Προς το περιεχόμενο

To Asus Transformer 2 και η εποχή των τετραπύρηνων tablets πλησιάζει (ενημέρωση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν κρατήσουν την αυτονομία στις 10 ώρες, και την εκπομπή Θερμότητας χαμηλά και χωρίς ανεμηστιράκι, τότε ας βγάλουν και 50-πύρινους..

 

Και την τιμή στα <200€ για να με ενδιαφέρει έστω και λιγο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δε μου κολλάει εδώ.

 

όπως είχα διαβάσει σε παρουσίαση του tegra 3, ο 5ος πυρήνας θα δουλεύει μόνο σε απλές λειτουργίες όπως φωτογραφίες, κλήσεις και sms (λέω εγώ τώρα) και άλλα τέτοια. για browsing θα χρησιμοποιούνται οι 2 πύρινες ενώ για games οι 4. αυτό με τον 5ο πυρίνα θα γίνεται για καλύτερη διαχείριση ρεύματος. φοβερή ιδέα!

 

edit: με πρόλαβε ο kirileman

 

 

 

αν κρατήσουν την αυτονομία στις 10 ώρες, και την εκπομπή Θερμότητας χαμηλά και χωρίς ανεμηστιράκι, τότε ας βγάλουν και 50-πύρινους..

 

Και την τιμή στα <200€ για να με ενδιαφέρει έστω και λιγο ;)

 

πως το θες? καλοψημένο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορητη δυναμη αλλα νομιζω οτι με τετοιες τιμες αγοραζεις 2 φορητους και καθαριζεις στο σπιτι και στο γραφειο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτόμουν να περιμενω μέχρι να το πάρω αλλα δεν αντεξα και πηρα τελικα το transformer 1 στα 305 ευρώ καινουργιο :mrgreen:

το ipad δεν βολευε το άτιμο.αυτό παίρνει και usb το cosmote internet on the go και τελειωνω

 

 

Ελπιζω να μην σε πασαραν κανενα μουφα γιατι ασχετο που η τιμη αυτη δεν υπαρχει δεν γινεται να αγοραζεις ενα μηχανημα και να μην ξερεις οτι δεν εχει usb..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αρχίζει και ξεφεύγει η φάση με τις ταμπλέτες.

Μέχρι κι εγώ που δε με συγκινούν έχω αρχίσει να σκέφτομαι να δώσω το λάπτοπ της δουλειάς για κάτι τέτοιο που θα έχει docking station.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην σε πασαραν κανενα μουφα γιατι ασχετο που η τιμη αυτη δεν υπαρχει δεν γινεται να αγοραζεις ενα μηχανημα και να μην ξερεις οτι δεν εχει usb..

 

όντως είμαι αρκετά άσχετος... :rolleyes:

 

http://shop.asus.co.uk/shop/gb/en-GB/Home/1-Products/1500-ASUS-Collection/1737-Eee-Pad-Transformer-TF101-Accessories/90-XB2UOKEX00020-ASUS-Eee-Pad-External-USB-Adapter.aspx

 

 

βρε παιδιά νομίζεται πήρα κάτι χωρίς να ξέρω τι και ακριβως κάνει;

πήρα μάλιστα και την έκδοση Serial # B70KAS026641 Που ενώ ειναι παραγωγή σεπτεμβρίου ,που γίνεται root κανονικά!ενω αυτα που ειναι απο b70kas15 και πάνω δεν γινεται!

 

το αγόρασα απο το αμερικάνικο ebay στα 405 δολλάρια με τα μεταφορικά.

usps priority mail,ανοιγμένο κουτι,gift και 70 δολλάρια value.

την αλλη βδομάδα θα είναι εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως είμαι αρκετά άσχετος... :rolleyes:

 

http://shop.asus.co.uk/shop/gb/en-GB/Home/1-Products/1500-ASUS-Collection/1737-Eee-Pad-Transformer-TF101-Accessories/90-XB2UOKEX00020-ASUS-Eee-Pad-External-USB-Adapter.aspx

 

 

βρε παιδιά νομίζεται πήρα κάτι χωρίς να ξέρω τι και ακριβως κάνει;

πήρα μάλιστα και την έκδοση Serial # B70KAS026641 Που ενώ ειναι παραγωγή σεπτεμβρίου ,που γίνεται root κανονικά!ενω αυτα που ειναι απο b70kas15 και πάνω δεν γινεται!

 

το αγόρασα απο το αμερικάνικο ebay στα 405 δολλάρια με τα μεταφορικά.

usps priority mail,ανοιγμένο κουτι,gift και 70 δολλάρια value.

την αλλη βδομάδα θα είναι εδω.

 

Οκ την στιγμη που δεν το γραφεις δεν μπορουμε να φανταστουμε εμεις οτι πηρες ανταπτορα και οτι αυτη η τιμη ειναι απο αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ την στιγμη που δεν το γραφεις δεν μπορουμε να φανταστουμε εμεις οτι πηρες ανταπτορα και οτι αυτη η τιμη ειναι απο αμερικη.

 

 

εντάξει αφου δεν το γράφω τότε στο πρώτο μυνημα , διαφωτίστε με εσεις οτι εχει ανταπτορα για να βαζω το stick μου :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Αμερική καλές περιπτώσεις είναι το Nook Color που κυκλοφορεί εδώ και καιρό, και τα Kobo Vox και Kindle Fire που θα κυκλοφορήσουν σύντομα. Τιμές στα 200 δολάρια τα δύο τελευταία ενώ το πρώτο που τώρα κάνει 240 αν θυμάμαι καλά σύντομα θα πέσει. Φυσικά root & custom roms και για εγγύηση δύσκολα λόγο του Ατλαντικού που μας χωρίζει αλλά μαζί με τα μεταφορικά η τιμή είναι κάτω από τα 200 ευρώ. Και εγώ παρήγγειλα το Nook Color από Αμερική στις 160 λίρες Αγγλίας όλα μαζί, καινούριο και σφραγισμένο και το περιμένω από στιγμή σε στιγμή στη θύρα μου.

 

Δηλαδή αν το ψάξει λίγο κανείς βρίσκει φθηνά και καλά tablet και η κατάσταση από δω και πέρα θα καλυτερεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πήρα μάλιστα και την έκδοση Serial # B70KAS026641 Που ενώ ειναι παραγωγή σεπτεμβρίου ,που γίνεται root κανονικά!ενω αυτα που ειναι απο b70kas15 και πάνω δεν γινεται!

 

 

εμενα που ειναι B80...(μπλα μπλα) δηλαδη δε γινεται να το ρουταρω?

 

Έχει αρχίζει και ξεφεύγει η φάση με τις ταμπλέτες.

Μέχρι κι εγώ που δε με συγκινούν έχω αρχίσει να σκέφτομαι να δώσω το λάπτοπ της δουλειάς για κάτι τέτοιο που θα έχει docking station.

δε νομιζω οτι ειναι ακομα σε θεση να αντικαταστησουν πληρως ενα λαπτοπ , εχουν καποια σημαντικα θετικα βεβαια οπως τη γιγαντια αυτονομια σε σχεση με ενα λαπτοπ και την πιο ευκολη μεταφορα , αλλα εχουν αρκετο δρομο ακομα

 

για browsing και multimedia παντως ειναι αρκετα προτιμοτερα σαν λυσεις , αλλα για δουλεια οχι ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο φαινεταιΞερουμε κυκλοφορια...& πανω κατω τιμη?

 

η παρουσίασή του θα γίνει επίσημα σε 2.5 εβδομάδες, ονομάζεται Transformer Prime και έχει πάχος 8.3 χιλιοστά, δηλαδή περίπου όσο ένας bic στυλός. Τιμή άγνωστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...