Προς το περιεχόμενο

Ζούμε το τέλος του ευρω;


μαφαλντα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αναθεώρηση με αρνητικό outlook τοποθετεί η Moody’s τη Γερμανία, την Ολλανδία και το Λουξεμβούργο, διατηρώντας σταθερή τη Φινλανδία.

 

http://www.euro2day....eNewsWorld.aspx

 

 

 

η φιλανδια εμεινε σταθερη γιατι καθε φορα που δινει χρηματα ζηταει εγγυησεις

 

Ελπιζω το εδω πολιτικο συστημα να μην ξανακρεμαστει απο τα γεγοντα της ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η Ελλάδα είναι απίθανο να είναι σε θέση να αποπληρώσει τα χρέη της και μια νέα αναδιάρθρωση ενδεχομένως να είναι αναγκαία, αναφέρουν τρεις Ευρωπαίοι αξιωματούχοι στο Reuters, σημειώνοντας ότι το κόστος θα πρέπει να το επωμιστούν η Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα και οι κυβερνήσεις της Ευρωζώνης.

 

 

http://www.capital.gr/News.asp?id=1567918

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελλάδα είναι απίθανο να είναι σε θέση να αποπληρώσει τα χρέη της και μια νέα αναδιάρθρωση ενδεχομένως να είναι αναγκαία, αναφέρουν τρεις Ευρωπαίοι αξιωματούχοι στο Reuters,

σωωωωπα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειμαι οπως παντα αλλωστε να απαντησω σε οτιδηποτε , προτρεχεις και θα εκτεθεις τιποτα δεν ειναι επισημο ακομα μονο φημες οσο την εγκυροτητα του αρθρου που παρεθεσε ο αλλος δεν την σχολιαζω καν .

Μη μου λες οτι προτρεχω και θα εκτεθω, τουλαχιστον οχι εσυ που ελεγες οτι η Κυπρος δε πηρε ποτε ουτε ευρω απο Ρωσσους και ολα ειναι παραμυθια και μειναν στα χαρτια. Πλιζ δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωωωωπα :mrgreen:

 

 

ρε 120% το χρεος επι του ΑΕΠ το 2020 σου λεω....μουσια :P

 

 

αλλα κανεις δε το περιμενε. τωρα σκεψου εαν αλλαζουν τις προβλεψεις ανα τρεις μηνες δε βγαινει η κατασταση γιατι δε ξερεις τι θα γινει στο μελλον.

 

 

δηλαδη πες οτι βρισκουμε τα 11.5 δις που ζηταει η τροικα, και μετα απο 3 μηνες σου λεει κοψε και αλλα 2 δισ για μια νεα τρυπα, μετα απο αλλους 3 μηνες κοψε και παραπανω.

 

 

ε στο τελος θα το γυρισουμε σε open source εθελοντισμο τη δουλεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη μου λες οτι προτρεχω και θα εκτεθω, τουλαχιστον οχι εσυ που ελεγες οτι η Κυπρος δε πηρε ποτε ουτε ευρω απο Ρωσσους και ολα ειναι παραμυθια και μειναν στα χαρτια. Πλιζ δηλαδη.

Εσυ δεν εχεις ποτε κανει λαθος να υποθεσω? Προσπερνω το οτι δεν απαντησες καν επι του θεματος και επαναλαμβανω για πολλοστη φορα 10+ δις που χρειαζεται η Κυπρος δεν θα τα δωσουν ποτε οι ρωσοι ουτε στα πιο τρελα ονειρα σας οπου εχετε ονειρωξεις με τις θεωριες συνομωσιας.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν εχεις ποτε κανει λαθος να υποθεσω? Προσπερνω το οτι δεν απαντησες καν επι του θεματος και επαναλαμβανω για πολλοστη φορα 10+ δις που χρειαζεται η Κυπρος δεν θα τα δωσουν ποτε οι ρωσοι ουτε στα πιο τρελα ονειρα σας οταν εχετε ονειρωξεις με τις θεωριες συνομωσιας.

Oταν κανω λαθος το παραδεχομαι και το βουλωνω και δεν κοιταζω να παριστανω τον εξυπνο προς τον αλλο με φρασεις τυπου "προτρεχεις και θα εκτεθεις". O ηδη εκτεθιμενος στο θεμα, να μιλα για το ενδεχομενο να εκτεθει ο αλλος... Ενα αυτο.

 

Δευτερον, εσυ ελεγες οτι δε θα παρει ουτε μισο ευρω η Κυπρος απτους Ρωσσους και ησουν απολυτος και σιγουροτατος. Κανεις δεν μιλησε για 10δις παρεμπιπτοντως. 5δις ειναι το δανειο που συζηταται. Οι Ρωσσοι υπουργοι κλπ σε εχουν ηδη διαψευσει λεγοντας σε επισημο επιπεδο οτι εξεταζονται οι οροι με τους οποιους θα παραχωρηθει το δανειο. Δημοσιευματα σαν το παραπανω λενε οτι τα 5,5 δις εχουν μπει ηδη στα ταμεια. Κι εσυ συνεχιζεις να εισαι τοσο απολυτος. Εγω προτρεχω? Εγω μεχρι σημερα εχω πει 10δες φορες πως δεν γνωριζω την εξελιξη του δανειου, ΟΜΩΣ τα μεχρι στιγμης γεγονοτα διαψευδουν πανηγυρικα οσους βαζανε το χερι τους στη φωτια οτι ειναι θεωριες και σεναρια επιστημονικης φαντασιας τα περι δανειου. Δε χρειαζεται να δουμε τα παραστατικα του δανειου για να αντιληφθουμε οτι αυτο που εσυ βλεπεις ως σεναριο επιστημονικης φαντασιας, ειναι υπαρκτοτατο ενδεχομενο.

 

Συν τοις αλλοις εγω αρκουμαι να λαμβανω πληροφοριες απο τις επισημες δηλωσεις των 2 πλευρων. ΕΣΥ απο που πληροφορεισαι και εισαι τοσο απολυτος? Και πως γινεται να συνεχιζεις να εισαι απολυτος οταν εχεις διαψευστει σε οτι εχεις γραψει μεχρι σημερα?

 

Ασε, ξερω...

 

YΓ. Δεν τιθεται θεμα να διαψευστω οταν εχω ηδη επιβεβαιωθει. Ειπα οτι η Κυπρος θα διαπραγματευτει με την τροικα εχοντας στο μανικι τον ασσο του Ρωσικου δανειου επιδιοκωντας ευνοικοτερους ορους απο τους τροικανους. Μαντεψε ποσο εξω εχω πεσει.

YΓ2. Παρε και 3 καναδεζικα δις http://www.philenews.com/el-gr/Eidiseis-Kypros/22/111706/epi-tapitos-i-protasi-3dis-apo-tin-triple-five

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαζεις φυτιλιες στους mods οτι υπαρχει λογος για κλειδωμα μπορει και να στο κλειδωσουν.

 

Κατα τ'αλλα οντοπικ ειμαι, για το θεμα μιλαω, δε βλεπω τι ακριβως σε ανησυχει ουτε και την υποδειξη σου καταλαβαινω. Εκτος αν δεν θες διαφωνιες στο τοπικ επειδη θεωρεις οτι ολοι πρεπει να συμφωνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

150,6 δισ. ευρώ τον ιουνιο οι καταθεσεις

 

 

 

greek%20june%20deposits.jpg

 

 

 

 

και μετα διαβαζεις αυτα τα αρθρα

 

 

 

Επέστρεψαν καταθέσεις €10 δισ. σε 40 ημέρες

 

 

 

Πηγή:www.capital.gr

 

 

http://www.capital.g....asp?id=1570055

 

 

καλη η προπαγανδα απο τις τραπεζικες πηγες

 

 

μονο την αριθμητικη να πιστευετε

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...