Προς το περιεχόμενο

Ζούμε το τέλος του ευρω;


μαφαλντα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να γινει, αυτο ειναι το ζητουμενο για μενα.Για πρωτη φορα θα απαλλαγουμε απο τους εγχωριους σωτηρες,απο την ελαττωματικη δομη του Ελληνικου κρατους,απο τις συντεχνιες πασης φυσεως που παρασιτουν εις βαρος της πλειοψηφιας.

Οποτε ας κανουμε την πλειοψηφια κομματι μιας αποικιας. Σωστοοοος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οποτε ας κανουμε την πλειοψηφια κομματι μιας αποικιας. Σωστοοοος....

Οποτε ας μεινουμε οπως ειμαστε και σε 50 χρονια ξαναχρεωκοπουμε σιγα πρωτη φορα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη "πλάκα" είναι πως θεωρούμε (ακόμα :shifty: ) την Ελλάδα το κέντρο του κόσμου, όπου όλοι ασχολούνται μαζί μας απ' το πρωϊ ως το βράδυ και πλακώνονται μεταξύ τους ποιός θα μας κάνει πρωτοκάνει αποικία του. :confused: Έχουμε τρομερή ιδέα για το ξεχαρβαλωμένο μόρφωμα στο οποίο ζούμε και το οποίο μπορεί να προκαλεί ανοικτά ο τελευταίος τυχάρπαστος ηγεμονίσκος γείτονας, χωρίς να φοβάται την παραμικρή συνέπεια. (Ποιά συνέπεια δηλαδή και απο ποιόν; )

Τι είναι τώρα αυτό; εθνικισμός νέου τύπου, απο ανθρώπους και κόμματα που μέχρι χθες τους όρους "πατρίδα" και "έθνος" τους είχαν στο πυρ το εξώτερο;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν προκειται ποτε να συμβει αυτο. εδω δεν συμφωνησανε μεταξυ τους για ενα ενιαιο ευρωπαικο συνταγμα.

ειδικα για την ελλαδα, ξεχαστε το. ειδατε πως κλωτσησε ο rikos απο πανω στο ακουσμα και μονο της ειδησης μιας τετοιας προοπτικης. για "αποκιες" μιλαει ο αθεοφοβος.

το ελληνικο κατεστημενο που αντιπροσωπευει, προτιμαει να καψει τη χωρα παρα να την αφησει να εξευρωπαιστει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ξενέρωτοι και αυτοί οι Ευρωπαίοι ρε παιδί μου. Βλέπεις κάτι φάτσες στα συμβούλια κορυφής στις Βρυξέλες...

Να αγωνιστούμε σκληρά για μην καταντήσουμε σαν τα μούτρα τους.

Εμείς έχουμε άλλο αέρα :eek: , λόγω και του "ενδόξου παρελθόντος" μας. Γι' αυτό μας φοβούνται και ενδόμυχα μας ζηλεύουν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δεν υπαρχουν φιγουρες εξουσιας στην ευρωπη

 

Για του λογου το αληθες

μας κυβερναει μια πολυ χονδρη νοικοκυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη "πλάκα" είναι πως θεωρούμε (ακόμα :shifty: ) την Ελλάδα το κέντρο του κόσμου, όπου όλοι ασχολούνται μαζί μας απ' το πρωϊ ως το βράδυ και πλακώνονται μεταξύ τους ποιός θα μας κάνει πρωτοκάνει αποικία του. :confused:

Δηλαδη για σενα μια αποικια ειναι το κεντρο του κοσμου? Ωχχχχ θεε μου τι αλλο θα διαβασουμε εδω περα.

Έχουμε τρομερή ιδέα για το ξεχαρβαλωμένο μόρφωμα στο οποίο ζούμε και το οποίο μπορεί να προκαλεί ανοικτά ο τελευταίος τυχάρπαστος ηγεμονίσκος γείτονας, χωρίς να φοβάται την παραμικρή συνέπεια. (Ποιά συνέπεια δηλαδή και απο ποιόν; )

Τι είναι τώρα αυτό; εθνικισμός νέου τύπου, απο ανθρώπους και κόμματα που μέχρι χθες τους όρους "πατρίδα" και "έθνος" τους είχαν στο πυρ το εξώτερο;

Αρα ας χειροκροτησουμε ολοι μαζι τον νεο αυτοκρατορα που θα καταργησει τα συνορα.

 

δεν προκειται ποτε να συμβει αυτο. εδω δεν συμφωνησανε μεταξυ τους για ενα ενιαιο ευρωπαικο συνταγμα.

ειδικα για την ελλαδα, ξεχαστε το. ειδατε πως κλωτσησε ο rikos απο πανω στο ακουσμα και μονο της ειδησης μιας τετοιας προοπτικης. για "αποκιες" μιλαει ο αθεοφοβος.

το ελληνικο κατεστημενο που αντιπροσωπευει, προτιμαει να καψει τη χωρα παρα να την αφησει να εξευρωπαιστει.

λολ! Ε αφου κλωτσησα εγω...Βασικα ηδη η Ελλαδα ετοιμη ειναι για να μπει σε μια ομοσπονδια. Απλα οι καιροι δεν εχουν ωριμασει για τις αλλες χωρες. Θα ωριμασουν ομως μεσα απο την κριση. Για αυτο δινουν παραταση στην λυση της. Ωστε οταν κρινουν οτι ηρθε το πληρωμα του χρονου, να πλασάρουν την ομοσπονδοποιηση σαν την μοναδικη και εσχατη λυση. Προκειμενου να εγκριθει λοιπον και απο τους αλλους λαους, θα πρεπει και αυτοι να φτασουν τουλαχιστον στο σημειο που ειμαστε εμεις τωρα.

 

Πολύ ξενέρωτοι και αυτοί οι Ευρωπαίοι ρε παιδί μου. Βλέπεις κάτι φάτσες στα συμβούλια κορυφής στις Βρυξέλες...

Να αγωνιστούμε σκληρά για μην καταντήσουμε σαν τα μούτρα τους.

Εμείς έχουμε άλλο αέρα :eek: , λόγω και του "ενδόξου παρελθόντος" μας. Γι' αυτό μας φοβούνται και ενδόμυχα μας ζηλεύουν :-D

Οποιος τα πιστευει αυτα ειναι αεροψεκασμενος. Το ιδιο ισχυει και για αυτον που κατατάσσει τον συνομιλητή του σε αυτην την κατηγορια επειδη διαφωνει μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν ειναι εφαρμοσιμο; μπορεις να το εξηγησεις;

Ειλικρινά διάβασες μόνο τη λέξη μη εφαρμόσιμο και μου απάντησες?

Σε όλο το ποστ, ένα πράγμα γράφω.

Η κυβέρνηση αυτή, δε θέλει. Δε θέλει.

Το απέδειξε. Το αποδεικνύει συνεχώς με τα νέα μέτρα.

Αντί η συζήτηση μας να έχει ως θέμα αυτά που πρέπει οι ίδιοι να πιέσουμε για να γίνουν, λέμε τα ίδια και τα ίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί η συζήτηση μας να έχει ως θέμα αυτά που πρέπει οι ίδιοι να πιέσουμε για να γίνουν, λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Προσληψεις στο δημοσιο ε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rikos, δεν μπορείς να φανταστείς σε κουβέντες που κάνω με γνωστούς, φίλους και συγγενείς πόσες φορές ακούω τέτοια επιχειρηματολογία. (Δεν ξέρω αν τους ψεκάζουν, πάντως ψηφίζουν).

Είναι εξαιρετικά επικίνδυνο που στις μέρες μας ο νεο-εθνικισμός (πάνε οι ξένοι να κατακτήσουν το περήφανο έθνος μας), έχει κάνει μια άτυπη ευκαριακή συμμαχία με τον αριστερόστροφο λαϊκισμό (οι κακές (ξένες; ) τράπεζες, πάνε να μας πιούν το αίμα κλπ). Το μίγμα είναι εκρηκτικό. Η δε συνεργασία μεταξύ αυτών των ετερόκλητων δυνάμεων, είναι φύσει αδύνατον να συμβεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσληψεις στο δημοσιο ε;

Ευελπιστείς ε? Sorry που θα σε απογοητεύσω αλλά η κυβέρνηση που υπερασπίζεσαι, δε θα σε ευχαριστήσει. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευελπιστείς ε? Sorry που θα σε απογοητεύσω αλλά η κυβέρνηση που υπερασπίζεσαι, δε θα σε ευχαριστήσει. ;-)

Ναι; Πιο απο τα 3 κομματα υπερασπιζομαι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι; Πιο απο τα 3 κομματα υπερασπιζομαι;

Δε με απασχολεί. Δεν ειναι τυχαίο πως οποτε γράφω οτι κάποια πράγματα δε γίνονται αν δε τα θέλει μια κυβέρνηση, εσυ και 1-2 ακόμα μου το γυρνάτε στη παλαβή.

Εντάξει δεν ειναι κακό να γουστάρεις τη μνημονιακή πολιτική με τον τροπο που την εφαρμόζει η παρούσα κυβέρνηση. Δε σε κατηγορώ για αυτό.

Απλά δε μπορώ πλέον να κάνω κουβέντα μαζί σου. Γενικά δε μπορώ να κάνω κουβέντα με ανθρώπους που επαναλαμβάνουν μόνιμα τις ατάκες απ το βιβλίο γνωστού τέως πολιτικου προσώπου, μνημονιακής πολιτικής(στο τέλος θα αρχίσω να γράφω και τις σελίδες :P )

Ούτε να συζητάω με ατομα που αναφέρονται σε απολύσεις, αλλά όταν τους λες πως η ίδια η κυβέρνηση δε δείχνει να θέλει να απολύσει επίορκους, τρολάρουν. Άστο.

Να μη θυμηθώ τώρα το 400 εγω, 400 εσυ και 200 το κράτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rikos, δεν μπορείς να φανταστείς σε κουβέντες που κάνω με γνωστούς, φίλους και συγγενείς πόσες φορές ακούω τέτοια επιχειρηματολογία. (Δεν ξέρω αν τους ψεκάζουν, πάντως ψηφίζουν).

Και εγω εχω βαρεθει να ακουω τετοιες μαλακιες.

Είναι εξαιρετικά επικίνδυνο που στις μέρες μας ο νεο-εθνικισμός (πάνε οι ξένοι να κατακτήσουν το περήφανο έθνος μας)

Και εσυ συμφωνεις φανταζομαι με αυτο. Βασικα δεν ειδα κανεναν να διαφωνει για το αποικια που ειπα προηγουμενως.

έχει κάνει μια άτυπη ευκαριακή συμμαχία με τον αριστερόστροφο λαϊκισμό (οι κακές (ξένες; ) τράπεζες, πάνε να μας πιούν το αίμα κλπ). Το μίγμα είναι εκρηκτικό. Η δε συνεργασία μεταξύ αυτών των ετερόκλητων δυνάμεων, είναι φύσει αδύνατον να συμβεί.

Μην ορκιζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...