Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του '94...είναι καλτ..και εγώ είδα το blade runner και λέω "τι μούφα",αλλά έχω δει και καμμια 50αρια σαν αυτό...πριν από αυτό όμως;;;

Μωρέ και εγώ έχω δει Blade Runner και άλλες cult ταινίες. Αλλά η συγκεκριμένη δεν...

 

Από συναίσθημα τίποτα; Δεν ένιωσες; ...μου κάνει εντύπωση.

Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω κάποιον να παίρνει εκδίκηση για την αγαπημένη του. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ήταν τόσο χάλια. Μια περιπέτεια δράσης με φουτουριστικό θέμα το οποίο είναι κάπως τολμηρό να το ακουμπήσει κανείς σε αυτό το επίπεδο (το limitless εδω το ακούμπησε όσο έπρεπε) εδώ όμως σαν σκηνοθέτης δράσης ο λικ μπεσσον, το ξεχειλώνει απλά για την ικανοποίηση των ματιών μας (και της φαντασίας μας) . η πρωταγωνίστρια πάντως το στήριξε καλύτερα απο ότι στήριξε ο σκηνοθέτης το έργο του,

Βλέπετε ...  6,4/10

Απλά έχουμε διαφορετικά στάνταρ στην βαθμολογία. Βλέπεται, συμφωνώ. Αλλά ήταν κακογυρισμένο, εντελώς κλισέ και δεν σου μένει τίποτα. Περνάει η ώρα και μετά την ξεχνάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Pulp Fiction (1994)

 

Το ξαναείδα μετά από πολλά χρόνια και μου άρεσε όπως και την πρώτη φορά που το είδα. Κλασική ταινία Ταραντίνο (με λιγότερο αίμα από κάποιες άλλες). Πολλοί καλοί και γνωστοί ηθοποιοί, καλές ερμηνείες και ένα σενάριο που περιπλέκεται όσο προχωρά η ταινία. Κλασική ταινία που πρέπει να δουν όσοι δεν το έχουν ήδη κάνει.

 

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bittersweet life 2005

 

Καλη μίξη κωμωδίας & βίας. Παρόλο που η εικόνα δεν ειναι και τόσο sharp, βλεπεται άνετα.

 

 

The devils (uncut) 1971

 

Δεν είμαι σίγουρος οτι εχω δει ταινια που να αξίζει 10αρι αλλα αυτη ταινία ειναι πολυ κοντά σε αυτη την βαθμολογία. Λιγο πολυ η ταινια τα κανει ολα, κρίνει τα πάντα και προσβάλει και τα πάντα. Σαν physical sets, η ταινια ειναι τουλάχιστον μεγαλειώδης με κερασάκι της τούρτας τα δωμάτια της μοναχης που ξεκίνησε τα πάντα. Σαν κουστούμια, τα γάντια του εξεταςτη ειναι ο ορισμός του over the top. Επειδη μονο καλα πραγματα μπορω να λεω, ας πάω στα αρνητικά.

Στα αρνητικά: 2-3 εξωτερικά πλάνα ηταν over exposed και δεν είμαι σίγουρος οτι ηταν limitation της τότε τεχνολογίας. Βασικά, η ταινια ειναι ορόσημο για το medium γιατι είμαι σίγουρος οτι κάποιος αφορίστηκε.

 

Προφανώς, η ταινια δεν ειναι για όλους (ειδικά για τους εικονολατρες)

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Unbroken 2014

παρα πολύ καλή ταινία, η ιστορία του συγκεκριμένου αθλητή Louis Zamperini πραγματικά είναι αξιοπρόσεχτη...Πολύ καλή και η ερμηνεία του Jack O'Connell αλλα και η σκηνοθεσία ήταν αυτή που έπρεπε για τετοιου είδους ταινία. Ενα πολύ καλό δράμο με αρκετά καλές σκηνες που σε κρατάει και δεν σε κάνει να βαριέσαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Three Colours: Red (1994)

 

Το τελευταίο μέρος της τριλογίας του Kieslowski. Αρκετά καλή όπως και οι προηγούμενες. Μιας και τις είδα πρόσφατα και τις τρεις αν έπρεπε να τις κατατάξω από την καλύτερη στη χειρότερη, θα έλεγα ότι καλύτερη για μένα ήταν η πρώτη, μετά η τρίτη και τέλος η δεύτερη.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e432696caac5e8fe22777e655cb5d9cb.jpg

 

Κλασικη περιπετεια δρασης.Ο Arnold πανω στην καλυτερη του περιοδο.Την ειδα σε 3D κανα 40λεπτο αλλα δεν αξιζε δεν ειχε καμια διαφορα με το 2D(καμια σχεση με το εξαιρετικο 3D του predator που βγηκε και αυτο το 1987).Βλεπετε ανετα ξανα και ξανα. 7.5/10

 

 

spring-movie-poster-2.jpg

 

WTF?Πολυ παραξενη ταινια με στοιχεια απο το The Man From Earth του 2007.Προσπαθει να περασει αρκετα νοηματα και τα καταφερνει ως ενα σημειο.Αρκετα μυστηρια και ξετυλιγει αυτο που θελει να περασει σιγα σιγα μεχρι τελους. 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e432696caac5e8fe22777e655cb5d9cb.jpg

 

 

 

spring-movie-poster-2.jpg

 

WTF?Πολυ παραξενη ταινια με στοιχεια απο το The Man From Earth του 2007.Προσπαθει να περασει αρκετα νοηματα και τα καταφερνει ως ενα σημειο.Αρκετα μυστηρια και ξετυλιγει αυτο που θελει να περασει σιγα σιγα μεχρι τελους. 7/10

Είμαι στην παραλία και όταν άνοιξα το ποστ διάβασα 'στρινκ' !

Βουτιά γρήγορα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...