Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Big Lebowski .1998

 

Πρόκειται για έναν άνδρα που ονομάζεται Jeff Lebowski, ο οποίος αυτοαποκαλείται ο Dude, και περιγράφεται από τον αφηγητή ως "ο πιο τεμπέλης άνδρας στο Los Angeles'' Ζει μόνο για το μπόουλινγκ, κατά τη διαρκεια τον μπερδευουν με ένα αλλον Big Lebowski ο οποιος είναι εκατομμυριούχος και .. ο dude αρπαζει την ευκαιρια να το εκμεταλευτει και αυτό τον οδηγει σε  ολέθριες συνέπειες .

πολύ καλη ταινια . κατά τη γνωμη μου την κατά χαρηκα.

Επεξ/σία από ThOmPsOn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hercules (2014)

 

Τι περιμένετε ακριβώς να δείτε; Dwayne Johnson και ξύλο. Ταινιάκι σε στυλ 300 (όχι καρτουνίστικο όμως), δεν σκίζει από άποψη ποιότητας αλλά έχει πολλές σκηνές μάχης και είναι μια καλή αφορμή για διασκέδαση εν μέσω καλοκαιριού και ελλείψει πολλών εναλλακτικών. Απολαυστικός ο χαρακτήρας του μάντη Αμφιάραου, εκνευριστικός ο Ιόλαος.

 

6,5/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Cube

 

Την επελεξα γιατι ειδα απο περιγραφες οτι εμοιαζε με τα Saw.

Καλη ταινια αλλα σαν φαν και των splatter/horror, θα δεν μου αρεσε οσα τα πρωτα.

 

7/10

 

Into the Wild

 

Οι αποψεις του πρωταγωνιστη για την κοινωνια/ψευτικη κοινωνικοτητα - θεατρο ουσιαστικα -, για τις νεες εμπειριες 

και τελικα για την ευτυχια με εκφραζουν απεριοριστα. Οσες σχεσεις δημιουργησε στην πορεια του ηταν αληθινες και

απο αυτες που σε γεμιζουν ενεργεια.

Θα ηθελα καποτε να δοκιμασω παρομοια εμπειρια αλλα θα το εκανα με παρεα τον ανθρωπο μου πιστευω,

απλα με σωστη προετοιμασια :)

 

8,5/10

 

The Raid 2

 

Δραση, ξυλικι, αδρεναλινη! Ωραια ταινια απλα πολυ μεγαλη σε διαρκεια.

 

7,5/10

Επεξ/σία από devil-ji
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Big Lebowski

Μετριοτατη κωμωδια  με ορισμενους ευχαριστους διαλογους.Παντως ενα prequel πιστευω θα εχει ενδιαφερον..

5.5/10

 

 

The Monster

Mια απο τις πιο ευχαριστες κωμωδιες που εχω δει,που αν και υστερει καλλιτεχνικα  πετυχαινει το σκοπο της,που ειναι το γελιο.Την συνιστω σε οποιον θελει να γελασει.

7.9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κατ'αρχην οτι ειμαι υπερ των τσακωμων για ταινιες, παντα μου αρεσουν αλλα face to face οχι δικτυακα...

 

Θα ειχε ενδιαφερον οταν φτανουμε σε εξτριμ χαρακτηρισμους (μπουρδα-αριστουργημα) να αναφερουμε και μια δευτερη ταινια ως αναφορα ή μετρο συγκρισης ή καποιο αλλο Info για να δουμε αν αξιζει να τσακωθουμε στην τελικη ρε παιδι μου..  :-(

 

Π.χ. "μπουρδα το Big Lebowski σε σχεση με το Idiocracy που τα κανα πανω μου απο τα γελια".

 

Ή "15 χρονων γαιδαρος εφτασα πρωτη φορα βλεπω πατατα σαν το 12 Monkeys, 1/10...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυλο?

Καλλιμάρμαρο?Αύριο? 12?

The amazing spinderman 2.

6/10. Συμπαθητικά εφέ,μέτριο σενάριο,μέτριες προς καλές ερμηνίες....μπορούσαν και καλύτερα.

Σε κρατάει για το 2ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

its kind of a funny story

 

 

Δεν ειναι τοσο αναλαφρη οσο δειχνει το τρειλερ. Απο την αλλη δεν ειναι και βαθια φιλοσοφημενη. Ο πιτσιρικος εχει τα θεματα του που στην εφηβεια τα βλεπεις ολα μαυρα, ο Γαλιφιανακης εχει κ αυτος τα θεματα του. Πιανει σχετικα επιδερμικα θεματα του στιλ "τελικα μηπως οι τρελοι δεν ειναι τρελοι αλλα εχουν τη δικια τους λογικη" , "μηπως οι τρελοι ειναι φιλοσοφημενοι", και  "ο καθενας εχει τη τρελα του". Μιλαει για την εφηβικη "μοναξια" και "καταθλιψη". Βαζω τις λεξεις σε "" γιατι δεν ειναι οντως καταθλιπτικος ή μονος, απλα ενας χαμενος/μπερδεμενος/αγχωμενος εφηβος. Σου αφηνει μια αισθηση αισιοδοξιας, οτι οκ μωρε, δεν εισαι τρελος , απλα εχεις τα θεματα σου. Εχει γελιο. Και ανθρωπινες στιγμες. 

 

Ο Γαλιφιανακης ΤΑ ΣΠΑΕΙ, δεν ειναι απλα ενας κωμικος χαρακτηρας. Βγαζει και γελιο, αλλα εχει και σκηνες που αποδυκνυει οτι μπορει και παραπανω, εχει κ αλλες δυνατοτητες ως ηθοποιος. Πειθει οτι ποναει, δεν ειναι απλα ο χοντρουλης χαζος απο το Hangover. Οταν δειτε τις σκηνες θα καταλαβετε. [Θα γουσταρα να τον δω σε δραμα]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, φτανει με το λεμποφσκι, βγαινουμε οφ τοπικ και καταργουμε το νοημα του τοπικ. Υπαρχουν τοπικ ξεχωριστα για ταινιες, ας κρατησουμε ενα λεβελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt0315983/

 

Την είδα πριν από λίγο στην ΝΕΡΙΤ.

8,5/10 από μένα. Υπάρχει και σινεμά πέρα από Χολυγουντ.

 

Όσο για το Big Lebowski δικαίωμα του καθενός η άποψη του αλλά ο άλλος άρχισε λέγοντας μπούρδα την ταινία.

Λες ένα δεν μου άρεσε προσωπικά και τελειώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, φτανει με το λεμποφσκι, βγαινουμε οφ τοπικ και καταργουμε το νοημα του τοπικ. Υπαρχουν τοπικ ξεχωριστα για ταινιες, ας κρατησουμε ενα λεβελ.

οντως θα ειχε ενδιαφερον ετσι κ αλλιως ενα τοπικ μονο για τον ελ Ντουντερινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα το Rise of the planet of the apes.

 

Εντάξει, όποιος έχει ιδέα από γενετική, βιολογία κλπ θα φρίξει λίγο. Αν καταφέρεις να παραβλέψεις αυτό έχει ενδιαφέρον και βλέπεται ευχάριστα. 

 

Φέρνω να δω το lebowski γιατί μου κινήσατε την περιέργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...