Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα το contratiempo. Η υπόθεση γινόταν όλο και πιο περίπλοκη μέχρι που σταμάτησα να καταλαβαίνω τι βλέπω. 7/10 έτσι, επειδή με παίδεψε.

 

Εχεις προβλημα. Τις μισες ταινιες που βλεπεις δεν τις καταλαβαινεις...

 

Παντως πληρωνω για να δεις το predestination και να πεις κριτικη.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα το contratiempo. Η υπόθεση γινόταν όλο και πιο περίπλοκη μέχρι που σταμάτησα να καταλαβαίνω τι βλέπω. 7/10 έτσι, επειδή με παίδεψε.

Εχεις μπερδεψει την πυρηνικη φυσικη με τις ταινιες ...

 

 

 

 

 

Link.png Site: Logan

 

 

Σκοτεινο ,βιαιο ,ξεφευγει απο τις κλασικες παιδικες νορμες των ταινιων με σουπερηρωες .

Ενας παραιτημενος και παραδομενος Logan   στην φθορα του χρονου που ενσαρκωνει  με αξιοσημειωτη ικανοτητα ο Jackman ,ισως  η καλυτερη  ερμηνεια της καριερας του.

Αν εξαιρεσεις  το τελευταιο κομματι της ταινιας που πραγματικα αδικει τον εαυτο της τοτε μπορουμε να μιλαμε για  ενα ακομα σημειο αναφορας στην κατηγορια .

 

7.8/10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Resident Evil : The final chapter 3D

 

Το 3D αχρείαστο. Εντελώς αδιάφορο και επίπεδο, καμία σχέση με τις προηγούμενες ταινίες. Κατά τα λοιπά, ωραία ταινία δράσης, ειδικά αν εχεις δει και τα προηγούμενα. Έχει κάποιες σκηνές πολύ κλασσικές. Το ευχαριστήθηκα και δεν βαρέθηκα καθόλου. Α, και δεν νομίζω πως θα είναι όντως "the final chapter". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και δεν νομίζω πως θα είναι όντως "the final chapter". 

 

Από όσα πήρε το μάτι μου, η σειρά σαν σειρά τελείωσε, απλά τώρα σκέφτονται να κάνουν reboot με άλλους πρωταγωνιστές και στόρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L'odyssee

 

Βιογραφική ταινία για τον Κουστώ. Εξαιρετική. Ωραίο Δράμα, ωραία τοπία και φωτίζει άγνωστες πτυχές της προσωπικότητας του και της σχέσης του με την οικογένεια του. Πολύ καλό, δείτε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alien covenant.
αν τη δεις απλά σαν περιπέτεια,καλούτσικο είναι.
Αν το δεις σαν αλιεν.... κλαίω τα 12€ που έδωσα για 2 εισιτήρια...
Μήπως να έβγαινε στη σύνταξη ο σκοτ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μπερδεψει την πυρηνικη φυσικη με τις ταινιες ...

 

 

 

 

 

Link.png Site: Logan

 

 

Σκοτεινο ,βιαιο ,ξεφευγει απο τις κλασικες παιδικες νορμες των ταινιων με σουπερηρωες .

Ενας παραιτημενος και παραδομενος Logan   στην φθορα του χρονου που ενσαρκωνει  με αξιοσημειωτη ικανοτητα ο Jackman ,ισως  η καλυτερη  ερμηνεια της καριερας του.

Αν εξαιρεσεις  το τελευταιο κομματι της ταινιας που πραγματικα αδικει τον εαυτο της τοτε μπορουμε να μιλαμε για  ενα ακομα σημειο αναφορας στην κατηγορια .

 

7.8/10

 

Ακριβώς την ίδια εντύπωση είχα και εγώ. Μέχρι και το τελευταίο κομμάτι του η ταινία ήταν άψογη. Γενικά όμως αυτό το τελευταίο κομμάτι λίγο μας τα χάλασε γιατί είναι είναι κομμάτι που ξεχωρίζει κάπως αρνητικά μπροστά στο υπόλοιπο που είναι πραγματικά εξαιρετικό. Σε "τραβάει" από το πρώτο λεπτό η ταινία και δεν σε αφήνει. Δεν χρειαζόταν κάτι το ιδιαίτερο στο τελευταίο κομμάτι για να φτιάξει παρά το να μην τελείωνε τόσο απότομα, θέλαμε να δούμε κατιτίς παραπάνω. Ούτε και η έλλειψη πραγματικού "κακού" θεωρώ ότι κάνει κακό στην ταινία. 

 

Πριν το τελευταίο μέρος η ταινία ως είναι άνετα ήταν ένα συμπαγέστατο 9/10 αλλά λόγο του τελευταίου κομματιού θα της βάλω και εγώ ένα 8άρι. Ακόμα και έτσι σαφώς και αξίζει να τη δεις με το παραπάνω. Περιμένω κάποια directiors cut έκδοση να φτιάξει το τελευταίο κομμάτι συμπληρώνοντας το χαμένο μέρος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν αναφερεται καν αλλα προσωπικα μου ειναι και παντελως αδιαφορο .

Παντα οι ανθρωποι που ξεχωριζουν απο την μαζα και την λαοθαλασσα απο αχρηστους και ασημαντους κατηγορουνται για κατι .

https://www.google.co.uk/amp/www.independent.co.uk/arts-entertainment/20000-lies-under-the-sea-the-fishy-world-of-jacques-cousteau-1102346.html%3famp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άρθρο που στάζει χολή χωρίς να παρουσιάζει ουσιαστικά έγκυρες πηγές για να αποδείξει τους σοβαρούς χαρακτηρισμούς προς τον Cousteau. Χωρίς αυτόν τον άνθρωπο ούτε το underwater filming θα προχωρούσε τόσο, ούτε το aqualung, ούτε πόσα ακόμα. Αλλά φυσικά είναι αναπόφευκτο...όταν κάποιος παραμένει για πολλά χρόνια στα φώτα της δημοσιότητας και συζητιέται παγκοσμίως, όλο και κάποιοι θα βρεθούν να προσπαθούν να τον μαυρίσουν. Ζήλεια; Συμφέροντα; Δεν γνωρίζω και δεν με νοιάζει κιόλας. Για μένα και για πάρα πολλούς ακόμα ο Cousteau είναι και θα είναι ο άνθρωπος που μας έκανε να αγαπήσουμε τον κόσμο της θάλασσας και τα μυστικά που κρύβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άρθρο που στάζει χολή χωρίς να παρουσιάζει ουσιαστικά έγκυρες πηγές για να αποδείξει τους σοβαρούς χαρακτηρισμούς προς τον Cousteau. Χωρίς αυτόν τον άνθρωπο ούτε το underwater filming θα προχωρούσε τόσο, ούτε το aqualung, ούτε πόσα ακόμα. Αλλά φυσικά είναι αναπόφευκτο...όταν κάποιος παραμένει για πολλά χρόνια στα φώτα της δημοσιότητας και συζητιέται παγκοσμίως, όλο και κάποιοι θα βρεθούν να προσπαθούν να τον μαυρίσουν. Ζήλεια; Συμφέροντα; Δεν γνωρίζω και δεν με νοιάζει κιόλας. Για μένα και για πάρα πολλούς ακόμα ο Cousteau είναι και θα είναι ο άνθρωπος που μας έκανε να αγαπήσουμε τον κόσμο της θάλασσας και τα μυστικά που κρύβει.

Ημουν σιγουρος ...

Δεν ανοιξα καν το λινκ κατα  την παγια τακτικη μου .

Βαριεμαι και χασμουριεμαι να δαπανησω πανω απο 1 λεπτο απο τον χρονο μου  για ανουσια λινκ και αδιαφορα videakia  σε αλλες περιπτωσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pirates of the Caribbean(2017)

 

Κατα τη γνωμη μου,η χειροτερη απο το franchise των πειρατων.Αλλα και παλι δεν ηταν τοσο κακη.

 

Ειδα σε πολλους κριτικους οτι ειπαν οτι το τελευταιο κομματι της ταινιας ηταν αρκετα ενθουσιωδες και οι σκηνες δρασης καλοφτιαγμενες.Εγω προσωπικα προς το τελος ηταν που αρχισα να βαριεμαι με την ταινια,και δεν μου αρεσε καθολου το σκηνικο της τελευταιας αναμετρησης επισης,το οποιο ηταν πολυ CGI και μπερδευοταν το ματι.Οπως και η προηγουμενη μαχη πριν απο αυτην η οποια ηταν υπερβολικα σκοτεινη για τα γουστα μου,δεν ξερω αν εφταιγε η οθονη του σινεμα αλλα σε πολλες σκηνες δεν καταλαβαινα τι γινοταν.

 

Το χιουμορ ηταν πολυ καλο,επαναλαμβανοταν καποιες στιγμες,αλλα οι σκηνες με σκοπο να γελασει το κοινο ηταν πραγματικα αστειες.

 

Οσον αφορα τους πρωταγωνιστες,τιποτα το εντυπωσιακο,μονο ο Ντεπ ηταν ακομη χειροτερος,επειδη ο χαρακτηρας του δεν ειχε καποιον πραγματικο λογο για να βρισκεται στην ιστορια.

 

Εμενα προσωπικα η ταινια μου αρεσε αρκετα στις σκηνες που ηταν συνδετικες των σκηνων δρασης.Η μονη καλη σκηνη δρασης ηταν η πρωτη.

 

6,5/10 για ταινια πειρατων

3/10 για κανονικη ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Contratiempo

 

8/10. Ταινιάρα, από την αρχή μέχρι το τέλος. Μπράβο στον φίλο που την πρότεινε εξ αρχής.

 

Άλλες παρόμοιες εχουμε;

 

Τις εχεί δει κανείς αυτές: Inland Empire (David Lynch) και Synecdoche, New York ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Contratiempo

 

8/10. Ταινιάρα, από την αρχή μέχρι το τέλος. Μπράβο στον φίλο που την πρότεινε εξ αρχής.

 

Άλλες παρόμοιες εχουμε;

 

Τις εχεί δει κανείς αυτές: Inland Empire (David Lynch) και Synecdoche, New York ?

El cuerpo hidden face sleep tight

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...