Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια κανα νεο για το ποτε κυκλοφορουν οι νεες 280Χ , 290Χ  σε custom?  εδω και ενα μηνα θελω να αγορασω υπολογιστη και ολο το τρεναρω περιμενοντας αυτες τις καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά να ρωτήσω βρήκα μια 460 gt 768mb στα 45 ευρώ είναι καλή ,ποια είναι η καλύτερη λύση μέχρι 50ε για υπολογιστή core 2 duo e4500 2gb ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κανα νεο για το ποτε κυκλοφορουν οι νεες 280Χ , 290Χ  σε custom?  εδω και ενα μηνα θελω να αγορασω υπολογιστη και ολο το τρεναρω περιμενοντας αυτες τις καρτες

 

Δεν υπάρχει κάτι το επίσημο.Εμφανίστηκαν photo μόνο της MSI Lightning.

ρε παιδιά να ρωτήσω βρήκα μια 460 gt 768mb στα 45 ευρώ είναι καλή ,ποια είναι η καλύτερη λύση μέχρι 50ε για υπολογιστή core 2 duo e4500 2gb ram?

 

Καλή είναι.Ρώτα και στο http://www.insomnia.gr/topic/501899-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AE%CF%83%CF%89-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CF%89-%CE%AD%CE%BD%CE%B1/page-259

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω επιλέξει να φτιάξω ένα σύστημα για core i5 με κάρτα την Asus Radeon HD7770 αλλά είδα σε προσφορά την  msi radeon R7 250 2GB. Έχουν ουσιαστική διαφορά στις επιδόσεις τους ή να πάρω την φθηνότερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επιλέξει να φτιάξω ένα σύστημα για core i5 με κάρτα την Asus Radeon HD7770 αλλά είδα σε προσφορά την  msi radeon R7 250 2GB. Έχουν ουσιαστική διαφορά στις επιδόσεις τους ή να πάρω την φθηνότερη;

Αν το συστημα σου ειναι για gaming ανοιξε καλυτερα ενα topic εδω http://www.insomnia.gr/forum/49-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/ μιας και κατι μου λεει οτι θα χρειαστεις βοηθεια.

 

Οσο για την R7 250 σε σχεση με την 7770 ειναι

για τα μπαζα

η πρωτη καρτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επιλέξει να φτιάξω ένα σύστημα για core i5 με κάρτα την Asus Radeon HD7770 αλλά είδα σε προσφορά την  msi radeon R7 250 2GB. Έχουν ουσιαστική διαφορά στις επιδόσεις τους ή να πάρω την φθηνότερη;

Για tetris καλη ειναι η R7 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Να προσθέσω μια τελευταία:

 

Επειδή οθόνη δεν μπορώ να αλλάξω τώρα,έχω μια LG 1730S, αξίζει να πάρω την HD7770 για να παίζω κανένα ΝΒΑ2Κ,Starcraft στις αναλύσεις της οθόνης μου ή την κάνω την δουλειά μου και με την ενσωματωμένη HD4600 που έχει ο core i5-4440;

 

Επίσης να αναφέρω οτι μου είπαν σε κατάστημα γνωστό οτι η R7 250 1GB είναι συνέχεια της HD7770 η οποία σταματάει να κυκλοφορεί σιγά σιγά.

Επεξ/σία από Sonick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες γρηγορη ερωτηση . στα συν πλην 200 ευρω ποια ειναι η βελτιστην επιλογη;;; ειτε απο ελλαδα , ειτε απο εξωτερικο;

MSI Radeon R9 270X Gaming

 

Gigabyte GV-R927XOC-2GD-GA

 

 

+11.50€ τα μεταφορικα για Ελλαδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τόσο του βγαίνει και απο την Ελλάδα, http://www.skroutz.gr/s/4023699/Gigabyte-Radeon-R9-270X-2GB-WindForce-3X-OC.html ,γιατί να την πάρει απο εξωτερικο? :P

 

Να ξερεις Elise,με +40€ περιπου παίρνεις την Asus 760,που ειναι λιιιγο καλύτερη. Οποτε δες ποσά θες να χαλασεις και πράξε ανάλογα,και με τις δυο θα μείνεις ευχαριστημένος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τόσο του βγαίνει και απο την Ελλάδα, http://www.skroutz.gr/s/4023699/Gigabyte-Radeon-R9-270X-2GB-WindForce-3X-OC.html ,γιατί να την πάρει απο εξωτερικο? :P

 

Να ξερεις Elise,με +40€ περιπου παίρνεις την Asus 760,που ειναι λιιιγο καλύτερη. Οποτε δες ποσά θες να χαλασεις και πράξε ανάλογα,και με τις δυο θα μείνεις ευχαριστημένος .

Ναι αλλα δεν εχει το BF4 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Να προσθέσω μια τελευταία:

 

Επειδή οθόνη δεν μπορώ να αλλάξω τώρα,έχω μια LG 1730S, αξίζει να πάρω την HD7770 για να παίζω κανένα ΝΒΑ2Κ,Starcraft στις αναλύσεις της οθόνης μου ή την κάνω την δουλειά μου και με την ενσωματωμένη HD4600 που έχει ο core i5-4440;

 

Επίσης να αναφέρω οτι μου είπαν σε κατάστημα γνωστό οτι η R7 250 1GB είναι συνέχεια της HD7770 η οποία σταματάει να κυκλοφορεί σιγά σιγά.

Κάποιος να απαντησει; Eναλλακτική στην HD7770 υπάρχει στα ίδια λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...