Προς το περιεχόμενο

Ζούμε το τέλος του ευρω;


μαφαλντα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκόρπιες δικες μου σκέψεις.

 

Και για να μείνουμε στο euro θα πρέπει είτε να κάνει απολύσεις δημοσιων υπαλληλων η κυβέρνηση είτε να βρει νέους τρόπους ώστε να γαμήσει ξανά χωρίς σάλιο εννοείται πάλι όσους δουλεύουν.Τώρα μαθαίνω ότι οι τρεις δεσμεύτηκαν ότι δεν θα γίνουν απολύσεις στο δημόσιο τομέα.Xm.

 

Ξέρω οτι δεν θα σου αρέσουν οι απόψεις μου, μιας και σε πολλούς δεν αρέσουν δεδομένου οτι αντί για ορθολογική σκέψη, βάζουν μπροστά το συναίσθημα της αδικίας, αλλα αυτή τη στιγμή όπως έχουν φτιαξει το οικονομικό κύκλωμα στην Ελλαδα, δεν σε συμφέρει ΚΑΜΜΙΑ απόλυση, σε ΚΑΝΕΝΑΝ τομέα είτε αυτή ειναι δίκαια είτε άδικη. Προσπάθησε να το καταλάβεις αυτο.

 

Εκτός βέβαια αν έχεις αποφασίσει οτι θα θυσιαστείς για τις μελλοντικές γενναίες, επομένως δέχεσαι να μην έχεις να φας για ένα μεγάλο διάστημα, ώστε ΚΑΠΟΤΕ να έχει εξορθολογιστεί το σύστημα.

Οι απολύσεις κάποιων = ο θανατος τους και μαζί ο θάνατος των υπολοίπων.

 

Εγω στον ιδιωτικό τομέα δουλεύω και βλέπω το αποτέλεσμα των απολύσεων στους πελάτες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η τελευταία νότα αισιοδοξίας απο που προκύπτει;

 

Υ.Γ.

Αναφερόμουν στο σχόλιο του capten

Σε περίοδο κρίσης θα μείνουμε στο ευρώ διότι το κόστος μιας εξόδου της Ελλάδας μάλλον θα είναι πολύ μεγάλο αν και ακόμα δεν μπορεί να εκτιμηθεί.Βεβαια ότι και να γίνει εμείς πρέπει να δουλεuουμε διότι δεν γίνεται διαφορετικά.Πρέπει επιτέλους να αλλάξουμε φιλοσοφία και νοοτροπία.

 

Προς τον χρηστη opera σχετικά με τους πυροσβέστες επειδή είναι λίγο πολυσύνθετο εγώ πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχουν επαγγελματίες πυροσβέστες αλλα καλο θα ήταν το κράτος να καλλιεργήσει την φιλοσοφία του εθελοντισμού σε πολλές μορφές της κοινωνίας μας.

Critter σεβαστή η άποψη σου.Αλλα πες μου ποιος θα τους πληρώνει αυτούς?Δυστυχώς όταν μια επιχείρηση,ένας οργανισμός δεν πάει καλά,δεν μπορεί να βελτιώσει την παραγωγικότητα του τότε δυστυχώς μειώνει το προσωπικό.Ok άλλο δημόσιος και άλλο ιδιωτικός τομέα.

 

Αλλα τώρα αν πάλι θέλει να γλυτώσει τις απολύσεις πρέπει πια να μειώσει και άλλο τους μισθούς των δημοσιων υπαλληλων.Δεν γίνεται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην υποβάθμιση τριών κυπριακών τραπεζών προχώρησε η Fitch Ratings, στον απόηχο της υποβάθμισης της πιστοληπτικής διαβάθμισης της Κύπρου στις 25 Ιουνίου.

 

 

Πηγή:www.capital.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι έγινε ρε παιδιά' date=' δεν τους έσωσαν οι Ρώσοι; Οι Κινέζοι; Το ξανθό γένος;

 

Τίποτις...[/quote']

 

ουδεποτε ζητηθηκε η συνδρομη του ξανθου γενους η των κινεζων γιατι λεω εγω με το φτωχο μου μυαλο οτι εκβιαζουν οι νταβατζηδες να ακολουθησει η Κυπρος το δρομο της Ελλαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουδεποτε ζητηθηκε η συνδρομη του ξανθου γενους η των κινεζων γιατι λεω εγω με το φτωχο μου μυαλο οτι εκβιαζουν οι νταβατζηδες να ακολουθησει η Κυπρος το δρομο της Ελλαδας.

 

Για αυτό πήρε μία φορά δάνειο κατά τα Χριστούγεννα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για αυτό πήρε μία φορά δάνειο κατά τα Χριστούγεννα;

 

 

για τωρα λεμε για 2η φορα ,την ιστορια τη ξερουμε δεν ειμαστε ασχετοι ασε τις εξυπναδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rompuy: Τα δάνεια της Ισπανίας από τον ESM δεν θα υπόκεινται στο καθεστώς προτεραιότητας στην αποπληρωμή

 

 

 

 

τελικά ποιος κάνει κουμάντο αγόρια; μήπως οι αγορές, μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι το μέγεθος της ανόδου στο ΧΑ αλλά το αρνητικό είναι ότι είναι καθαρά εσωτερικό παιχνίδι από market maker και retail. Οι ξένοι απέχουν και δεν είναι τυχαίο ότι στις τράπεζες δεν έχουν πραγματοποιήσει συναλλαγές. Από το ράλι στο ΧΑ απέχουν οι ξένοι.

 

http://www.bankingnews.gr/bank-insider/item/49986-%CF%81%CE%AC%CE%BB%CE%B9-%CF%83%CE%B5-%CF%87%CE%B1-%2055-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CF%81%CE%AC%CF%80%CE%B5%CE%B6%CE%B5%CF%82-%2017-%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CF%89-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%AE%CF%82-%CE%BF-esm-%CE%B8%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CE%AF-%CF%84%CF%81%CE%AC%CF%80%CE%B5%CE%B6%CE%B5%CF%82%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B7-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CE%BE%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%E2%80%93-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B7-%CF%80%CF%84%CF%8E%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5-cds-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CF%89%CE%BD

 

 

 

αυτα για σημερα μπας και ρωτησει κανενας τι γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IIF'S DODGE SAYS 'SHORTAGE OF HIGH QUALITY COLLATERAL' A PROB. Not a problem: THE problem

 

 

 

 

 

αυτο ειναι το προβλημα που δεν λυθηκε απο τη συνοδο. για να δανειστεις οτιδηποτε χρειαζονται εγγυησεις

 

και το μονο που θα μεινει στο τελος θα ειναι ο χρυσος

 

15:24 *Van Rompuy: Η βοήθεια στην Ισπανία θα έλθει το συντομότερο δυνατό

15:21 *Van Rompuy: Δεν χαρίζεται τίποτα, οι όροι είναι βασικό σημείο

15:20 *Van Rompuy: Οι χώρες που λαμβάνουν κάποια στήριξη, είναι πάντα υπό αυστηρούς όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...