα να πεταχτει ο Μπραντον με πλακατ και να φωνάζει :" Dona Martin's Graduates , Dona Martin's Graduates !!"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...