Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oculus http://www.imdb.com/title/tt2388715/?ref_=nv_sr_1

Ωραια ταινια αρκετα διαφορετικη απο αλλες του ειδους.Το τελος ηταν τραγικο..

 

7/10

 

The shawshank redemption. http://www.imdb.com/title/tt0111161/

 

Δεν ειναι τυχαια η κορυφαια ταινια στο imdb.Δεν λεω πολλα..οποιος δεν την εχει δει να το κανει..

 

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Need for speed


Το σεναριο ειναι για γελια,σε ολη την ταινια συμβαινουν χαζα πραγματα για χαζους λογους, οι κοντρες δεν προσφερουν συγκινησεις και ειναι κακοτραβηγμενες αν οχι για γελια .

Το cast χωρις νευρο ,δεν ταιριαζε για την ταινια. Κριμα πραγματικα θα μπορουσαν να ειχαν δημιουργησει καλυτερη τααινια με βαση την θεματολογια του παιχνιδιου. Τον κουβα που λεγεται Ford τον αφηνω ασχολιαστο . 4/10

Sabotage

Η υποθεση ηταν καλη για τετοιου ειδους ταινια και το cast ταιριαζε, βεβαια το θεαμα δεν ειναι ικανοποιητικο και αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι η ταινια περιστρεφεται γυρω απο το Arnold που ηταν κακος . Αν ειχε γυριστει πριν 20 χρονια θα ηταν καλυτερη . 5.5/10

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I'll Follow You Down

 

Sci-fi μυστηρίου που περιστρέφεται γύρω από το time traveling..Και το γύρω είναι κυριολεκτικό διότι περισσότερο αναλύει τις συμπεριφορές, τις συγκρούσεις και επιπτώσεις γύρω από αυτό.

 

Ο Osment δεν με έπεισε στην αρχή παρά μόνο λίγο στο τέλος.Η Anderson διεκπεραιωτική και ο Sewell κομπάρσος..Δεν τον βοήθησε και ο ρόλος βέβαια

 

Θα μπορούσε πολύ καλύτερα άλλα εστίασε πολύ στο κοινωνικό δράμα με αποτέλεσμα να χάνεται το μυστήριο και το sci-fi στοιχείο

 

Μέτριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sabotage

Για εμένα η καλύτερη ταινία του Arnie από την εποχή του...ε...χμ...πάω πολύ πίσω...Terminator 2;;;

Και όμως, είναι αλήθεια. To σενάριο έχει πολλά και τρελά κουφά, αλλά οι χαρακτήρες-αν και αλλοπρόσαλλοι-έχουν ενδιαφέρον, οι σκηνές δράσης είναι πολύ καλές και καθόλου κουραστικές, άφθονο gore, αρκετά σκοτεινή ατμόσφαιρα. Η ταινία έχει βέβαια για πρωταγωνιστή τον Schwargenegger, αλλά δεν είναι φτιαγμένη κατά παραγγελία για αυτόν με ηθοποιούς-μαριονέτες γύρω του, οι περισσότεροι χαρακτήρες έχουν κάτι να πουν.

Όχι κάποιο αστυνομικό αριστούργημα, αλλά σίγουρα ανέλπιστα καλή  και πολύ-πολύ μακριά από τα τελευταία σκουπίδια του Arnie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

He got game (1998) http://www.imdb.com/title/tt0124718/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ως μπασκετοφιλος μου αρεσε αρκετα. Περα απο το μπασκετ, η ταινια πραγματευεται τη δυσλειτουργικη σχεση πατερα(Denzel Washington) και γιου (Ray Allen, ναι ο γνωστος μπασκετμπολιστας των Miami Heat). Βλεπεται ευχαριστα, αναλυει χαρακτηρες, δειχνει την ιστορια δομημενα, λυνει αποριες με flashback, γενικα φαινεται δουλεια εμπνευσμενου σκηνοθετη( Spike Lee).

 

Δε θα την προτεινα σε ανθρωπους ασχετους με το μπασκετ, αλλα σιγουρα ειναι πολλα περα απο αυτο.

6.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Link.png Site: tapped out 

 

είμαι μεγάλος fan του MMA αλλά γενικά καθόλου φαν του είδους ταινιών που "χορεύουν ξύλο". Παρόλα αυτά την είδα με open mind. Κλεισεδιάρικη αρπαχτή με υπόθεση και σενάριο auto generated από ηλεκτρονικό υπολογιστή.

 

2/10 κανονικά αλλά θα δώσω με όλη μου την καρδιά άλλο +1,5 να πάει 3.5 /10 για την εκπληκτική λαμογιά στην αφίσα. Έχουν τον σεβασμό μου ειλικρινά.

 

 

 

Cj4AQ8D.jpg

 

 

 

--------------------

 

 

Link.png Site: under the skin.

 

To ήξερα ότι θα μου αρέσει και όλοι θα μου ρίχνουν βρισίδια οπότε δεν βάζω κριτική, μόνο βαθμολογία. 

 

Μην το δείτε.

 

7.5/10

 

----------------------

 

Link.png Site: kid cannabis. 

 

Δείτε το trailer διαβάστε την υπόθεση, παραδίδει ότι υποσχέθηκε

 

6/10

 

----------------------

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

under the skin.

 

To ήξερα ότι θα μου αρέσει και όλοι θα μου ρίχνουν βρισίδια οπότε δεν βάζω κριτική, μόνο βαθμολογία. 

 

Μην το δείτε.

 

7.5/10

Γιατι ρε καλο ηταν το under the skin  και μονο που παιζει  η αναφτρα πρεπει να το δουν !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the other woman 2/10

 

εχω δει αρκετες χαζο-αμερικανικες, αλλά καιρό είχα να δω τόσο βαρετή ταινία. Υποτίθεται μιλαέι και για την δύναμη των γυναικών, παπαρια. Όλα τα κλισέ μαζεμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rise of the planet of the apes

Περασε ευχαριστα η ωρα

7/10

Είχα βρισει τα αντερα μου με το σιχαμα του 2001 που την συγκεκριμένη ταινία δεν την είχα δει μέχρι χτες.

7/10 άνετα και φουλ για το σίκουελ στις αίθουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The raid 2

 

ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ με κεφάλαια. Καλό ήταν αν και κάποιες στιγμές έκανε λίγο κοιλιά. Ευρηματικοί οι final bosses.

 

Επόμενη ταινία πάω για το rise of the planet of the apes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All cheerleaders die 2013

 

Το πρωτο μισό δεν βλεποτανε, το δευτερο μισό ηταν στην καλύτερη μέτριο, παρόλο τον richeous ass της ψηλής.

 

 

Shift+del

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All cheerleaders die 2013

 

Το πρωτο μισό δεν βλεποτανε, το δευτερο μισό ηταν στην καλύτερη μέτριο, παρόλο τον richeous ass της ψηλής.

 

 

Shift+del

Προκαλείς με τέτοιες ταινίες.Σήμερα θα δω το Starred up κάτι μου λέει ότι δεν θα απογοητεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...