Προς το περιεχόμενο

AMD FX / Bulldozer - γενική συζήτηση


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 648
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το προβλημα το δημιουργει το mobo μου.Χρειαζεται bios update ωστε να μου δωσει την επιλογη να κανω disable το apr mode.Ομως επειδη ειναι σε beta μου δημιουργει προβληματα που δεν ειχα ολο περιεργως.Ενα προχειρο cinebench που ετρεξα στα 4ghz εδωσε 6,51 οπου και ειναι αποδεκτο..χμμμμ gigabyte και την εχω σε εκτιμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κιόλας αλλά εγώ έχω επεξεργαστή amd phenom II 3.30 ghz Τετραπύρηνο και από προγράμματα είναι αέρας , όσο για παιχνίδια παίζω ότι πιο νέο και απαιτητικό κυκλοφορεί σε 1920χ1080 ανάλυση και full ποιότητα ! με πολλά fps

Με λίγα λόγια δεν χρειάζομαι κάτι καλύτερο γιατί έχω ήδη τις καλύτερες επιδόσεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις καλύτερες όχι, καλές ναι...

Για τα χρήματα που έδωσα έχω τις καλύτερες αν με τα ίδια χρήματα αγόραζα intel επεξεργαστή θα είχα πολύ χειρότερες επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα χρήματα που έδωσα έχω τις καλύτερες αν με τα ίδια χρήματα αγόραζα intel επεξεργαστή θα είχα πολύ χειρότερες επιδόσεις.

 

Ο επεξεργαστής σου είναι αυτός? http://www.skroutz.gr/s/295425/AMD-Phenom-II-X6-1100T.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος είναι αυτός ή κάποιος παρόμοιος.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.559622

 

Τον αγόρασα σαν διπύρηνο και του ενεργοποίησα τους δυο άλλους πυρήνες μέσω bios !

Λειτουργεί μια χαρά, τον έχω τεστάρει σε σκληροπυρηνικά παιχνίδια με full ανάλυση, και σε εφαρμογές επεξεργασίας και μετατροπής βίντεο και πραγματικά δεν θέλω καν κάτι καλύτερο από αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τεστ με 141 άτομα τα οποία έπαιξαν Battlefield 3 σε δύο μηχανήματα με τη 7970, το μηχάνημα Α είχε μέσα τον i7-2700 ενώ το Β τον 8150 είχε τα εξής αποτελέσματα.

 

• Το 51,77% είπε πως το μηχάνημα Β (AMD - 8150) έπαιζε καλύτερα

 

• Το 28,36% είπε ότι το Α ήταν καλύτερο (INTEL - 2700)

 

• Το υπόλοιπο 19.8% είπε πως δεν είδε διαφορά.

 

Επεξήγηση τα δύο μηχανήματα ήταν πανομοιότυπα σε περιφερειακά και σε κουτί κανείς δεν ήξερε τι έχουν μέσα από hardware, αυτή η μεθοδολογία λέγεται τυφλό τεστ.

 

Το «τυφλό τεστ» είναι από τις πλέον αναγνωρισμένες επιστημονικές μεθοδολογίες σήμερα.

 

«Blind Test Shows AMD Machines Run Better Than Intel's

http://news.softpedia.com/news/Blind-Test-Shows-AMD-Machines-Run-Better-than-Intel-s-248202.shtml

Radeon HD 7970 graphics

28 'no difference votes

73 people felt that System B (AMD FX-8150) ran better.

40 votes for the Intel rig (i7-2700) got «

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειχε ενδιαφερον να εβαζαν τον FX 8120 με το ιδιο τεστ ή ακομα καλυτερα 8150 με 8120

 

εκει θα βλεπαμε τα αποτελεσματα για να δουμε τι bias υπαρχει

 

δηλαδη ιδιο ακριβως setup απλα με αλλες cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...