Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Grand Budapest Hotel, με μία λέξη, αψεγάδιαστη.

 

Σίγουρα από τις καλύτερες ταινίες που είδα τα τελευταία χρόνια, σενάριο, σκηνοθεσία, φωτογραφία, ηθοποιοί, κάθε σκηνή σου δίνει την εντύπωση πως γυριζόταν μήνες.

 

10/10, εύκολα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Grand Budapest Hotel, με μία λέξη, αψεγάδιαστη.

 

Σίγουρα από τις καλύτερες ταινίες που είδα τα τελευταία χρόνια, σενάριο, σκηνοθεσία, φωτογραφία, ηθοποιοί, κάθε σκηνή σου δίνει την εντύπωση πως γυριζόταν μήνες.

 

10/10, εύκολα.

απο το τρειλερ και μονο ψηθηκα φιλος, φαινετε πολυ καλη. χωρια η πλειαδα μεγαλων ονοματων. θα τη δω σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grand Budapest Hotel, με μία λέξη, αψεγάδιαστη.

 

Σίγουρα από τις καλύτερες ταινίες που είδα τα τελευταία χρόνια, σενάριο, σκηνοθεσία, φωτογραφία, ηθοποιοί, κάθε σκηνή σου δίνει την εντύπωση πως γυριζόταν μήνες.

 

10/10, εύκολα.

 

 

Εμένα πάλι δεν μου άρεσε καθόλου, μου φάνηκε άκρως βαρετή και επιτηδευμένη...γούστα είναι αυτά. Απο το trailer πάντως μου είχε φανεί ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead snow 2

 

Σπλατερια , nazi zompies , τρελο σεναριο , καφριλικια , αρκετες δοσεις χιουμορ, καλογυρισμενο .Το ταινιακι τα σπαει !! :D 7.5/10

 

Πολυ καλο και το πρωτο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead snow 2

Σπλατερια , nazi zompies , τρελο σεναριο , καφριλικια , αρκετες δοσεις χιουμορ, καλογυρισμενο .Το ταινιακι τα σπαει !! :D 7.5/10

Πολυ καλο και το πρωτο .

2?

Omg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα το Rise of the planet of the apes.

 

Εντάξει, όποιος έχει ιδέα από γενετική, βιολογία κλπ θα φρίξει λίγο.

 

To premise είναι εμφανώς μη ρεαλιστικό ακόμη και για κάποιον που δεν έχει ιδέα από γενετική & βιολογία. Απλά χρειάζεται να το προσπεράσει κανείς αναγνωρίζοντας ότι βλέπει μια από τις λίγες πλέον ποιοτικές science fiction ταινίες που βγαίνουν κάθε χρόνο, και να μη γίνει ο "that guy" της παρέας αναλύοντας για το ποιους λόγους ένας πίθηκος δε θα μπορούσε π.χ. να μιλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

men in black 3....η μηπως επρεπε να πω meh.... in black 3?

Νταξει αμα εχεις δει τα πρωτα 2 και δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις, αιντε δες το εκει, απανταει κ μια-δυο ερωτησουλες σχετικα με τους κυριους χαρακτηρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Locke

 

One man show του Hardy που αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι είναι μεταξύ των κορυφαίων ηθοποιών της γενιάς του.

 

Σχετικά απλό premise (διαχείριση οικογενειακής-επαγγελματικής κρίσης) το οποίο όμως δεν κουράζει λόγω της μικρής διάρκειας.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Transcendence

 

 

Eιναι γνωστο πως ο Depp ειναι πρωην ηθοποιος τα τελευταια χρονια, κατι σαν τον De Niro  με την διαφορα οτι αυτος ξεφτυλιζεται στα γεραματα ενω ο πρωτος το κανει στην μεση της καριερας του .Κατανοω πως το διαζυγιο του στοιχισε πολλα οπως και η συντηρηση της βιλας στην Γαλλια  αλλα θα επρεπε να ειναι πιο επιλεκτικος στις ταινιες που κανει ,δεν ειναι ολοι Tim Barton να τον απογειωνουν .

Η ταινια ειναι πιο βαρετη και απο μουρμουρα γκομενας, προσπαθησα 2 φορες να την δω και 2 φορες  την σταματησα για να δω κατι αλλο ...

 

 

4.5/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big Lebowski

 

Καλό ήταν, είχε ενδιαφέρον σαν υπόθεση, σκηνοθετική άποψη και βαθύτερα νοήματα, δηλαδή δεν είναι απλά μια καφροκομωδία. Αξίζει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big Lebowski

 

Καλό ήταν, είχε ενδιαφέρον σαν υπόθεση, σκηνοθετική άποψη και βαθύτερα νοήματα, δηλαδή δεν είναι απλά μια καφροκομωδία. Αξίζει πιστεύω.

 

Ενώ κατανοώ απόλυτα να μην αρέσει σε κάποιον, πραγματικά με παραξενεύει να ξεκινάει κάποιος τη θέαση της με την υπόθεση ότι ίσως είναι μια καφροκωμωδία και να θεωρεί ότι είναι απαραίτητο να δηλώσει ότι δεν είναι για αποφυγή παρερμηνειών  :unsure:  :-)
Προσωπικά η συγκεκριμένη μου αρέσει πολύ -  αν και το barton fink είναι με διαφορά η αγαπημένη μου των αδελφών - αλλά φαντάζομαι ότι για αυτό οφείλεται  ότι ποτέ δε τη θεώρησα κωμωδία :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big Lebowski

 

και βαθύτερα νοήματα, δηλαδή δεν είναι απλά μια καφροκομωδία. Αξίζει πιστεύω.

 

Βαθύτερα νοήματα; Τί άλλο θα ακούσουμε ρε γμτ; όποιος θέλει να χάσει το χρόνο του ας τον χάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...