Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα τους είχε να σκοτώνουν κοσμάκη και να πουλάνε σκόνη , θα ήταν καλή ταινία?

 

Δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερη ταινία, αλλά σίγουρα θα ήταν πιο ενδιαφέρουσα. Για εμένα το ενδιαφέρον δεν βρίσκεται πια στο μαύρο και στο άσπρο, αλλά στο γκρίζο. Αν ήθελα να δω κάτι μονοδιάστατο, θα έβλεπα το μικρό σπίτι στο λιβάδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The signal 2014

 

Λιγο πριν δω το τελευταίο frame θα σας έλεγα οτι: αν εξαιρεσετε τα πρώτα 18 λεπτά και κάποιες σκηνές απο το τελευταίο τέταρτο τότε το ταινιακι ειναι MOTY. Βλέποντας το τελευταίο frame μου έσκασε φλασια για το ποια ταινία εχει αντιγράψει...

 

#κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The signal 2014

 

Λιγο πριν δω το τελευταίο frame θα σας έλεγα οτι: αν εξαιρεσετε τα πρώτα 18 λεπτά και κάποιες σκηνές απο το τελευταίο τέταρτο τότε το ταινιακι ειναι MOTY. Βλέποντας το τελευταίο frame μου έσκασε φλασια για το ποια ταινία εχει αντιγράψει...

 

#κριμα

 

Το Akira ........   ή το dark city ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big Lebowski 1998

 

Βλέπω ότι έχει 8,2 στο imdb, ρωτάω και ένα φίλο μου λέει ότι βλεπετε. Οπότε λέω ας τη βάλω. Αμ δε.Τη σταμάτησα ακριβώς στη μέση.

Δεν μπορούσα να καταλάβω: πρώτον γιατί είναι κωμωδία αφού δεν έχει γέλιο και δεύτερον πώς μπορεί μια τέτοια μπούρδα να πάρει 8,2!!

 

ΥΓ. Και φυσικά μου μπήκε η ιδέα να τη δω από το 9gag και το χοντρό με το πιστόλι.

 

Πολύ κάτω του μετρίου 3/10

έλεος απλά έλεος..

δεν έχει γέλιο γιατι εισαι ανιστόριτος και μαθημένος στην αισχρη αισθητικη του hollywood και να προσέχουμε λίγο πως μιλάμε για αριστουργήματα, αν είμαστε ανίδεοι τελείως διαβάζουμε περισσότερο και μιλάμε λιγότερο και προσεχτικά, πετάμε ένα μπούρδα και γίναμε δανίκες..

σορυ αλλα και λίγα λέω δε κρατήθηκα αυτη τη φορα

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χιουμορ ειναι υποκειμενικό. Αν το οτι γελασατε με μια ταινια, νομιζετε οτι σας κανει γνωστες ιστοριας και μαθημενους στην λεπτεπιλεπτη αισθητικη του x κινηματογραφου, δικο σας το προβλημα. Προσεξτε πως εκφραζεστε σε ανθρωπους που δεν γνωριζετε καν. Δεν γινεται να εχουν ολοι τα ιδια γουστα.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος απλά έλεος..

δεν έχει γέλιο γιατι εισαι ανιστόριτος και μαθημένος στην αισχρη αισθητικη του hollywood και να προσέχουμε λίγο πως μιλάμε για αριστουργήματα, αν είμαστε ανίδεοι τελείως διαβάζουμε περισσότερο και μιλάμε λιγότερο και προσεχτικά, πετάμε ένα μπούρδα και γίναμε δανίκες..

σορυ αλλα και λίγα λέω δε κρατήθηκα αυτη τη φορα

Δεν μπορώ να καταλάβω την επίθεση; Ανιστόρητος σίγουρα δεν είμαι (μεταπτυχιακό στην συγχρονη ιστορία έχω) αλλά και πάλι τι σχέση η ιστορία.

 

Το ότι το έργο είναι μια απογοήτευση είναι προφανές και είδα ότι συμφωνούνε και άλλοι. Εγώ το επισήμανα ώστε να μην χάσει κανένας το χρόνο του με μια τέτοια μπούρδα.

 

Επίσης εάν θεωρείς ότι η ταινία είναι αστεία ή βγάζει γέλιο σε κάποια σημεία (αναφέρεται ως κωμωδία στο imdb) τότε δεν έχω να προσθέσω κάτι, μπορεί να είσαι από τους "ψαγμένους" που καταλαβαίνουν καλύτερα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Transcendence

 

Μου αρεσε η υποθεση της ταινιας, καλο cast αν και η ερμηνειες δεν ηταν κατι το συνταρακτικο , καλα εφε. Περασε ευχαριστα η ωρα. 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα συνεχίσω γιατι θα ξεφύγω και προφανώς το επίπεδο ειναι χαμηλό.

συνεχίζεις και το αποκαλείς μπούρδα χωρις να σέβεσαι κάποια πράγματα και ο admin την λέει σε μένα, δηλαδή επειδή κάποιος εχει χαμηλο iq και βρίσκει ταινιάρα το transformers ξερω γω σημαίνει οτι είναι απλά θέμα γούστου και πρέπει να  σεβαστούμε για παράδειγμα αυτα που λέτε εδω για το lebowski ? μη τρελαθούμε τελείως αυτο ειναι ιεροσυλια και για τελευταια φορα προσέχτε πως μιλάτε για τέτοιες ταινίες, μίλα για ταινίες που μπορείς να καταλάβεις και άσε τις υπόλοιπες. σε τελευταία ανάλυση πες δε γέλασα δε μαρεσε οχι τις άλλες μπούρδες που γράφεις, σορυ αλλα εσυ πρωτος χρησιμοποιησες αυτη τη λέξη αρα μπορω και εγω να τη χρησιμοποιησω..

 

p.s. το ανιστόριτος κολλάει γιατι έχει ιστορικες αναφορες η ταινία όπως τη γαμάτη σκηνη με τον σανταμ χουσειν και το bowlling, τα πτυχία δε μου λένε κάτι.

 

α και κύριε admin δεν ειπα οτι με κάνει γνωστη ιστοριας το γεγονος οτι γέλασα με αυτη τη ταινια και δε καταλαβαίνω προς τι αυτη η επίθεση αφου δε με γνωρίζετε προσωπικά.

προφανώς και όποιος καταλάβει αυτη τη ταινία έχει λίγο υψηλότερο iq απο αυτον που τη βρίσκει με ταινίες επιπέδου julia roberts klp σκουπιδιων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε user, σαν άτομο με χαμηλότερο iq (ουτε εμενα μου αρεσε η ταινια), το σταματάω εδώ γιατι ειμαστε και οφ τοπικ. Δεν σβήνω τίποτα, καλό έιναι να μένουν αυτά να ξέρουμε που βαδίζουμε.

 

Πάμε παρακάτω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C-C-C-Combo Breaker

 

Amazing spiderman 2

 

Απερίγραπτα κακό. Villains της πλάκας με μηδενικό motivation και οπτικό design για γέλια, πλοκή τόσο ρηχή και γεμάτη κλισέ που κάνει το Avengers να μοιάζει με ταινία του Lynch. Πραγματικά το μόνο θετικό που μπορώ να βρω είναι η καλή χημεία μεταξύ Peter και Gwen, λογικό εφόσον είναι ζευγάρι και εκτός ταινίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...