Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ακομα και το η τελευταία έξοδος ίσως την βάζω ένα κλικ κάτω από αυτή σε ότι αφορά ταινίες με φυλακές.

μετά έπεσε εμπλοκή...

 

 

καταραμένοι άκυροι τίτλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Closer   6,0/10

 

για εμένα δεν τιμάει την βαθμολογία ακόμα και το τέλος μου φάνηκε κάπως...ίσως να μην κατάλαβα τι ήθελε να περάσει ο σκηνοθέτης....

 

ίσως να ήθελε να περάσει και αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=2rKHZFngpZ8

 

 

:-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ κινγκ την είχα δει όταν είχε βγει , εντάξει μια καλή ταινιούλα του 7 είναι για μένα ! και οκ εσένα πες σου άρεσε πάρα πολύ βάλε της κάνα 8ρακι , το 9-5 όμως που κολλάει ? και πάνω και από την τελευταία έξοδο κι ολας /?

μιας και έχεις λιώσει στις ταινίες σε εμπιστευόμουν , για κάτσε να σε προσέχω λίγο τώρα :)

Κοίτα κράτησε την ένταση από την αρχή μέχρι το τέλος, δεν έκανε καθόλου κοιλιά, όλοι οι ηθοποιοί έπαιξαν άψογα για μένα, ήταν όσο σκληρή έπρεπε για το είδος της και το τέλος της είχε και την ανατροπή που δεν περίμενα. Η τελευταία έξοδος ήταν πιο ήπια ταινία αν και είχε τις στιγμές της και αυτή με το πιο τέλειο τέλος σε ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ κινγκ  την είχα δει όταν είχε βγει  , εντάξει μια καλή ταινιούλα του 7 είναι για μένα ! και οκ εσένα πες σου άρεσε πάρα πολύ βάλε της κάνα 8ρακι , το 9-5 όμως που κολλάει ?  και πάνω και από την τελευταία έξοδο κι ολας /?

μιας και έχεις λιώσει στις ταινίες σε εμπιστευόμουν , για κάτσε να σε προσέχω λίγο τώρα :)

Δλδ εγω που απο τις περιπου 500 ταινιες που εχω βαθμολογησει στο imdb, 10αρι εχω βαλει μονο στις : 300, Ink, City Of Angels, Kill Bill, Prisoners, Silent Hill, πρεπει να εχω μηδεν γουστο, ετσι;

 

Ειδικα το Silent Hill το εχω δει 4 φορες, και ανετα το ξαναβλεπω..

 

Αν ειναι δυνατον ολες τις ταινιες να τις βαθμολογουσαμε ολοι το ιδιο.. Ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και διαφορετικες προτιμησεις.

 

Με την δικη σας λογικη ( των γκουρου των ταινιων..  :eek:  ) καμια ταινια horror, action, sci-fi δε μπορει να παρει βαθμολογια μεγαλυτερη απο 9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εγω που απο τις περιπου 500 ταινιες που εχω βαθμολογησει στο imdb, 10αρι εχω βαλει μονο στις : 300, Ink, City Of Angels, Kill Bill, Prisoners, Silent Hill, πρεπει να εχω μηδεν γουστο, ετσι;

 

Ειδικα το Silent Hill το εχω δει 4 φορες, και ανετα το ξαναβλεπω..

 

Αν ειναι δυνατον ολες τις ταινιες να τις βαθμολογουσαμε ολοι το ιδιο.. Ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και διαφορετικες προτιμησεις.

 

Με την δικη σας λογικη ( των γκουρου των ταινιων..  :eek:  ) καμια ταινια horror, action, sci-fi δε μπορει να παρει βαθμολογια μεγαλυτερη απο 9.

Ναι εσυ δεν κανεις απλα ακαταλληλος ,εχει αλλα hobby παντως προτεινω ψαρεμα .

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Jurassic World [1.5/5]

 

Έχει καταστεί σαφές ότι αυτό που έκανε ο Steven Spielberg το 1993 ήταν κάτι το μοναδικό. Το «Jurassic World» δεν είναι η θριαμβευτική επιστροφή που ελπίζαμε ότι θα ήταν. Είναι μια διασκεδαστική βόλτα, που όσοι δεν έχουν δει τα παλιά θα απολαύσουν. Όλοι οι υπόλοιποι ας ευχόμαστε πως αν θα υπάρξει πέμπτο φιλμ, να είναι κάτι πέρα από το νέο τέρας της εβδομάδας, με ένα καλύτερο και πιο πιστευτό (!) σενάριο.

 

http://moviemoviemovieworld.blogspot.gr/2015/06/jurassic-world-25.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εσυ δεν κανεις απλα ακαταλληλος ,εχει αλλα hobby παντως προτεινω ψαρεμα .

Προτείνω λιθοβολισμό προς γνώσιν και συμμόρφωσιν.

Αρκετά πια.Δεν θα μπαίνει ο καθένας εδώ μέσα να λέει την γνώμη του.Ότι γουστάρουμε θα λέτε.

:)

 

In other news 

Stardust (2007)

7/10

Οικογενειακή ταινία ΣΚ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εσυ δεν κανεις απλα ακαταλληλος ,εχει αλλα hobby παντως προτεινω ψαρεμα .

Ειμαι Vegan, δεν ψαρευω φιλε μου. Αμα θελεις να μου μαθεις κηπουρικη. Πρεπει να εισαι καλος. Απο τηλεοραση.. δεν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειχα δει αρκετα μικρος και δεν ειχα καταλαβει τιποτα. Σκεφτομαι να την ξαναδω συντομα..

 

Cabinet Of Dr. Caligari. Καλη ταινια εποχης 1920. Πρωτη ταινια που βλεπω τετοια εποχης. 7.5/10.

 

Ισως μπηκα αμεσως στα βαθια. Αν ειχα δει περισσοτερες ταινιες εποχης, ισως να ειχα εκτιμησει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?  (Θεέ μου, τι σου κάναμε; )

 

Πραγματεύεται την πολυπολιτισμικότητα και την ξενοφοβία με ανάλαφρο τρόπο. Μέτριο, προβλεπόμενο και με μηδαμινό γέλιο. Ίσως αν ήμουν Γάλλος να με άγγιζε περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.imdb.com/title/tt2800240/'><span style="font-size:14px;">Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? </span></a> (<span style="font-size:14px;"><span>Θεέ μου, τι σου κάναμε;</span></span> )</p>

<p> </p>

<p>Πραγματεύεται την πολυπολιτισμικότητα και την ξενοφοβία με ανάλαφρο τρόπο. Μέτριο, προβλεπόμενο και με μηδαμινό γέλιο. Ίσως αν ήμουν Γάλλος να με άγγιζε περισσότερο.</p>

 

Για μένα από τις πιο ωραίες κωμωδίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

goodfellas

 

νόμιζα πως θα ήταν ταινιάρα αλλά τελικά αποδείχθηκα μια μετριοκαλή που κούρασε κιόλας αρκετά.

Ταινιαρα ηταν ειναι και θα ειναι το δεν σου αρεσε εσενα ειναι προσωπική σου άποψη .

Αν σε κούρασε το Goodfellas που ειναι γρήγορο για το είδος του φαντάζομαι στον Νονό θα έριξες τους ύπνους της ζωής σου

Mad Max: Fury Road (2015)

 

Διαβάζοντας τα ομόφωνα διθυραμβικά σχόλια εδώ, reviews και τα εξωφρενικά σκορ σε IMDB και rotten tomatoes, πήγα περιμένοντας να δω την ταινία δράσης της δεκαετίας (και βάλε). Ε λοιπόν, μεγαλύτερη απογοήτευση στο σινεμά έχω να νιώσω από το Gravity!

 

Σοβαρά τώρα, είδα την ίδια ταινία που είναι αυτή την στιγμή #31 στο IMDB? Κιτς αισθητική, άκυροι και παντελώς αδιάφοροι χαρακτήρες, απολύτως μηδέν σενάριο, βαρετές σκηνές δράσης, και γενικότερη ακυρίλα. Κάθε σκηνή ήτανε και διαφορετικό cringe. Και διάβαζα εδώ ότι θα θέλανε να δουν ταινία για κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά, μέχρι και για τον κιθαρίστα, που όποτε τον βλέπαμε έπεφταν τα facepalm βροχή. Θα φάω κράξιμο αλλά πρέπει να ακουστεί και η αντίθετη γνώμη.

 

 

 

 

 

4/10 με το ζόρι.

Σταμάτησα να διαβάζω στις βαρετές σκηνές δράσεις

Κόπια transformers στο παιδι

Επιασα κλασσικές ταινίες να δω που είχα να δω χρόνια.

The Italian Job (2003) 8/10 .Πολύ καλή περιπέτεια με ληστείες και δράση.

 

και 

 

The Crimson Rivers (2000) 9.5/10

για μένα είναι ίσως η καλύτερη αστυνομική θρίλερ ταινία που υπάρχει. Κάθε φορά που την βλέπω ,δε θέλω να τελειώσει.

Τι κλασικές ρε φίλε σορυ κιολας ποσο χρόνων εισαι 15?

Πήγαινε και δες καμια ταινία του μετρ να δεις τι εστι κλασικό

http://www.imdb.com/title/tt0068473/

Deliverance την περίμενα καλύτερη αλλα βλέπεται 6-6,5/10

 

http://www.imdb.com/title/tt2980516/

Theory of everything

Τιποτα το ιδιαίτερο 5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...