Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Frequencies (2013)

 

 

δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη γιατί το έκοψα στο 40λεπτο με πολύ προσπάθεια μήπως φτιάξει στην πορεία.

ψευτοκουλτουρα και πολύ "ψαγμενα" πλάνα. 

ηθοποιία 0, και ο σκηνοθέτης προτείνεται για oscar...

πραγματικά απόρησα με το casting. όσο και low budget να είναι δεν δικαιολογεί τέτοιες ερμηνείες.

 

4/10

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The devils (uncut) 1971

 

Προφανώς, η ταινια δεν ειναι για όλους (ειδικά για τους εικονολατρες)

 

Την είδα κι εγώ σήμερα. Πραγματικά προσβάλλει τα πάντα. Συνάμα όμως δείχνει το δεσποτισμό της θρησκείας των εκάστοτε "ταλιμπάν", ιδιαίτερα αυτών την Δύσης, που μπέρδεψαν εκκλησία με κράτος. Πάντως η ταινία είναι ιστορικού περιεχομένου και το βασικό πρόσωπο (που κατ' εμέ είναι father Grandier) συνοψίζει τον κάθε "Γαλιλαίο" της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

American Sniper

 

Κλασσική αμερικανιά που απλά είναι υπερεκτιμημένη,λόγω Ίστγουντ και επειδή πρόκειται για αληθινή ιστορία.

Κατάντησε το μισό της ταινίας,να είναι μια μάχη,ένα versus μεταξύ του "θρύλου" και του "χασάπη"!Απορώ κιόλας αν συνέβη κάτι τέτοιο και στην πραγματικότητα ή είχαμε τα κλασσικές σάλτσες του σεναρίου,για να γίνει πιο αγαπητός στους κάφρους ο Κρις Κάιλ!

3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

INSIDIOUS CHAPTER 3

πηγε κατι να πει αλλα δε... ηλιθιο σεναριο,ηληθια γκομενα,ηληθιος πατερας,Δε το πιστευω οτι το λεω αυτο αλλα ναι ΗΛΗΘΙΟΣ ΔΑΙΜΟΝΑΣ
μονο η ελιζ αξιζε αλλα οταν αρχισε να παιζει καρατε με τα φαντασματα μου πιασε νευρικο.τελευταια σκηνη ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΗ..
δε προτεινεται ουτε για σινεμα, ουτε για κατεβασμα.μονο αν θες να δεις κατι με παρεα να κανεις χαβαλε.   
αυτος που το κανε αμφιβαλλω αν σκηνοθετησει και το επομενο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

American Sniper

 

Κλασσική αμερικανιά που απλά είναι υπερεκτιμημένη,λόγω Ίστγουντ και επειδή πρόκειται για αληθινή ιστορία.

Κατάντησε το μισό της ταινίας,να είναι μια μάχη,ένα versus μεταξύ του "θρύλου" και του "χασάπη"!Απορώ κιόλας αν συνέβη κάτι τέτοιο και στην πραγματικότητα ή είχαμε τα κλασσικές σάλτσες του σεναρίου,για να γίνει πιο αγαπητός στους κάφρους ο Κρις Κάιλ!

3/10

 

AMERICAN Sniper λέγεται η ταινία αρά έπρεπε να περιμένεις ότι θα δεις αμερικανιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

large_relatos_salvajes_ver17.jpg

 

Η ταινια αποτελείτε από 6 μικρότερες ιστοριες. Η κάθε μία από τις 6 ιστορίες παραδίδει μαθήματα ζωής και η κάθε μία έχει το νόημα της. Σκηνοθεσία ηθοποιοι μουσική όλα είναι σε υψηλό επίπεδο. Σκληρή και δείχνει τα πράγματα όπως πραγματικά είναι. Σίγουρα μέσα στις 5 καλύτερες του 2015 να την δείτε όλοι. 9.5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMERICAN Sniper λέγεται η ταινία αρά έπρεπε να περιμένεις ότι θα δεις αμερικανιά.

 

 

και το american psycho εχει το american , αλλα εξωστρακιζεται λιγο απ τα εσωστρεφη κολακευτικα ;)  

 

(δεν εχω δει το Α , sniper) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Face of an angel

 

Ξεκινάει καλα αλλα γινεται μέτρια σε όλη την διάρκεια της ταινίας με εξαίρεση το somewhat happy ending. Δείτε το μονο για την καιτουλα =]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghosts of Mars<br>

5/10 γιατί Carpenter & Anthrax στο soundtrack γαμησαν. Κατά τ'άλλα η ταινία γελοία. Νευρικό γέλιο με το ταλέντο του Ice Cube. Τον είχαν και πρώτο όνομα στους τίτλους χαχαχ! Κάποιες ατάκες του Statham είχαν φάση. Statham με μαλλί, το τονίζω. <br><br>

The Rundown<br>

3/10 action comedy δεν είναι καθόλου του γούστου μου τελικά. Βασικά δεν θυμάμαι να γέλασα ούτε σε μια σκηνή. Πολύ παιδιαστικο χιούμορ. Ευτυχώς υπήρχε και ο Christopher Walken στην ταινία αλλά δεν γινόταν να την σώσει...

 

Star Wars: episode V

9/10

Πάντα θα κόβω έναν βαθμό λόγω του Ford (μπλιαχ). Κατά τ'άλλα πολύ χάρηκα που την ξαναδα χθες. Ευχάριστο blast from the past. Αγαπημένο soundtrack και ατάκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Locke

 

locke_movie_poster.jpg

 

 

 

To επαιζε η Nova σημερα. Νομιζω ειναι η 4 η 5η φορα που την βλεπω. Μπορει πολυς κοσμος να την θεωρει βαρετη, για εμενα ομως, οσο υπερβολικο και αν ακουστει, την βαζω στο top 5 μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMERICAN Sniper λέγεται η ταινία αρά έπρεπε να περιμένεις ότι θα δεις αμερικανιά.

 

 

 

και το american psycho εχει το american , αλλα εξωστρακιζεται λιγο απ τα εσωστρεφη κολακευτικα ;)

 

(δεν εχω δει το Α , sniper) 

 

 

Επίσης πρόχειρα - πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό το American Beauty και το American History X που κάθε άλλο παρά "αμερικανιές" είναι.

 

 

 

 

 

Off-topic, αλλά το βάζω εδώ γιατί μου άρεσε:

 

Archidirector: Αν οι σκηνοθέτες ήταν αρχιτέκτονες, αυτά θα ήταν τα κτίριά τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πρόχειρα - πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό το American Beauty και το American History X που κάθε άλλο παρά "αμερικανιές" είναι.

 

Λεγονται American... γιατι σχολιαζουν την κατασταση στην αμερικη. Αυτο ειναι διαφορετικο American... απο αυτο που λεει ο τυπος απο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...