Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sellers, with all due respect, post αντίστοιχου ύφους με του Hitchcock υπάρχουν ανά δυο σελίδες στο συγκεκριμένο thread. Το να επιλέγεις να παρέμβεις τη μια φορά που νέος user "τολμάει" να quotάρει παλαίουρες, είναι ελαφρώς άκομψο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Against the Wall (1994)

 

Μία ταινία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα η οποία παρουσιάζει με αρκετά ρεαλιστικό τρόπο τις συνθήκες στις αμερικάνικες φυλακές και όχι μόνο. Βέβαια η ιστορία που διηγείται διαδραματίστηκε αρκετά χρόνια πριν, αλλά πόσα να έχουνα αλλάξει από τότε; Έχει αρκετές βίαιες σκηνές αλλά τίποτα το φοβερό. Προσωπικά ο πρωταγωνιστής δεν μου άρεσε και τόσο. Αντίθετα ο Samuel Jackson και ο Clarence William III ήταν αρκετά καλύτεροι. Δείτε τη αν σας αρέσουν οι ταινίες με φυλακές.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sellers, with all due respect, post αντίστοιχου ύφους με του Hitchcock υπάρχουν ανά δυο σελίδες στο συγκεκριμένο thread. Το να επιλέγεις να παρέμβεις τη μια φορά που νέος user "τολμάει" να quotάρει παλαίουρες, είναι ελαφρώς άκομψο.

 

Έχεις δίκιο. Ήταν γενικότερο comment, παρα την στοχοποίηση σε συγκεκριμένο άτομο. 

 

Και τώρα ον-τόπικ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίδα το Τime lapse

 

Σε γενικές γραμμές έχω θετική προδιάθεση για ταινίες με την έννοια του χρόνου, από amateur b-movies μέχρι παραγωγές εκατομμυρίων, οπότε ξεκινάει με ένα +2 από τα αποδυτήρια.

 

Εδώ έχουμε απλή αλλά όμορφη ιδέα (κάμερα που τραβάει στιγμιότυπα στο μέλλον) και low-budget παραγωγή. Την βαρέθηκα σε μερικά σημεία και με ενόχλησε το πόσο προ-ορισμένο θεωρεί το μέλλον, τη μοίρα και την έννοια του χρόνου. Το δε ηθικό κομμάτι που πάντα παίζει σε αυτές τις ταινίες το βρήκα αρκετά φτηνό.

 

Προτείνεται μονο για όσους θέλουν να συμπληρώσουν τη συλλογή τους με παρόμοιες ταινίες, χίπστερς που δε βλέπουν ακριβές παραγωγές και για ηλικίες κάτω των 26.

 

Συνολικά 6/10, θα την ξεχάσω αρκετά εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εγω που απο τις περιπου 500 ταινιες που εχω βαθμολογησει στο imdb, 10αρι εχω βαλει μονο στις : 300, Ink, City Of Angels, Kill Bill, Prisoners, Silent Hill, πρεπει να εχω μηδεν γουστο, ετσι;

 

Ειδικα το Silent Hill το εχω δει 4 φορες, και ανετα το ξαναβλεπω..

 

Αν ειναι δυνατον ολες τις ταινιες να τις βαθμολογουσαμε ολοι το ιδιο.. Ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και διαφορετικες προτιμησεις.

 

Με την δικη σας λογικη ( των γκουρου των ταινιων..  :eek:  ) καμια ταινια horror, action, sci-fi δε μπορει να παρει βαθμολογια μεγαλυτερη απο 9.

Ποιος ειναι ο μετρ; Και γιατι σχολιαζετε τις αποψεις των αλλων; Τι ακριβως παιζει σε αυτο το νημα;

Psycho 10/10

2001 space odyssey 10/10

Heat 10/10

Οριστε κάποιες που παίρνουν 10 στα 10 σε horror action sci-fi

Σιγουρα οχι ταινία που παιζει ο Nicolas cage προς θεού

Και απο ποτε απαγορεύεται να σχολιάζουμε τις αποψεις των άλλων

Θίγεσαι εαν σου πω οτι το city of angels δεν ειναι αριστούργημα?

Μάντεψε ολοι το ξέρουν οτι δεν ειναι το οτι σου αρεσει εσενα ειναι σεβαστό αλλα ειναι κοινώς αποδεκτό οτι ειναι της πλάκας

Οπως ειναι κοινό αποδεκτό οτι το Psycho ειναι αριστούργημα εαν δεν σου αρεσει εσενα δεν αλλάζει το οτι άλλαξε για πάντα το είδος των ταινιών horror/thriller.

Ο μετρ ειναι ο καλύτερος σκηνοθέτης όλων των εποχών (για μενα)

Psycho 10/10

2001 space odyssey 10/10

Heat 10/10

Οριστε κάποιες που παίρνουν 10 στα 10 σε horror action sci-fi

Σιγουρα οχι ταινία που παιζει ο Nicolas cage προς θεού

Και απο ποτε απαγορεύεται να σχολιάζουμε τις αποψεις των άλλων

Θίγεσαι εαν σου πω οτι το city of angels δεν ειναι αριστούργημα?

Μάντεψε ολοι το ξέρουν οτι δεν ειναι το οτι σου αρεσει εσενα ειναι σεβαστό αλλα ειναι κοινώς αποδεκτό οτι ειναι της πλάκας

Οπως ειναι κοινό αποδεκτό οτι το Psycho ειναι αριστούργημα εαν δεν σου αρεσει εσενα δεν αλλάζει το οτι άλλαξε για πάντα το είδος των ταινιών horror/thriller.

Ο μετρ ειναι ο καλύτερος σκηνοθέτης όλων των εποχών (για μενα)

Σε έχασα στο νήμα .........???

Psycho 10/10

2001 space odyssey 10/10

Heat 10/10

Οριστε κάποιες που παίρνουν 10 στα 10 σε horror action sci-fi

Σιγουρα οχι ταινία που παιζει ο Nicolas cage προς θεού

Και απο ποτε απαγορεύεται να σχολιάζουμε τις αποψεις των άλλων

Θίγεσαι εαν σου πω οτι το city of angels δεν ειναι αριστούργημα?

Μάντεψε ολοι το ξέρουν οτι δεν ειναι το οτι σου αρεσει εσενα ειναι σεβαστό αλλα ειναι κοινώς αποδεκτό οτι ειναι της πλάκας

Οπως ειναι κοινό αποδεκτό οτι το Psycho ειναι αριστούργημα εαν δεν σου αρεσει εσενα δεν αλλάζει το οτι άλλαξε για πάντα το είδος των ταινιών horror/thriller.

Ο μετρ ειναι ο καλύτερος σκηνοθέτης όλων των εποχών (για μενα)

Σε έχασα στο νήμα .........???

Τα έκανα σκ....α

Θα τα μάθω που θα μου παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Last Knights

Πολυ καλη ταινια με φοβερες εικονες και με αρκετη δραση!Περιπου δυο ωρες ειναι στις οποιες προσωπικα δεν βαρεθηκα ουτε λεπτο...

απο εμενα 8,5/10 και ισως οτι καλυτερο εχω δει απο τις νεες ταινιες του 2015 (δεν εχω δει το μαντ μαξ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

American Sniper

 

Δεν ήταν άσχημο αλλά το περίμενα καλύτερο με τόσα που είχα ακούσει. Θεωρώ ότι απέτυχε στις χρονικές μεταβάσεις.

 

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Back to the Future

 

Είχα χρόνια να το δω οπότε χθες το βράδυ το απόλαυσα για άλλη μια φορά. Μακάρι η ταινία να είχε την 2πλάσια διάρκεια!!

 

20 στα 10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Back to the Future

 

Είχα χρόνια να το δω οπότε χθες το βράδυ το απόλαυσα για άλλη μια φορά. Μακάρι η ταινία να είχε την 2πλάσια διάρκεια!!

 

20 στα 10

 

Για αυτο υπαρχουν αλλα δυο!  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...