Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Taken (το πρώτο)

πραγματικά δεν έχω καταλάβει προς τί όλος ο ντόρος (δεν σχολιάζω καν το 7.9 στο imdb). Το σενάριο ήταν πραγματική σπουδή στις χαοτικές τρύπες, τις γελοίες συμπτώσεις και τους ρηχούς διαλόγους.  Η σκηνοθεσία ήταν νηπιακή (με φωτεινή εξαίρεση το ομολογουμένως ωραία στημένο ξυλίκι).  Ο Νίσον καλός ήταν, αν και όχι και για όσκαρ, σε φάση που αναρωτιέμαι πως διάολο έμπλεξε με αυτό το προτζεκτ.  Η Φοίνιξ/Τζην Γκρέι πιό φλατ χαρακτήρας πεθαίνεις.  Όσο για την "κόρη" του δεν έχω λόγια να περιγράψω την αγγουριά που τη δέρνει.

 

3.5 με το ζόρι, κι αυτό μόνο επειδή οι σκηνές με το ξύλο ήταν καλές.

 

Εννοείται δεν με κόβω να βλέπω το δεύτερο.

 

Zulu (2013) aka Το ακρωτήρι της Βίας

αρκετά καλό. δεν βαρέθηκα, και μπορώ να πω ότι περίμενα κάτι πιό "αστυνομικό". Ουσιαστικά η βασική πλοκή με το αστυνομικό μυστήριο είναι δικαιολογία για να μιλήσει για κάποια άλλα πράγματα.  Δεν είμαι σίγουρος ότι το κατάφερε απόλυτα, αλλά την ώρα σου δεν τη χάνεις.  Ωραίοι χαρακτήρες και καλό παίξιμο, και από τον Γουίτακερ που είναι καταπληκτικός και από τον Μπλουμ που με εξέπληξε ευχάριστα. Για έναν περίεργο λόγο, σκηνή που

σφάζουν τον τρίτο μπάτσο στην παραλία μου θύμησε τη σκηνή που σκοτωνεται ο Αλεξ Μέρφι στο οριτζιναλ Ρόμποκοπ)

 

 

ένα 6.5 μπορώ να το δώσω, ίσως και κατι παραπάνω.

I WILL FOUND YOU AND I WILL KILL YOU !! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Damned United: Πολυ ωραια ταινια για την προπονητικη καριερα του Μπραϊαν Κλαφ απο το 1968 εως το 1974. Μεταφερει αψογα τις συνθηκες που επικρατουσαν εκεινη την εποχη στο ποδοσφαιρο. Προτεινεται για ολους τους ποδοσφαιροφιλους! 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The fall

http://www.imdb.com/title/tt0460791/

 

Ή εγώ είμαι άσχετος ή η ταινία ήταν μ%$#κια. Μάλλον προς το δεύτερο προσανατολίζομαι.

 

1.8/10

Χαμένος χρόνος.

γουστα ειναι αυτα, εγω της εβαλα 10 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το non-stop

 

νταξ χαζομαρουλα ειναι η ταινια και δεν αξιζει ιδιαιτερη σκεψη αλλα μπορει να εξηγησει κανεις

 

 

ποιος σκοτωσε το πιλοτο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το non-stop

 

νταξ χαζομαρουλα ειναι η ταινια και δεν αξιζει ιδιαιτερη σκεψη αλλα μπορει να εξηγησει κανεις

 

 

ποιος σκοτωσε το πιλοτο?

 

οταν πηγε τουαλετα να καπνισει ειδε οτι ο καπνος καπου πηγαινε. Ξηλωσε το κουτι με το χαρτι και ειδε τρυπα προς το κοκπιτ κι ενα τεχνητο φυσοκαλαμο (απο στυλο νομιζω). Ε καποιος απο τους 2 τον εφαγε με δηλητηριο (το ιδιο δηλητηριο που σκοτωσε τον τυπο με το κινητο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οταν πηγε τουαλετα να καπνισει ειδε οτι ο καπνος καπου πηγαινε. Ξηλωσε το κουτι με το χαρτι και ειδε τρυπα προς το κοκπιτ κι ενα τεχνητο φυσοκαλαμο (απο στυλο νομιζω). Ε καποιος απο τους 2 τον εφαγε με δηλητηριο (το ιδιο δηλητηριο που σκοτωσε τον τυπο με το κινητο).

 

 

α οκ, γιατι νομισα οτι μονο η μου πηγε στη τουαλετα μετα τη γρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει σερι ολα τα x-men γιατι πορωθηκα αρκετα μετα την τελευταια ταινια!

Xmen days of the future past 9/10

 

The wolverine 2013 9/10

 

Xmen first class 9.5/10

 

xmen origins wolverine 2009 7/10

 

xmen 2000 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The fall

http://www.imdb.com/title/tt0460791/

 

Ή εγώ είμαι άσχετος ή η ταινία ήταν μ%$#κια. Μάλλον προς το δεύτερο προσανατολίζομαι.

 

1.8/10

Χαμένος χρόνος.

Μεγάλη μπούρδα και χάσιμο χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baraka 1992

 

Το έβαλα σε full hd όπως έπρεπε. Και μετά το έκλεισα στο τρίλεπτο.

 

Το ήξερα πως είναι ντοκυμαντέρ, αλλά ειλικρινά πρέπει να βαριέται πολύ κάποιος για να το δει αυτό.

 

 

Ίσως κάποια στιγμή του ξαναδώσω μια ευκαιρία αλλά θα πρέπει να είναι υπό πολύ διαφορετικές συνθήκες από αυτές στις οποίες έχω συνηθίσει να βλέπω ταινίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...