Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαζί σου, τότε γιατί βλέπω παντού στο φόρουμ dell u2311h και 6950 2gb??

Γιατι οι 2gb "ξεκλειδωνουν" συνηθως σε 6970 ή της κλοκαρεις στα επιπεδα της 6970.

 

Πλεον οι reference 6950 2gb δεν παραγονται. Οποτε παει κανεις στις costum 2gb και τις κλοκαρει στα επιπεδα της 6970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με non reference 1gb(costum που λες και εσύ) μπορείς να κάνει oc και να φτάσεις τη 6970(και παραπάνω μη σου πω). Βλέπε Link

 

Το ξεκλείδωμα ούτως η άλλως έχει πάει περίπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σκέφτομαι να περιμένω να βγει η νέα σειρά της AMD και να αγοράσω μια 6χχχ.αυτή τη στιγμή έχω μια nVidia GT220. την αγόρασα με το σκεπτικό ότι θέλω να βλέπω μόνο 1080p video. όμως πλέον ενδιαφέρομαι και για παιχνίδια όπως Darksider, PRO, Assasin's Creed, Deus EX, Dirt 3, F3AR, Call of Duty,... και αυτή η καημένη δεν σηκώνει και πολλά πολλά... ποια κάρτα γραφικών προτείνετε από την σειρά 6χχχ? σκεφτόμουν την 6870 αλλά με χαλάει το 1GB. αν αγόραζα μια κάρτα γραφικών με 2GB θα καταλάβαινα κάποια διαφορά εγώ ή είναι για πιο απαιτητικούς?

 

το pc μου:

Intel Core i7 920D0

Asus P6T Deluxe V2

6GB OCZ RAM DDR3 @ 12800 MHz

nVidia GT220

CoolerMaster 1000 Watt SilentPro

 

όσον αφορά την οθόνη παίζει στα 1080p και δεν με ενδιαφέρει για παραπάνω ανάλυση ή για υποστήριξη πολλαπλών οθονών.

όριο χρημάτων δεν βάζω γιατί όπως είπα στην αρχή του post σκοπεύω να την αγοράσω αφού βγει η σειρά 7xxx έτσι ώστε να την πάρω πολύ πιο φθηνά από ότι τώρα. τέλος θα προτιμούσα AMD αλλά και καμία πρόταση για nVidia δεν θα με χάλαγε ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τόσην ώρα δε λέμε ότι στα 1080p το 1gb φτάνει και περισεύει. Τώρα αφού δε βάζεις όριο χρημάτων δε ξέρω τι να σου προτείνω, η 6870 μια χαρά είναι σε αυτές τις αναλύσεις αλλά και η 6950 1GB 40 ευρώ παραπάνω θέλει. Ανάλογα με το πόσα θα διαθέτεις τότε πράξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ο καιρός με την έλευση νέων games να αλλάξω την ταπεινή μου 5770 που πήρα προ 2ετιας.

Πότε περίπου βγαίνει η νέα σειρά της ΑΤΙ έτσι ώστε να τσιμπήσω μια 6970 σε ανεκτή τιμή ?

Αξίζει να περιμένω ή να την πάρω από τώρα δεδομένου ότι η πτώση της τιμής της θα είναι μικρή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

να κανω μια ερωτηση, θελω να παρω μια καρτα γρφικων γυρω στα 70 ευρω. θελω να παιζω καινουρια παιχνιδια της αγορας, ανετα χωρις ομως πολλες απαιτησεις σε αναλυσεις, τρελα fps, κ.τ.λ. τι μου προτινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση, θελω να παρω μια καρτα γρφικων γυρω στα 70 ευρω. θελω να παιζω καινουρια παιχνιδια της αγορας, ανετα χωρις ομως πολλες απαιτησεις σε αναλυσεις, τρελα fps, κ.τ.λ. τι μου προτινετε;

 

Το σύστημα σου αναλυτικά;

 

Αν και θα σου πρότεινα μεταχειρισμενη 5770 κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα σου αναλυτικά;

 

Αν και θα σου πρότεινα μεταχειρισμενη 5770 κατι...

 

 

4gb ddr2

c2d e6400

350w psu

intel g31 chipset

nvidia gf 210

 

όταν λες μεταχειρισμένη απο που θα τη βρω; ... σε τι εκδοση; με ποσα ram;

 

αυτή εδώ είναι καλή;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516438

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που;

 

απ το insomnia στην κατηγορία αγγελιες.

 

οσο για την αναβάθμιση καρτας η θα πρεπει να στραφεις και σε καινουριο τροφοδοτικο η θα περιοριστείς σε καρτα γρφικων που να εχει κατανάλωση κατω απο 200w max, η θα κανεις αγωρα και των δυο!!! γιατι απ οτι βλεπω εχεις τροφοδοτικο 350w οποτε η την gt440 παρεις η μια 5770 θες υποχρεοτικα και μεγαλιτερο τροφοδοτικο. ( 450watt+)

και επιδι ειχα τον Ε6400 για 2 χρονια μπορω να σου πω οτι και η gt440 αλλα και η 5770 ειναι αρκετα μεγαλες καρτες για αυτον!!! θα φας μεγαλο σφινομπουκαλιασμα!!!!

 

εγω σου πρωτινω να στραφείς μεχρι σε αυτες:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516349

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513548

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...