Προς το περιεχόμενο

AMD FX / Bulldozer - γενική συζήτηση


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί είναι αληθινοί 10 πύρηνοι επεξεργαστές όχι σαν της AMD B)

 

Την επόμενη φορά που θα αναβαθμίσω τον υπολογιστή θα σκεφτώ σοβαρά αν θα μείνω πάλι στην AMD πλατφόρμα.

 

Δείτε τον 10πύρηνο Ivy Bridge-EP Engineering Sample :wub:

 

Σε δύο μήνες περίπου η κυκλοφορία του. Θα δούμε και τα benchmarks όταν θα βγούνε με το καλό για να πάρουμε και μία γενικότερη ιδέα.

 

Σε τι τιμές άραγε θα κυμαίνονται αυτοί οι επεξεργαστές?

 

 

Φλερτάρεις με το ban και εσύ σαν τον Far Cry, :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 648
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φλερτάρεις με το ban και εσύ σαν τον Far Cry, :rolleyes: :rolleyes:

 

Μπα δεν το νομιζω.το παλικαρι πουλαει το hafx amd edition εδω μεσα στο φορουμ.οποτε απογοητευμενο fanboy της AMD θα τον ελεγα.

Cooler Master HAF 932 AMD Limited Edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fanboy AMD είμαι, παλιότερα όμως ήμουνα με την Intel, φόραγα σύστημα intel (επεξεργαστή, μητρική) και μάλιστα για αρκετά χρόνια :mellow:

 

 

Γενικά πάω με τον καλύτερο, δεν έχω λεφτά για πέταμα, αλλά ούτε και θα κάτσω να κλαίγομαι γιατί η AMD δεν τα πηγαίνει καλά με τις επιδόσεις της. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν σε Low end συστηματάκι με AMD A4 3400 και 4GB ram να "κολλάει" σε Photoshop CS5;

Μόνο σε άνοιξε κλείσε φωτό και απλές διορθώσεις,ούτε φίλτρα ούτε τπτ.

 

Περίεργο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποκλείεται.. έχω τρέξει photoshop σε πολύ πιο αδύναμα pc.. Είναι laptop; μήπως έχει βάλει κανένα πρόγραμμα μπαταρίας "εξοικονόμηση ενέργειας" και περιορίζει τον επεξεργαστή;

 

Γενικά πάω με τον καλύτερο

 

άρα έχεις λεφτά για πέταμα... :)

 

 

 

 

 

 

εξαιρείται η περίπτωση να εξαρτάται η απόδοση της δουλειάς σου από τον υπολογιστή σου

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν σε Low end συστηματάκι με AMD A4 3400 και 4GB ram να "κολλάει" σε Photoshop CS5;

Μόνο σε άνοιξε κλείσε φωτό και απλές διορθώσεις,ούτε φίλτρα ούτε τπτ.

 

Περίεργο μου φαίνεται.

Υπάρχει γενικά θεματάκι με το CS5, googlαρε λίγο και ψάξε σχετικά θέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα , σε εναν Liano A4 3400 πριν 2 μερες μπηκα στο bios της μητρικής και του ανεβασα την RAM στην ενσωματωμένη κάρτα γραφικών απο 512mb σε 1024mb , και σημερα μου εβγαλε 5-6 οριζοντιες γραμμες στην οθονη (μου το εκανε κανα 2 φορες)..υπαρχει περιπτωση να προξενησε βλαβη στoν cpu που ανεβασα την ram;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα αυτόν τον καιρό να έκανα μία αναβάθμιση σε μητρική και να φορέσω 990fx chipset, λες να περιμένω λίγο? Αφού οι επεξεργαστές οι καινούριοι δεν ήρθανε ακόμα, πιστεύω δεν έχει νόημα αλλαγή μητρικής από τώρα.

 

Το 1090fx chipset θα παίζει standard τους piledrivers? Ή θα έχουμε πάλι τίποτα αλλαγές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλο το Μαιο θα ανακοινωθει το 1090FX...

 

Οσον αφορα τους PD με το που θα βγουν οι trinity απλως θα ξερουμε που περιπου θα ειναι οι PD...

Φανταζομαι ο X4 4320 PD θα ειναι 10% καλυτερος απο τον τρινιτυ αρα θα ξερουμε και για τα 8 core..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νέες σειρές Bulldozer ανακοίνωσε η AMD

 

 

Μάλλον αυτό το κάνει η AMD για να ανακόψει λίγο τη φόρα των Intel Sandy Bridge :ph34r:

 

Σε λίγο καιρό οι μπουλντόζες θα κάνουν σκόνη την intel, και οι intelάκιδες θα τρέχουν πάλι και θα πληρώνουν ένα κάρο λεφτά για να πάρουν τις καινούριες cpu που θα βγάλει πάλι.

 

Μία φορά πήρα intel, δεν την ξαναπατάω. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...